Filipíny - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Asie

Filipíny: průvodce

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Filipíny

Hodnocení průvodce: 9.5

Filipíny jsou ostrovní zemí, která vyráží cestovatelům dech na souši i pod vodou. Azurové moře, které obklopuje všechny její ostrovy a ostrůvky, nutí každého vydávat obdivné citoslovce, láká ke koupání, a táhne potápěče, protože skrývá spoustu podmořského života. Na souši jsou Filipíny plné nádherných scenérií. Horská pásma střídají kaskádovitá sytě zelená rýžová pole nebo úchvatné zurčící vodopády. Najdete zde sopky i deštný prales. Filipíny zkrátka nabízejí tolik divů, jako mají svých ostrovů.

A není jich málo. Je to stát v jihovýchodní Asii, který se skládá z více než 7 tisíc ostrovů. Obydlené jsou velkým množstvím obyvatel. Filipínců je 100 milionů a Filipíny jsou tak 13. nejlidnatější zemí světa. Nejblíže to budete mít na Filipíny z Tchaj-wanu nebo Bornea. Leží většinou na sopečných ostrovech, proto zde najdete divoké vulkány, jak se tyčí nad zelenou tropickou přírodou. Je to pravý jihoasijský ráj, který vyhledává čím dál více cestovatelů.

Průvodce pro oblíbené destinace: Filipíny

Co navštívit na Filipínách

Filipíny často vyhledávají milovníci podmořského světa. Potápění a šnorchlováni kolem těchto ostrovů totiž nabízí hned několik skvělých zážitků. Moře je zde velmi živé, jsou v něm korálové útesy i nespočet různých ryb. Zvláštními tvory, které zde můžete potkat, jsou žraloci obrovští. Jsou to několikametrové ryby, jejichž zbarvení vypadá, jako by měly puntíky. Plavou kolem Filipín a můžete se k nim se šnorchlem dostat velmi blízko. Nemusíte se jich bát, jedí jen plankton a malé ryby. Dalším známým lákadlem Filipín jsou dlouhé bílé pláže s nádhernou vodou. Oblíbenou je například pláž Boracay. Až nachytáte u vody bronz, můžete se vydat do hor na jeden z mnoha tracků. Nad Filipínami se tyčí pohoří i sopky, které vám při takové výpravě odkryjí mnohá tajemství.

Na tisících ostrovů se nachází tisíce míst, která stojí za návštěvu. Oblíbeným jsou například terasy rýžových polí Batad. Nebo sopka s tajemným jménem Mayon. Pokud se podíváte na cestovatelské fotografie z Filipín, určitě uvidíte některé snímky ze zátoky Coron Bay, kde se nad mořem tyčí vysoké skály a návštěvníci tudy projíždějí na lodičkách. Když se z přírody vydáte do větší civilizace, hlavní město Manila vás překvapí nejen svým ruchem. Najdete tu také třetí největší obchodní centrum na světě. Jinak ale město moc turistických lákadel nenabízí a turisté se z něj vydávají na další ostrovy na jih. Často navštěvovaný je ostrov Cebu nebo Boracay a Luzon.

Místní kuchyně

Co jiného by mohlo dávat Filipínské kuchyni její ráz než ryby. Filipínci čerpají z plodů moře a najdeme je v jejich jídlech velmi často. Rýžová pole všude po ostrovech napovídají, že také rýže je důležitou složkou místní kuchyně. Dále mají Filipínci rádi sladké brambory nebo různé druhy ovoce. Typickým jídlem je například abodo, což je dušené vepřové nebo hovězí maso v octovém nálevu s česnekem, nebo morisqueta tostada – smažená rýže. Dále se můžete setkat s jídlem halo halo, což je dezert z ovoce, zmrzliny a sladkostí. Kuriózní pochoutkou je na Filipínách balut. Je to vajíčko, které ale už došlo ve vývoji tak daleko, že je v něm znatelný zárodek. K pití si můžete dopřát šťávu z mladého kokosu, o které na Filipínách není nouze.

Letiště v Manile

Pokud navštívíte letiště Ninoy Aquino International Airport, počítejte s časovým posunem. Bude zde o sedm hodin více než v České republice. Letiště používá kód MNL a pyšní se celkem čtyřmi terminály. Mezi jednotlivými terminály se můžete přesouvat pouze letištním autobusem, pěší přesun není možný. Jednotlivé terminály nabízí dostatek nezbytných služeb pro cestovatele.

Na letišti Ninoy Aquino International Airport fungují autopůjčovny typu Avis, Budget, National a další. Každý z terminálů zároveň nabízí několik stovek parkovacích míst. Letiště je od města Manile vzdáleno přibližně 11 kilometrů. K přepravě můžete využívat autobusových spojů, kdy cesta do centra zabere asi 30 až 45 minut. Rychlejší a zároveň dražší jsou místní taxi služby. Co se týče ubytování poblíž letiště Ninoy Aquino International Airport, je bohaté.

 • Manila Airport Hotel
 • RedDoorz @ Manila Airport Hotel
 • MAH Resort by Cocotel
 • JB Valdres Apartment
 • Alicia Apartment
   
Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Filipíny

 • Costabella Tropical Beach
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • od 47 329 Kč
  Bohol Beach Club
  Filipíny
 • od 47 883 Kč
  Maribago Bluewater
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Coco Grove Beach Resort (Siquijor)
  Filipíny
 • To nejlepší z Filipín
  Filipíny - Manila
 • Amorita Resort
  Filipíny
 • South Palms Resort Panglao
  Filipíny
 • Plantation Bay
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Bluewater Panglao Beach Resort (Bohol)
  Filipíny
 • Mithi Resort & Spa (Panglao Island)
  Filipíny
 • The Ivywall Resort
  Filipíny
 • Modala Beach Resort
  Filipíny

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré