Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Egypt Safaga 2024

Nejlevnější dovolená Egypt Safaga 2024

od 11 490 Kč
Egypt - Safaga
2. 5. 2024 - 15. 5. 2024 (14 dní) -31 %
All Inclusive
od 25 490 Kč
5. 5. 2024 - 17. 5. 2024 (13 dní) -27 %
All Inclusive
od 25 690 Kč
10. 5. 2024 - 21. 5. 2024 (12 dní) -28 %
All Inclusive
od 22 790 Kč
Zobrazit další termíny (51)
od 13 770 Kč
3,8Dobré
Egypt - Safaga
24. 4. 2024 - 1. 5. 2024 (8 dní) -25 %
All Inclusive
od 19 270 Kč
24. 4. 2024 - 4. 5. 2024 (11 dní)
All Inclusive
od 18 870 Kč
28. 4. 2024 - 4. 5. 2024 (7 dní) -25 %
All Inclusive
od 18 470 Kč
Zobrazit další termíny (49)
od 11 290 Kč
3,9Dobré
Egypt - Safaga
15. 4. 2024 - 28. 4. 2024 (14 dní) -21 %
All Inclusive
od 21 490 Kč
15. 4. 2024 - 25. 4. 2024 (11 dní) -32 %
All Inclusive
od 18 990 Kč
15. 4. 2024 - 29. 4. 2024 (15 dní) -39 %
All Inclusive
od 18 990 Kč
Zobrazit další termíny (121)

Dovolená Safaga: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Káhira
Úřední jazyk arabština
Rozloha 1 010 000 km²
Oficiální měna Egyptská libra (EGP)
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano
Počasí v Egyptě
Počasí v Egyptě
Počasí v Egyptě je jedním slovem slunné. A to nikoliv pouze v létě, ale v průběhu celého roku. Pokud plánujete dovolenou v této destinaci dle toho, abyste nezmokli, můžete vyrazit do Egypta v podstatě kdykoliv. Roční úhrn srážek je skutečně minimální, a i v té nejdeštivější Alexandrii dosáhne za rok
Více informací
Měna v Egyptě
Měna v Egyptě
Dávejte si pozor například při výměně peněz, kdy se někteří směnárníci snaží turisty obrat při přepočítávání kurzu dané měny. Pohlídejte si také placení při využívání taxi služeb, kdy je lepší dohodnout si cenu raději předem. Dostupnost bankomatů V Egyptě Bankomaty jsou dostupné především ve v
Více informací
Bezpečnost v Egyptě - na co si dát pozor
Bezpečnost v Egyptě - na co si dát pozor
Egypt patří mezi arabské země, jež měly tu čest potýkat se s teroristickými útoky. Pakliže však dodržujete výstrah Ministerstva zahraničí České republiky nebo delegátů cestovních kanceláří, nic vám nehrozí. Rozhodně ne v hotelových resortech, kde je zajištěno patřičné zabezpečení. Abyste předešli ja
Více informací

Egypt, Safaga. Dovolená s potápěním

Safaga je klidným a vlídným letoviskem, které si zamilují páry, rodiny s většími dětmi i turisté ve zralém věku. Oblast se vám zalíbí, protože není tolik dotčená komercí turismu a v blízkosti jsou nádherné korálové útesy. Budete sevřeni pouští a horami, z druhé strany mořem. Od známější Hurghady je Safaga vzdálená jen pár kilometrů. Pláže jsou posety zlatavým pískem, místo má ideální podmínky pro potápění, šnorchlování i plavání. Zajímavostí jsou blízké minerální prameny. Ubytovat se můžete v některých z moderních hotelových komplexů, které nabízejí oblíbený all inclusive program
Letiště Safaga je sdílené s Hurghádou, transfer trvá jen okolo 20 minut. Čeká vás azurové moře a nádherné pláže s kulisou drobných ostrůvků.

Letovisko Safaga nabízí téměř léčebný pobyt, moře je zde mimořádně slané. Safaga je vhodná pro léčbu ekzémů, alergií i astmatu. Ačkoliv zde najdete hned několik hotelových komplexů, Safaga je malým, klidným a přívětivým letoviskem. Zajímavé jsou procházky do přístavu, dříve vyhledávaného obchodního centra. V letovisku Safaga je poklid i v nočních hodinách, bouřlivý a nespoutaný noční život zde nenajdete. 

Hotel Shams Safaga

Pláž u hotelu Shams Safaga je vyhlášená a oblíbená. Sídlí zde známý windsurfingový Club Mistral. Pláž má pro surfaře ideální podmínky, protože na ní najdete asi 200 m široký mělký úsek moře, což v Egyptě není příliš obvyklé. V místě můžete využít služeb řady škol, instruktorů a zábavné výuky vodních sportů. Kousek od hotelu objevíte příjemnou malou promenádu s obchůdky, restauracemi a kavárnami. Určitě ochutnejte místní speciality a pokrmy z ryb. Příjemné je, že hotelové komplexy jsou umístěny severně od města, turisté nejsou při pobytu ničím rušeni. 

Safaga počasí a moře

Do Egypta můžete vyrazit po celý rok, nejoblíbenější měsíce pro pobyt jsou jarní a podzimní měsíce. V letním období dosahují teploty v Egyptě až 40 °C a moře se vyhřeje na 30 °C. V jarním a podzimním období má Safaga příjemné teploty okolo 30 °C. Výhodou je, že korálové útesy jsou v těsné blízkosti, užívat nádheru podmořského života si můžete i se šnorchlováním a bez zdatných plaveckých dovedností. Díky blízkosti korálových útesů je vstup do moře z pláže náročnější pro malé děti. Koupací sezóna ale trvá celoročně, jen nezapomeňte na vhodnou obuv do vody. 

Zájezdy a výlety v Safaga

Z letoviska se nabízí výlet do blízké a vyhledávané Hurghády s tou je Safaga spojená pravidelnou autobusovou linkou. Ze vzdálenější míst můžete objevovat krásy Luxoru nebo Káhiry. Oblíbené jsou výlety do pouště spojené s jízdou na velbloudech nebo na čtyřkolkách. Objevíte širokou nabídku výletů k památkám starověkého Egypta jako Karnak či Údolí králů. Monumentální hrobky faraónů vás uchvátí. Ve východní poušti si můžete prohlédnout kláštery Pavla a Antonína, s průvodcem se lze vypravit na blízký ostrov Tobia nebo k lomu Mons Claudianus. V blízkosti letoviska je turistickým cílem románská pevnost, dříve byla vězením pro zajatce. Část je vystavěna z bílé skvrnité žuly, zdejší kámen se dovážel například i do Říma nebo Neapole. 
 


Často kladené otázky


Dá se v Egyptě platit dolarem?
Americký dolar vám může posloužit k platbě především v hotelových resortech, větších obchodech a rušných turistických centrech. Platit lze za služby i produkty. Pokud však směřujete do odlehlejších částí Egypta, mějte při sobě vždy místní egyptskou libru.
Dá se v Egyptě platit eurem?
Euro je na tom obdobně, jako americký dolar. Ve větších a frekventovanějších oblastech s ním zaplatíte. Primárně vám ale přijde vhod pro výměnu tamní měny.
Dá se v Egyptě domluvit anglicky?
V hotelových recepcích, noblesnějších restauracích a u mnoha dalších služeb nebudete mít s angličtinou jakýkoliv problém. Minimálně na základní úrovni. I přesto se raději naučte pár záchytných frází v arabštině, které vám mohou přijít vhod v některých lokalitách.
Jaké jsou v Egyptě možnosti vnitrostátní dopravy?
V Egyptě lze cestovat nejrůznějšími způsoby v závislosti na tom, kam se chystáte. V Káhiře například můžete využít hned několika zastávek metra. V opačném případě to bude veřejná doprava. Ta je řešena klimatizovanými autobusy využívanými na delší vzdálenosti mezi většími městy. Dobře funguje i vlaková doprava. Objednat si můžete taxi nebo mikrobusy. U nich si ale dejte pozor na výslednou cenu. Většině řidičů totiž nefungují taxametry a je vhodné částku dohodnout předem. Sami se bez větších znalostí okolí raději nevydávejte z měst zapůjčenými vozy, protože je to nebezpečné. Rychlá je také vnitrostátní letecká doprava.
Jaká je v Egyptě dostupnost internetu?
Většina turistů jedoucích do Egypta bydlí v hotelových resortech, které dnes už svým klientům nabízí připojení k internetu, ať už bezplatné či za mírný poplatek. Pakliže se budete pohybovat mimo tato letoviska, lze využít buď internetových kaváren nebo zakoupíte některou ze SIM karet místního operátora a využijete jeho mobilní internet.
Jaká je průměrná délka letu z Prahy do Egypta?
V závislosti na cílové destinaci počítejte s délkou letu kolem 4,5 – 5 hodin.