Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Filipíny

Boracay: průvodce

30°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Boracay

Boracay je názvem menšího filipínského ostrova, který se nachází asi 2 kilometry od cípu ostrova Panay a přibližně 315 kilometrů od známého ostrova Manila. Na ostrově žije kolem 30 tisíc obyvatel. Tento ostrov byl mnohými světovými magazíny označován za nejlepší místo pro relaxaci, což dokazují tamní písečné pláže a nadstandardní zázemí pro turistický ruch.

Ostrov Boracay byl původně osídlen obyvateli Ati. Dříve byl známý pod názvem Buracay. Poté na ostrov přišli Španělé a stal se z něj zemědělský ostrov. Teprve až v sedmdesátých letech došlo k rozvoji turistického ruchu.

Boracay se řadí do skupiny ostrovů Western Visayas. Jeho tvar připomíná psí kost a jeho délka je přibližně sedm kilometrů. Ostrov jako takový je spojen se vzácnou faunou a flórou. Po celém jeho území je možné nalézt řadu turistických letovisek prvotřídní kvality.

Co navštívit na Boracayi

Ostrov Boracay se svou plochou asi jedenácti kilometrů čtverečních nabízí hned několik pláží, zátok a přírodních skvostů, které ohromí jakéhokoliv cestovatele. S těmi největšími zajímavostmi ostrova se můžete seznámit v následujících řádcích.

Poznání ostrova Boracay započněte třeba v muzeu Motang Living Museum, kde se skrývají cenné expozice spojené především s řemeslnými činnostmi a zemědělstvím původního obyvatelstva. Toto muzeum se nachází v Caliclanu v severním cípu ostrova. Důležitou památkou je kostel Panny Marie Nejsvětější. Ten je otevřen každý den a nachází se v Balabag Plaza. Vašemu zraku by neměl ujít ani přílivový ostrov se sochou Panny Marie, který nese název Willy´s Rock. Jde o velice zajímavé sopečné zbytky, na nichž se nachází schodiště vedoucí právě ke zmiňované soše.

Výlet na ostrově Boracay si můžete naplánovat třeba na horu Mount Luho, která dosahuje nadmořské výšky 112 metrů nad mořem a nabízí velice krásnou vyhlídku po okolí. Dále to bude jeskyně Boracay Bat, která je situována poblíž známé pláže Ilig-Iligan. V jeskyni můžete narazit na poměrně velké množství netopýrů, takže buďte opatrní. Nezapomenutelným zážitkem se stane návštěva Boracay Oceanarium. K vidění je nejdelší podvodní tunel Filipín, největší perla světa a součástí jsou i nejrůznější atrakce pro dospělé a děti.

Návštěva ostrova Boracay je určitě o zábavě, která může nabývat různých podob. Spoustu dobrodružství si užijete například na skluzavce Slides N´ Splash Water Park Boracay, kde si na své přijdou děti i dospělí. Oblíbené jsou výlety lodí nebo šnorchlování na vybraných místech. Spoustu krásných ryb a pestrý podmořský svět budete pozorovat například v oblasti Bulalog.  Nechybí ani zázemí pro oblíbený windsurfing a kitesurfing. S vodou je hodně spojován kayaking a zábava zvaná Ziplining. Užít si můžete minutu letu na úbočí hory Luho. A kdyby vám náhodou nestačili masáže na plážích, zavítejte do lázeňských středisek Mandala Spa & Villas nebo do Shangri-La Boracay.

Pláže jsou ostatně doménou ostrova Boracay. Bílý písek, palmy a nadstandardní zázemí nebo naopak dostatek soukromí a klidu. Navštívit byste měli pláž Balinghai, Puka Shell a White Beach. Ta se táhne v délce až čtyř kilometrů a patří k těm nejpopulárnějším na ostrově.

Svou dovolenou na Boracay pochopitelně nemusíte omezovat jenom na tento ostrov. Dokazuje to třeba Panay Island, místo zvané Magic Island a známý ostrov Carabao. Ten se nachází osm kilometrů od ostrova Boracay a je vyhlášen pro své dvě velké pláže San Jose a Lanas. Za návštěvu stojí i Crocodile Island vzdálený 500 metrů od zálivu Tambisaan. Právě zde budete mít možnost poznávat dokonalý podmořský svět. Příjemný je také jednodenní výlet Ariel´s Point. Za zmínku stojí soukromý ostrůvek Crystal Cove Island, kde je krásně křišťálová voda a korálové útesy.

Specifika boracajské kuchyně

Ostrov Boracay vám dozajista nabídne velice pestrý výběr filipínské gastronomie. Ta je většinou spojena s rýží a rybami. Výjimkou však nejsou ani jiné druhy masa. Třeba hovězí maso v banánech s lahodnou rajčatovou omáčkou nese název Puchero. Když budete mít chuť na uzené hovězí maso, shánějte se po pokrmu označovaném Tapa. V místních restauracích vašemu oku neuniknou ani mořské plody v kyselém vývaru. Těm se říká Sinigang. A nakonec i pečený vepřík Lechón dozajista přijde k chuti. Při ochutnávce jídel na ostrově Boracay zjistíte, jak snadno a dobře lze kombinovat chutě slané, s těmi sladkými a kyselými.

Mezi vyhlášené místní restaurace patří The Ruf Resto Bar, Mama´s Fish House, Subo Boracay a Cha Cha´s. Za velice příznivé ceny se najíte v podnicích, jakými jsou The Pig Out Bistro, Trattoria Stella, Supermagic a The Sunny Side Cafe.

Počasí na Boracayi

Počasí na ostrově Boracay má poměrně snadné rozdělení. Je to období Amihan a Habagat. Amihan je chladným severovýchodním větrem a Habagat je jihozápadním větrem. V obou případech jde o monzunové počasí. Průměrné teploty se na ostrově pohybují kolem 32 °C. Ty nejnižší teploty klesají k hranici 28 °C, takže počítejte s pořádnými tropy. To umocňuje i vyšší vlhkost a zmiňované dešťové přeháňky. Nejvíce jich spadne pravděpodobně od června do ledna. Roční úhrn dešťových přeháněk na ostrově Boracay je nějakých 1 966 milimetrů.

Bezpečnost na Boracayi

I když se v posledních letech bezpečnost na Filipínách trochu více zhoršila a souvisí s nejrůznějšími únosy, ostrov Boracay patří do kategorie těch bezpečnějších ostrovů. I zde se pochopitelně setkáte s drobnými krádežemi, a to nejenom peněz, ale také cestovních dokladů. Proto se vyplatí udělat si kopii cestovního pasu a cennosti raději nechávat v hotelu. Občas tu dochází k podvodům s kreditními kartami, takže i na to si dávejte pozor. V noci se sami raději nikde nepotulujte a když, tak spíše na turisticky frekventovaných místech.

Nebezpečná může být i příroda. Pozor při vodních hrátkách, ale také v období dešťů při prozkoumávání nejrůznějších částí ostrova. Přijít mohou také tajfuny. Ve všech směrech je vhodné dbát na bezpečností doporučení místních lidí.

Měna

Ostrov Boracay nabízí turistický luxus, který je na mnoha místech vykoupen trochu vyššími cenami převyšujícími filipínské průměry. Na tomto vyhledávaném ostrově se průměrné ceny za nejrůznější zboží a služby pohybují v těchto relacích.

 • Voda 1,5 litru = 40 Kč
 • Chleba = 55 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 27 Kč
 • Cappuccino = 75 Kč
 • Espresso = 50 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 90 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 120 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 1 600 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 21 Kč

Doprava na Boracayi

Jestliže na ostrov Boracay vyrážíte z České republiky, je zřejmé, že budete muset zvolit leteckou dopravu. Letiště se nachází ve městě Caticlan, kam létá řada aerolinek směřujících především z Manily. Na letiště Manila z letiště Václava Havla dorazíte s několika přestupy za dobu od 16,5 hodiny a více s cenou letenky od 15 000 Kč. Doba letu z Manily na Boracay trvá asi 45 minut. Pokud se nacházíte na některém z okolních ostrovů, máte k dispozici ještě lodní dopravu. Hlavní přístav je situován ve stejném městě Caticlan. A jak budete cestovat po samotném ostrově?

 • Po ostrově jezdí místní taxíky nabývající mnoha podob.
 • Hodně oblíbené jsou například tricykly neboli speciálně upravené motocykly. Obvykle se kamkoliv dopravíte do ceny 200 pesos.
 • Půjčit si můžete skútr, díky němuž budete na ostrově Boracay svými vlastními pány.
 • Nabízen je také pronájem menších člunů, včetně těch motorových.
 • Ceny jsou obvykle smluvní. Mnozí dopravci se snaží turistům dávat trochu vyšší ceny, takže je třeba si to ohlídat.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Filipíny

 • Costabella Tropical Beach
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • od 48 219 Kč
  Bohol Beach Club
  Filipíny
 • Maribago Bluewater
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Coco Grove Beach Resort (Siquijor)
  Filipíny
 • To nejlepší z Filipín
  Filipíny - Manila
 • od 56 959 Kč
  Amorita Resort
  Filipíny
 • South Palms Resort Panglao
  Filipíny
 • Plantation Bay
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Bluewater Panglao Beach Resort (Bohol)
  Filipíny
 • Mithi Resort & Spa (Panglao Island)
  Filipíny
 • The Ivywall Resort
  Filipíny
 • Modala Beach Resort
  Filipíny

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré