Nejlepší aerolinky v roce 2023 | cKlub.cz

Nejlepší aerolinky v roce 2023

Pro někoho výjimečný zážitek, pro jiného téměř denní chleba a pouhá možnost rychlé přepravy mezi vzdálenými místy. Tak je vnímána letecká přeprava dnes. Přesto nelze opomíjet komfort na palubě, který je důležitý zejména u dálkových letů. Které aerolinky byly zvoleny jako nejlepší letecký přepravce?

Rychlost a pohodlí aerolinek

Využívání letecké dopravy se dnes stalo prakticky běžnou záležitostí. Leteckou přepravu využíváme pro dopravu při služebních cestách, ale i na nejrůznější dovolené a prodloužené víkendy. Pro mnohé je zábavou a téměř adrenalinovým koníčkem vyhledávání levných letenek do atraktivních destinací. Výlety ani dovolené neplánují předem, vyrazí tam, kde je zrovna v nabídce zvýhodněná letenka. 
Zvýhodněné letenky se dají pořídit už od pár dolarů (nebo eur), jsou dokonce levnější než doprava na místo vlastním vozem. V takovém případě jdou stranou nároky na komfort a letadlo se stává čistě dopravním prostředkem. Přesto objevíte aerolinky, které nezapomínají na to, že by létání mělo být výjimečným a nevšedním zážitkem. Snaží se poskytovat na palubě letadel maximální komfort, o cestující se dokonale postarají, a to i v širokém spektru doplňkových služeb. 

Rozhoduje nejnižší cena

V letecké dopravě pro blízké destinace se skutečně jedná jen o rychlou přepravu osob, vyhrává ten, který nabídne nejnižší přepravní cenu. Přesto i zde vidíme snahu o drobná zlepšení. Jsou nabízena odbavení online, můžete si připlatit za vyšší komfort při nastupování, větší prostor při sezení, letecký personál je zpravidla ochotný. Kvalitu aerolinií a pohodlí na palubě spíše rozpoznáte u dálkových letů. 
U aerolinek objevíte propastné rozdíly v poskytovaných službách, jsou na trhu i takové, kdy vám na dálkových letech bude účtován příplatek za deku a polštář a zpoplatněn bude dokonce i kelímek s obyčejnou vodou. 
Představíme vám společnosti, které ctí prestiž letecké dopravy a mají zájem na tom, aby let byl zážitkem. 

Aerolinky na vítězných příčkách

Nejrůznější portály a zprostředkovatelé prodejů letenek vyhlašují vítěze v kategorii nejlepších leteckých společností. Žebříček je postaven na přísných kritériích. Letecké společnosti jsou hodnoceny počtem získaných hvězdiček. Mezi vítězi se nachází společnosti, které získaly čtyři nebo dokonce pět hvězd. Nejlepšími leteckými společnostmi jsou tradičně aerolinky z Asie a Blízkého východu. 
Za nejlepší letecké společnosti lze dlouhodobě považovat Qatar Airways, Singapore Airlines a All Nippon Airways. Do první pětky se probojovala i Cathay Pacific Airways a Emirates. V desítce nejlepších naleznete Emirates, EVA Air, Hainan Airlines či Lufthansu

Katarský Qatar Airways

Katar, jakožto bohatý emirát v Perském zálivu, se může pyšnit více než dvěma sty letadel, který spojují téměř 200 světových destinací. Qatar vyniká špičkovou úrovní služeb a technologickou vybaveností. Cestující mají plný komfort, aerolinky služby neustále zdokonalují. Nesmíme opomenout to, že během pandemie Covid to byl právě Qatar, která udržela letecký provoz a dokázala přepravit spoustu lidí domů v krizové situaci. Qatar lítá s Airbusy a Boeingy, v první třídě mají cestující k dispozici masážní křesla a multimediální systémy. Na dokonalé pohodlí se mohou těšit i cestující v ekonomické třídě. 

Singapore Airlines

Mezi nejlepší, nejlépe hodnocené i nejbezpečnější, patří aerolinky Singapore Airlines. Aerolinky mají dlouhou tradici a jsou téměř výkladní skříní městského státu Singapur. Mají k dispozici přes 150 letadel a operují ve více než stovce destinací. Pro cestující je připraven komfort v letadlech Airbus a Boeing

Nejvytíženější aerolinky Emirates

Dubaj je populární a atraktivní turistickou destinací, Emirates jsou jednou z největších aerolinek světa co do počtu přepravených pasažérů. Mají přes 250 letadel a létají do více než 150 destinací. Emirates jsou považovány za spolehlivé, bezpečné a dokonale komfortní

Nejlepší nízkonákladovky

Mezi nejlepší nízkonákladové společnosti se řadí JET2 a Ryanair. Ryanair disponuje 500 letadly a přepravuje cestující do 220 destinací. Ryanair je považován za bezpečný, ale co do komfortu na palubě pokulhává. Spokojenost cestujících získává díky nízkým cenám za letenky

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.