Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Paraguay

Encarnación: průvodce

25°C
Aktuálně
23°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Encarnación

Encarnación je městem situovaným v jihovýchodní části Paraguaye, konkrétně v departmentu zvaném Itapúa. Encarnación leží naproti argentinskému městu Posadas na břehu řeky Paraná. Velikost města je 274 kilometrů čtverečních s přilehlými oblastmi. Na této ploše žije asi 130 tisíc obyvatel.

Město patří k těm starším a bylo založeno už v roce 1615 paraguayskými jezuity. Jejich mise nesla název Anunciación de Itapua. Změna názvu města proběhla až v roce 1703 na Encarncación de Itapua. Románská katolická diecéze si tu udělala sídlo v roce 1957.

Město Encarnación má dnes dvojí podobu. Jednu tvoří staré město a tu druhou nové město. Žije tu velké množství španělských osadníků, ale i dalších přistěhovalců. Encarnación je mnohdy označováno jako Perla jihu, k čemuž přispívá hlavně místní klima.

Co navštívit v Encarnación

Při návštěvě paraguayského města Encarnación se vaším cílem stane samotné centrum města, kde lze spatřit řadu památek a historických budov. Pozorovat budete nejenom krásnou přírodu v okolí, ale užijete si i kulturního zážitku.

Město se v poslední době stává cílem cestovního ruchu, a to třeba díky nedalekým jezuitským ruinám Trinidad, které jsou od roku 1993 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Přímo ve městě je k vidění spousta unikátních staveb. Patří mezi ně Orthodox Church, Mezquita nebo Catedral de Mezquita. Současná podoba katedrály byla dotvářena od roku 1913.

Ani muzea nejsou ve městě Encarnación ničím výjimečným. Navštívit můžete například Museo Casa de la Victoria. Jde o muzeum zaměřující se na historické poznatky související s válkou Chaco. Pokud vyrazíte asi 8 kilometrů od města, čeká vás ještě Museo Alberto del Valle. Toto muzeum je naopak vedeno v postkoloniálním stylu.

A co dalšího zde budete obdivovat? Je to kupříkladu Casa de la Cultura. Přímo přes Puente de San Pedro vede majestátní schodiště Escalinata de San Pedro. Krásná je obnovená budova starého vlakového nádraží nebo hlavní náměstí Plaza de Armas. Pokud vás zrovna neosloví Mezquita, směřujte na Costanera Avenue, kde jsou turistům zpřístupněny tři překrásné pláže. Odtud se navíc můžete oddávat pohledu na argentinské město Posadas. Tou nejnavštěvovanější je pravděpodobně pláž San José. Těmi dalším jsou Pacu Cuá a Mbói Ka´e.

Ani o zábavu a relaxaci se v paraguayském městě nemusíte ochuzovat. Důkazem toho je například akvapark Eco Water Park and El Dorado. Nechybí také Casino Carneval a městský park Costanera De Encarnación. Vyhýbat byste se neměli ani jedné z nejvýznamnějších místních akcí, kterou je Carnaval Encarnación. Ta je pořádaná obvykle v únoru. K vidění jsou tance, show, přehlídky a mnohé další, co každoročně láká více 100 tisíc lidí.

Specifika kuchyně v Encarnaciónu

S návštěvou paraguayského města Encarnación bude samozřejmě souviset i ochutnávka místní kuchyně, která je z mnoha pohledů znamenitá. Pochutnávat si budete na klasickém mase, ale také na rybách z řeky Paraná. Tou nejznámější je pravděpodobně Suruba. Místní mají v oblibě kukuřičnou polévku s hovězím masem zvanou Soo-yosopy. Jinou specialitou je polévka Sopa Paraquaye, což je polévka se sýrem a cibulí. Nevyhýbejte se ani palmovým plodům Palmitos nebo tradičnímu pokrmu zvanému Chip, což je kukuřičný chléb v kombinaci se sýrem. K pití si dejte čaj ze sušených listů stromů zvaný Yerba maté, šťávu z cukrové třtiny Mosto nebo vsaďte na destilát z cukrové třtiny Cana.

Každý nový den ve městě Encarnación může začít dobrou snídaní v některém z těchto podniků – Vicio´s, Palove Confiteria, Prímoli Restaurant a Karumbé Restaurant – Café. S vynikající kvalitou pokrmů se setkáte také v restauracích Novo Rodeio – Rey do lazo, Portobello Pasta & Birra, Hiroshima Restaurante, Lo de Jose Pizza & Pastas a Encarnacion Playa.

Počasí v Encarnaciónu

Hned na začátku je třeba zmínit, že léta a zimy v paraguayském městě Encarnación probíhají zcela opačně nežli v České republice. Tamní podnebí je ovlivňováno primárně subtropickým vlhkým klimatem. V létě, tedy od prosince do února, počítejte s průměrnými denními teplotami od 20 °C do 30 °C. Kdežto zima, tedy od června do srpna, je spjata s teplotami 10 °C až 20 °C. Dešťové přeháňky jsou tu běžné v průběhu celého roku. Nejdeštivějším měsícem je pravděpodobně říjen, naopak nejméně prší v červnu. Jejich celoroční úhrn činí asi 1 750 milimetrů. Slunce tu svítí 2 450 hodin ročně.

Bezpečnost v Encarnaciónu

V porovnání s ostatními velkými paraguayskými městy lze Encarnación označit za bezpečnější, respektive se tu setkáte s průměrnou kriminalitou. Ve dne se raději pohybujte na frekventovanějších místech a v turistických lokalitách. To samé platí v noci, i když po setmění je lepší pohyb v některých částech města raději omezit. Ve městě Encarnación se nevyhnete kapesním zlodějům, proto je lepší hlídat si své osobní věci a cennosti raději nechávat v hotelovém trezoru. Obtěžující se pro vás mohou stát i komáři, před kterými se v ideálním případě ochraňujte za pomoci repelentů. Mohou být totiž přenašeči různých nemocí.

Měna

Encarnación je z větších paraguayských měst asi tím nejlevnějším v zemi. Cenové náklady zde padají pod průměrné ceny České republiky, takže dovolená vás tu rozhodně nevyjde příliš draho. Zde je několik příkladů orientačních cen vybraného sortimentu a služeb.

 • Voda 1,5 litru = 14 Kč
 • Chleba = 14 Kč
 • Láhev vína 0,75 litru střední kvality = od 135 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v obchodě = 25 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 35 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 14 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 70 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 15 Kč
 • Voda 0,33 litru v restauraci = 10 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 780 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 21 Kč

Doprava v Encarnaciónu

Pokud plánujete dovolenou v paraguayském městě Encarnación, připravte se na to, že vaším cílem se stane letiště Silvio Pettirossi International Airport, které se nachází od Encarnación přes 350 kilometrů. Lety z pražského letiště Václava Havla vyžadují obvykle dva přestupy, takže doba letu se pohybuje mezi 22 až 34 hodinami. Standardní cena za letenku je kolem 28 000 Kč. Pokud byste chtěli trochu ušetřit, rezervujte si let s dostatečným předstihem. Z letiště Silvio Pettirossi International Airport se do města Encarnación dopravíte za pomoci autobusové linky z Asunción. Cesta trvá přibližně sedm hodin.

 • Veřejná doprava v Encarnaciónu je řešena prostřednictvím autobusových linek. Jejich frekvence je v neděli nižší.
 • Autobusy směřují ke všem důležitým turistickým cílům.
 • Cena jízdného začíná na 2 700 PYG.
 • Alternativou se vám mohou stát taxi služby. Průměrná nástupní taxa činí 5 100 PYG a cena za kilometr bývá 15 000 PYG. Je však pravdou, že ceny jsou zde smluvní.
 • Spoustu krásných míst města Encarnación si projdete pěšky.

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné