Průvodce pro Siargao - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Filipíny

Siargao: průvodce

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Siargao

Siargao je menší z filipínských ostrovů, který má velikost 437 kilometrů čtverečních. Zajímavý je svým tvarem připomínajícím slzu. Ostrov se nachází v provincii Surigao del Norte, což je jihovýchodně od ostrova Tacloban. Menší vedlejší ostrůvky mají podobný tvar jako ostrov Siargao.

První zmínky Evropanů o tomto ostrově proběhly v roce 1543. Tehdy byl tento ostrov zmapován Španěly a byl pojmenován jako Isla de las Palmas. V současné době se na ostrově nachází několik významných obcí, jakými jsou například Del Carmen, Burgos, Dapa, San Benito nebo Pilar.

Ostrov Siargao se pyšní jednou z největších lesních rezervací s mangrovovými lesy. Kromě toho se zde nachází korálové útesy a mokřady. Siargao nabízí ideální podmínky pro surfování. Právě odtud je známá vlna Cloud 9 a díky tomu se zde každoročně koná Siargao Cup.

Co navštívit na Siargau

Ostrov Siargao je označován jako ostrov pro všechny. To znamená, že každý cestovatel si zde přijde na své. Ostrov nabízí turistům především přírodní krásy a zajímavosti, jichž se zde nachází více než dost. A kde začít při poznávání Siargao?

Vaším odrazovým bodem se stane místo zvané Taktak Falls. To je označení pro vodopád nacházející se ve městě Santa Monica. Překrásné místo vybízí k výletu v přírodě, potápění, skákání do vody a k ostatním hrátkám. Milovníci vody jistě nepohrdnou ani přílivovými bazény Magpupungko. Ty jsou ideální pro relaxaci, a to díky své křišťálové vodě. Zajímavým působiště jsou jeskynní bazény Tayangban. Proplavat se můžete do podzemních bazénů, kde budete s pochodněmi pozorovat netopýry a užívat si tamní dechberoucí atmosféry.

K velice oblíbeným místům ostrova Siargao patří Sugba Lagoon, což je velkolepá tamní laguna, kde najdete opravdový ráj na zemi. Dřevěné vory, krásná příroda, možnost potápění a vzniku těch nejkrásnějších fotek z dovolené. V severní části ostrova byste se rozhodně neměli vyhýbat místu zvanému Santa Monica Pier, kde se nad mořskou hladinou pne dlouhé dřevěné molo. Tato oblast je jako stvořená k pozorování západu slunce. Vynechat pochopitelně nesmíte ani jednu z nejpopulárnějších pláží, kterou je Pacifico Beach. Jedinečné vlny a povalování se v bílém písku naplní sny bezpochyby každého cestovatele. Podobná je i mělká pláž Alegria Beach, která je obklopena palmovým hájem. Stejně jako kokosový palmový háj v horní části silnice v půlce cesty k Magpupungku.

Na ostrově Siargao lze dělat spoustu věcí. Oblíbené jsou zde například akustické noci v Surf Resort. Bez absolvovaného kurzu surfování, jako byste nebyli. Podmínky pro tuto aktivitu jsou zkrátka nadstandardní. K dispozici jsou i kurzy jógy. Užívat si budete i noční zábavy, protože na ostrově Siargao je řada klubů a barů.

Spoustu krás vám mimochodem nabídne nejbližší okolí ostrova. Typickým důkazem těchto slov je Národní park Sohoton Cove nacházející se na ostrově Bucas Grande. Tato chráněná oblast nabízí cestovatelům nejenom překrásnou lagunu, ale i spoustu jeskyní a vápencové útvary. Zavítat mimo jiné můžete na ostrov Dako. V podobném duchu jako Dako Island je Naked Island a Guyam Island. Místa s tyrkysovou vodou a bílým pískem, která představují takovou pomyslnou oázu klidu a odpočinku. Tyto ostrovy jsou předpokladem toho, že v jednoduchosti je krása, jíž vám mimo jiné nabídne i šnorchlování v jejich těsné blízkosti.

Specifika kuchyně na Siargau

Na ostrově Siargao si budete pochutnávat na místních specialitách, které jsou pro toto místo, potažmo celé Filipíny, naprosto vlastní. Začít můžete u mladého grilovaného selátka. Takovému jídlu se říká Lechon. Pak můžete přejít ke smaženým nudlím s vepřovým masem označovaným Pancit. Vynikající je místní guláš zvaný Kare – Kare. Jestliže dáváte přednost polévkám, ochutnejte na Siargao jednu hustou s kyselou příchutí, která se jmenuje Sinigang. Zapomínat byste neměli ani na kozí maso v kombinaci s rýží Kaldereta. A ti nejotrlejší? Ti si mohou dát třeba Balut neboli vejce se zárodkem.

Při návštěvě ostrově Siargao byste měli určitě zavítat do restaurací Kermit Siargao, Bravo Restaurant, White Banana Beach Club a Kalinaw Resort Restaurant. Vynikající poměr cena/kvalita jídla vám nabídnou i podniky typu Mama´s Grill, Cafe Honest a BLISS Restaurant.

Počasí na Siargau

Počasí na ostrově Siargao se trochu odlišuje od toho, jaké je v centrální části Filipín. Pokud na toto místo vyrážíte za turistikou, je ideálním obdobím březen až říjen. Jestliže patříte k milovníkům surfování, je to doba od začátku srpna do konce září. Časové období mezi listopadem a únorem je spjato s velkým množstvím deštivých srážek. Připravit se musíte na tropické klima, které je prezentováno vysokými průměrnými teplotami během celého roku. Ty dosahují hranice kolem 28 °C až 30 °C. Nejnižší noční teploty klesají k 22 °C až 24 °C. Počítat musíte i s vysokou vlhkostí.

Bezpečnost na Siargau

Ostrov Siargao patří mezi ty bezpečnější z filipínských ostrovů. I přesto byste neměli ztrácet pozornost nad svými osobními věcmi. Ať už půjde o pláže či místa s více lidmi. Na drobnou kriminalitu v podobě krádeží můžete narazit v podstatě kdekoliv. Cennosti si raději nechávejte v hotelovém trezoru a udělejte si pro jistotu kopii cestovních dokladů. Ve velkých městech je lepší nepotulovat se v noci sám v okrajových částech. V žádném případě se nedostávejte do kontaktu s drogami, proti nimž se na Filipínách obecně bojuje prostřednictvím hodně tvrdých trestů. Pozor na nekalé praktiky některých místních lidí, jež se vás budou snažit obrat o peníze. Mnohdy se to týká pofidérních taxikářů.

Nebezpečná mohou být i období monzunů a silných dešťů, kdy je lepší výlety do přírody odložit na jindy. Setkat se můžete i s občasným tajfunem nebo drobným zemětřesením.

Měna

Dovolená na ostrově Siargao nebude ničím příliš drahým. Setkáte se tu s velice přijatelnými cenami srovnatelnými s Českou republikou. Některé produkty a služby mohou být dokonce levnější. Zde je výběr několika průměrných cen za vybraný sortiment.

 • Voda 1,5 litru = 20 Kč
 • Chleba = 25 Kč
 • Cappuccino = 35 Kč
 • Voda 0,33 litru v restauraci = 13 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 15 Kč
 • Točené pivo 0,5 litru = 33 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 60 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 65 Kč
 • Benzín cena za 1 litr = 20 Kč

Doprava na Siargau

Na ostrov Siargao se můžete dopravit dvěma odlišnými způsoby. Jednou z variant je letecká doprava, během níž vás čeká poměrně dost předstupů. Ve výsledku se z některého z mezinárodních letišť Filipín přepravíte v poslední fázi na letiště Siargao Domectic Airport. Pokud se budete nacházet na okolních filipínských ostrovech, máte šanci doplout se na ostrov Siargao s pomocí lodní dopravy.

 • Na ostrově jezdí speciálně upravené motocykly Habal – Habal.
 • K dispozici jsou také upravená auta Jeepney, která mohou pojmout daleko více cestujících.
 • Ve městech fungují i tzv. tříkolky. Jde spíše o pomalejší druh přepravy.
 • Ceny za jízdné jsou smluvní, obvykle se pohybují kolem 150 až 250 pesos za 30 minut jízdy.
 • Využít lze pronájem motocyklu nebo skútru a krásy ostrova Siargao si projedete na vlastní pěst. Cena za pronájem je 300 až 500 pesos.
 • Když vás bude více, můžete zvolit i pronájem minidodávky včetně řidiče od 1 500 pesos na den. Možný je i pronájem automobilu bez řidiče

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Filipíny

 • Costabella Tropical Beach
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • od 43 527 Kč
  Bohol Beach Club
  Filipíny
 • od 43 435 Kč
  Maribago Bluewater
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • od 41 403 Kč
  Coco Grove Beach Resort (Siquijor)
  Filipíny
 • To nejlepší z Filipín
  Filipíny - Manila
 • od 56 699 Kč
  Amorita Resort
  Filipíny
 • South Palms Resort Panglao
  Filipíny
 • Plantation Bay
  Filipíny - Ostrov Cebu/Mactan
 • Bluewater Panglao Beach Resort (Bohol)
  Filipíny
 • Mithi Resort & Spa (Panglao Island)
  Filipíny
 • The Ivywall Resort
  Filipíny
 • Modala Beach Resort
  Filipíny

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré