Asie

Průvodce pro Jordánsko

20°C
Aktuálně
17°C
Průměrně

Jordánsko

Hodnocení průvodce: 9.3

Jordánsko je svéráznou zemí, která se pyšní bohatým světovým dědictvím. Při cestě do této destinace se můžete těšit na všudypřítomnou pohostinnost, přátelská města a inspirativní prostředí. Pouštní krajina je nepřehlédnutelnou součástí Jordánska. Z jeho dlouhé historie bylo zachováno hodně památek, jež vám prozradí původ víry tamních obyvatel a navodí starověkou atmosf&eacu

Jordánsko je svéráznou zemí, která se pyšní bohatým světovým dědictvím. Při cestě do této destinace se můžete těšit na všudypřítomnou pohostinnost, přátelská města a inspirativní prostředí. Pouštní krajina je nepřehlédnutelnou součástí Jordánska. Z jeho dlouhé historie bylo zachováno hodně památek, jež vám prozradí původ víry tamních obyvatel a navodí starověkou atmosféru. Dovolená v Jordánsku bude v každém případě o poznávání, ať už kultury, gastronomie nebo zvyklostí. Těšit se můžete na dlouhé karavany obchodníků, velbloudy a bezpečné cestování v kombinaci s přijatelným rozpočtem. Jordánsko je zemí pro náročné turistky prahnoucí po dobrodružství.

Jordánsko je především pouštní zemí. Kamenitá poušť pokrývá většinu plochy. Na druhou stranu narazíte i na líbezné Jordánské údolí a Velkou příkopovou propadlinu. Dominantou jsou velké vápencovité kopce. Nejvyšší horou je Džabal Ram s výškou až 1 754 metrů nad mořem. Kromě kamenité pouště se můžete přiblížit k řece Jordán nebo ke dvacet kilometrů dlouhému mořskému pobřeží. Pouštní krajina Jordánska si vás jednoduše podmaní.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Ammán
Úřední jazyk arabština
Rozloha 89 342 km²
Oficiální měna jordánský dinár
Hlavní náboženství muslimské
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat v Jordánsku

I když je Jordánsko spjato především s pouštěmi, nabízí toho z pohledu pohybových aktivit více než dost. U moře máte k dispozici pláže vybízející k relaxaci. Dostupné je také potápění a poznávání podmořského života. Milovníci hor si jistě oblíbí dobrodružné treky nebo se budou věnovat horolezectví. Populární je také canoning. Nakonec se můžete věnovat i tradičním nákupům a specifickému nočnímu životu. Nezapomenutelným zážitkem se může stát noc strávená v poušti Wadi Rum.

Právě tato poušť je doslova impozantním úkazem této země. Romantika pojící se s dech beroucími výhledy je toho jasným důkazem. Z pouště se pak přesunete například do hlavního města Ammán, jemuž dominuje velký amfiteátr, ale také známá pamětihodnost nazývaná Odeon. Navštívit můžete palác Basman, mešitu krále Husajna i pozůstatky paláce El Quasr. Velkou podívanou je Skalní město Petra, v jehož okolí se nachází tři údolí Vadí al-Araba. Z přírodních úkazů jednoznačně vede Přírodní rezervace Dana, ale také možnost koupání v Mrtvém moři. Nakonec si nechte ještě křižácký hrad Krak des Moabites ve městě Kerak a křižácký hrad Shobak.

Místní kuchyně

Jordánskou kuchyni si oblíbíte pro její jednoduchost. Hodně ingrediencí je ovlivněno právě východem. Typickými příklady jsou chlebové placky, kebab, luštěniny a rýže. Z masa narazíte hlavně na kuřecí a jehněčí. V rámci místních specialit si vybere opravdu každý. Jsou to křupavé kořeněné kuličky z cizrny Falafel, rýžová mísa s kuřecím masem a zeleninou Maqluba a tradiční jídlo z jehněčího označované jako Mansaf. Jeho nedílnou součástí bývá bulgur nebo rýže. V Jordánsku se samozřejmě nemusíte omezovat ani v případě, že rádi mlsáte. Oblíbené jsou pečené ořechy a speciální Fattet Hummus, což je pyré z cizrny. Okusit můžete tradiční beduínský pokrm Zaarb a grilované kousky několika druhů masa Šavarma. Věřte, že v Jordánsku si jistě pochutnáte.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Jordánsko

 • od 14 180 Kč
  8,1Skvělé
  Aqaba / Rudé Moře: Marina Plaza Tala Bay
  Jordánsko - Akaba
 • od 13 966 Kč
  8,3Skvělé
  Dead Sea Spa
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • od 20 859 Kč
  7,2Dobré
  Grand Tala Bay Resort Aqaba
  Jordánsko - Akaba
 • od 13 580 Kč
  9,2Výjimečné
  Kempinski Ishtar Dead Sea
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • od 21 794 Kč
  9,5Výjimečné
  Intercontinental Aqaba
  Jordánsko - Akaba
 • od 26 110 Kč
  10Výjimečné
  Mövenpick Resort & Spa Dead Sea
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • od 19 565 Kč
  7,4Dobré
  Holiday Inn Jordan Dead Sea
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • 7,2Dobré
  Ramada Dead Sea Resort
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • Captain´s Hotel
  Jordánsko - Akaba
 • od 20 208 Kč
  Crowne Plaza
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • Aqaba / Rudé Moře: Days Inn Hotel
  Jordánsko - Akaba
 • od 23 153 Kč
  Kempinski Hotel Aqaba Red Sea
  Jordánsko - Akaba

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
9.7Výjimečné
7.6Dobré
8.9Skvělé
9.5Výjimečné
9.1Výjimečné