Asie

Průvodce pro Filipíny

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Filipíny

Hodnocení průvodce: 9.5

Filipíny jsou ostrovní zemí, která vyráží cestovatelům dech na souši i pod vodou. Azurové moře, které obklopuje všechny její ostrovy a ostrůvky, nutí každého vydávat obdivné citoslovce, láká ke koupání, a táhne potápěče, protože skrývá spoustu podmořského života. Na souši jsou Filipíny plné nádherných scenérií. Horská pásma střídají kaskádovit&aa

Filipíny jsou ostrovní zemí, která vyráží cestovatelům dech na souši i pod vodou. Azurové moře, které obklopuje všechny její ostrovy a ostrůvky, nutí každého vydávat obdivné citoslovce, láká ke koupání, a táhne potápěče, protože skrývá spoustu podmořského života. Na souši jsou Filipíny plné nádherných scenérií. Horská pásma střídají kaskádovitá sytě zelená rýžová pole nebo úchvatné zurčící vodopády. Najdete zde sopky i deštný prales. Filipíny zkrátka nabízejí tolik divů, jako mají svých ostrovů.

A není jich málo. Je to stát v jihovýchodní Asii, který se skládá z více než 7 tisíc ostrovů. Obydlené jsou velkým množstvím obyvatel. Filipínců je 100 milionů a Filipíny jsou tak 13. nejlidnatější zemí světa. Nejblíže to budete mít na Filipíny z Tchaj-wanu nebo Bornea. Leží většinou na sopečných ostrovech, proto zde najdete divoké vulkány, jak se tyčí nad zelenou tropickou přírodou. Je to pravý jihoasijský ráj, který vyhledává čím dál více cestovatelů.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Manila
Úřední jazyk filipínština, angličtina, španělština
Rozloha 300 000 km²
Oficiální měna filipínské peso
Hlavní náboženství římsko-katolické
Časové pásmo UTC +7
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Filipínách

Filipíny často vyhledávají milovníci podmořského světa. Potápění a šnorchlováni kolem těchto ostrovů totiž nabízí hned několik skvělých zážitků. Moře je zde velmi živé, jsou v něm korálové útesy i nespočet různých ryb. Zvláštními tvory, které zde můžete potkat, jsou žraloci obrovští. Jsou to několikametrové ryby, jejichž zbarvení vypadá, jako by měly puntíky. Plavou kolem Filipín a můžete se k nim se šnorchlem dostat velmi blízko. Nemusíte se jich bát, jedí jen plankton a malé ryby. Dalším známým lákadlem Filipín jsou dlouhé bílé pláže s nádhernou vodou. Oblíbenou je například pláž Boracay. Až nachytáte u vody bronz, můžete se vydat do hor na jeden z mnoha tracků. Nad Filipínami se tyčí pohoří i sopky, které vám při takové výpravě odkryjí mnohá tajemství.

Na tisících ostrovů se nachází tisíce míst, která stojí za návštěvu. Oblíbeným jsou například terasy rýžových polí Batad. Nebo sopka s tajemným jménem Mayon. Pokud se podíváte na cestovatelské fotografie z Filipín, určitě uvidíte některé snímky ze zátoky Coron Bay, kde se nad mořem tyčí vysoké skály a návštěvníci tudy projíždějí na lodičkách. Když se z přírody vydáte do větší civilizace, hlavní město Manila vás překvapí nejen svým ruchem. Najdete tu také třetí největší obchodní centrum na světě. Jinak ale město moc turistických lákadel nenabízí a turisté se z něj vydávají na další ostrovy na jih. Často navštěvovaný je ostrov Cebu nebo Boracay a Luzon.

Místní kuchyně

Co jiného by mohlo dávat Filipínské kuchyni její ráz než ryby. Filipínci čerpají z plodů moře a najdeme je v jejich jídlech velmi často. Rýžová pole všude po ostrovech napovídají, že také rýže je důležitou složkou místní kuchyně. Dále mají Filipínci rádi sladké brambory nebo různé druhy ovoce. Typickým jídlem je například abodo, což je dušené vepřové nebo hovězí maso v octovém nálevu s česnekem, nebo morisqueta tostada – smažená rýže. Dále se můžete setkat s jídlem halo halo, což je dezert z ovoce, zmrzliny a sladkostí. Kuriózní pochoutkou je na Filipínách balut. Je to vajíčko, které ale už došlo ve vývoji tak daleko, že je v něm znatelný zárodek. K pití si můžete dopřát šťávu z mladého kokosu, o které na Filipínách není nouze.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Filipíny

 • od 34 328 Kč
  8,5Skvělé
  Coco Beach Island Resort
  Filipíny
 • od 32 819 Kč
  Costabella Tropical Beach
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • od 35 818 Kč
  Bohol Beach Club
  Filipíny
 • od 34 830 Kč
  Bluewater Maribago Beach Resort
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • od 33 785 Kč
  Coco Grove Beach Resort
  Filipíny
 • Amarela Resort
  Filipíny

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
6.5Dobré
8.7Skvělé
8.3Skvělé
7.9Dobré
7.8Dobré