Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Filipíny: průvodce

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
PH flag

Filipíny

Hodnocení průvodce: 9.5

Filipíny jsou ostrovní zemí, která vyráží cestovatelům dech na souši i pod vodou. Azurové moře, které obklopuje všechny její ostrovy a ostrůvky, nutí každého vydávat obdivné citoslovce, láká ke koupání, a táhne potápěče, protože skrývá spoustu podmořského života. Na souši jsou Filipíny plné nádherných scenérií. Horská pásma střídají kaskádovitá sytě zelená rýžová pole nebo úchvatné zurčící vodopády. Najdete zde sopky i deštný prales. Filipíny zkrátka nabízejí tolik divů, jako mají svých ostrovů.

A není jich málo. Je to stát v jihovýchodní Asii, který se skládá z více než 7 tisíc ostrovů. Obydlené jsou velkým množstvím obyvatel. Filipínců je 100 milionů a Filipíny jsou tak 13. nejlidnatější zemí světa. Nejblíže to budete mít na Filipíny z Tchaj-wanu nebo Bornea. Leží většinou na sopečných ostrovech, proto zde najdete divoké vulkány, jak se tyčí nad zelenou tropickou přírodou. Je to pravý jihoasijský ráj, který vyhledává čím dál více cestovatelů.

Průvodce pro oblíbené destinace: Filipíny

Co navštívit na Filipínách

Filipíny často vyhledávají milovníci podmořského světa. Potápění a šnorchlováni kolem těchto ostrovů totiž nabízí hned několik skvělých zážitků. Moře je zde velmi živé, jsou v něm korálové útesy i nespočet různých ryb. Zvláštními tvory, které zde můžete potkat, jsou žraloci obrovští. Jsou to několikametrové ryby, jejichž zbarvení vypadá, jako by měly puntíky. Plavou kolem Filipín a můžete se k nim se šnorchlem dostat velmi blízko. Nemusíte se jich bát, jedí jen plankton a malé ryby. Dalším známým lákadlem Filipín jsou dlouhé bílé pláže s nádhernou vodou. Až nachytáte u vody bronz, můžete se vydat do hor na jeden z mnoha tracků. Nad Filipínami se tyčí pohoří i sopky, které vám při takové výpravě odkryjí mnohá tajemství.

Pokud chcete okusit pravý filipínský ruch, vyrazte do města Manila. Milovníci historie jistě zavítají do nejstarší čtvrti zvané Intramuros. Tato pomyslná perla orientu toho nabízí více než dost. Je to třeba kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Augustýna a kostel sv. Tomáše z Villanovy. Hlavní metropole Filipín ukrývá i unikátní pevnost Santiago a zastavit se můžete také u významné univerzity Santo Tomas. Specifickou atmosférou na vás dýchne ghetto Parian. Jestliže dáváte přednost zeleni, zavítejte do Rizal Parku, jemuž místní říkají Luneta.

V případě města Manila se bavíme o ostrově Luzon, který ukrývá i pestré přírodní bohatství. Vypravit se můžete třeba ke kráterovému jezeru Taal. Přímo z kráteru se vám dostane nezapomenutelného výhledu na jezero. Odpustit byste si neměli ani vodopády Magdapio. K těm se dopravíte po řece Pagsanjan přímo proti proudu.

Dalším vyhledávaným filipínským ostrovem je Cebu. Jeho hlavním městem je Cebu City. K vidění je například Magalhãesův kříž a unikátní bazilika Minore del Santo Niňo. Jedná se o nejslavnější filipínský kostel, jehož původní základ vznikl v roce 1565, současná podoba v roce 1737. Ujít si nenechte ani návštěvu ostrova Negros, jehož dominantou je vulkán Kanlaon uprostřed ostrova dosahující výšky 2 465 metrů nad mořem. Hlavním městem této provincie je Dumaguete, kde je například památník sedmi jeptišek. Zavítat můžete do starého městečka Bais City, popřípadě zvolíte San Carlos s krásnými plážemi. Tento ostrov vyniká nejenom zázemím pro potápění, ale také Národním parkem Twin Lakes, který je sopečného původu.

Ve vyjmenovávání zajímavých filipínských ostrovů bychom mohli samozřejmě pokračovat. Je to kupříkladu Mindoro, kde svého času přebývali lovci lebek. Dnes tu převládá turistický ruch a kokosové palmy. Krásné pláže jsou dostupné na malém hornatém ostrůvku Siquijor, kde stojí za návštěvu horské vesničky. Nejvyšší horou je Bandilaan s výškou 557 metrů nad mořem. Krásná jsou letoviska Maria a San Juan. Za návštěvu stojí Motýlí zahrada, vodopád Cambuhagay, ale i kostel sv. Františka s Asissi.

Pomyslným tropickým rájem se stává ostrov Palawan, jehož středobodem je město Puerto Princesa. Milovníci relaxace zavítají do letoviska El Nido. Vyznavači přírodních skvostů naopak zvolí Národní park Puerto Pricesa, kde se lze po nejdelší podzemní řece plavit jeskyní sv. Pavla. Celková délka této trasy je kolem osmi kilometrů. Neopomínejte ani na Bohol a oblast Čokoládových hor. Malebností a dvěma zajímavými mosty vás osloví ostrůvek Panglao.

Jestliže se pro vás Filipíny stávají především místem pro nekonečnou relaxaci na tamních plážích, máme pro vás několik zajímavých tipů. Mezi nejpůsobivější pláže Filipín patří kupříkladu White Beach, kde nebudete ochuzeni ani o dlouhé palmové háje. Tou úplně nejdelší pláží je Long Beach s délkou čtrnácti kilometrů. Romantické scenérie nabízí Bounty Beach a vynechat byste neměli ani Alona Beach. Vodní radovánky a krásy přináší i tři laguny poblíž městečka Negros Oriental.

Místní kuchyně

Co jiného by mohlo dávat Filipínské kuchyni její ráz než ryby. Filipínci čerpají z plodů moře a najdeme je v jejich jídlech velmi často. Rýžová pole všude po ostrovech napovídají, že také rýže je důležitou složkou místní kuchyně. Dále mají Filipínci rádi sladké brambory a různé druhy ovoce. Typickým jídlem je například abodo, což je dušené vepřové či hovězí maso v octovém nálevu s česnekem, nebo morisqueta tostada – smažená rýže. Dále se můžete setkat s jídlem halo halo, což je dezert z ovoce, zmrzliny a sladkostí. Kuriózní pochoutkou je na Filipínách balut. Je to vajíčko, které ale už došlo ve vývoji tak daleko, že je v něm znatelný zárodek. K pití si můžete dopřát šťávu z mladého kokosu, o které na Filipínách není nouze.

Je pravdou, že filipínská kuchyně doslova překypuje rozmanitostí. Pokud budete mít chuť na tamní omeletu, najděte si v jídelním lístku pokrm torta. Za ochutnání stojí i filipínský salám longaniza a maso v rajčatové omáčce kaldereta. Mnozí si jistě pochutnají na mořských plodech v kyselém nálevu sinigang a jistě nepohrnou ani dýní s krevetovou pastou pinakbet. Jestliže nebudete mít stále dost, není nic jednoduššího než si objednat hovězí maso v banánech puchero. Ani osmažené jarní svitky lumpia nejsou k zahození. Mnohé milovníky masa bude určitě zajímat, jak se říká pečenému vepři vcelku. Je to lechón. Především muslimsky zaměřená kuchyně na Filipínách je více pikantnější.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Filipíny

 • Costabella Tropical Beach
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Bohol Beach Club
  Filipíny
 • Maribago Bluewater
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Coco Grove Beach Resort (Siquijor)
  Filipíny
 • To nejlepší z Filipín
  Filipíny - Manila
 • od 74 459 Kč
  Amorita Resort
  Filipíny
 • South Palms Resort Panglao
  Filipíny
 • Plantation Bay
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Bluewater Panglao Beach Resort (Bohol)
  Filipíny
 • Mithi Resort & Spa (Panglao Island)
  Filipíny
 • The Ivywall Resort
  Filipíny
 • Modala Beach Resort
  Filipíny

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré