Průvodce pro Jordánsko - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Asie

Jordánsko: průvodce

23°C
Aktuálně
17°C
Průměrně

Jordánsko

Hodnocení průvodce: 9.3

Jordánsko je svéráznou zemí, která se pyšní bohatým světovým dědictvím. Při cestě do této destinace se můžete těšit na všudypřítomnou pohostinnost, přátelská města a inspirativní prostředí. Pouštní krajina je nepřehlédnutelnou součástí Jordánska. Z jeho dlouhé historie bylo zachováno hodně památek, jež vám prozradí původ víry tamních obyvatel a navodí starověkou atmosféru. Dovolená v Jordánsku bude v každém případě o poznávání, ať už kultury, gastronomie nebo zvyklostí. Těšit se můžete na dlouhé karavany obchodníků, velbloudy a bezpečné cestování v kombinaci s přijatelným rozpočtem. Jordánsko je zemí pro náročné turistky prahnoucí po dobrodružství.

Jordánsko je především pouštní zemí. Kamenitá poušť pokrývá většinu plochy. Na druhou stranu narazíte i na líbezné Jordánské údolí a Velkou příkopovou propadlinu. Dominantou jsou velké vápencovité kopce. Nejvyšší horou je Džabal Ram s výškou až 1 754 metrů nad mořem. Kromě kamenité pouště se můžete přiblížit k řece Jordán nebo ke dvacet kilometrů dlouhému mořskému pobřeží. Pouštní krajina Jordánska si vás jednoduše podmaní.

Průvodce pro oblíbené destinace: Jordánsko

Co navštívit v Jordánsku

I když je Jordánsko spjato především s pouštěmi, nabízí toho z pohledu pohybových aktivit více než dost. U moře máte k dispozici pláže vybízející k relaxaci. Dostupné je také potápění a poznávání podmořského života. Milovníci hor si jistě oblíbí dobrodružné treky nebo se budou věnovat horolezectví. Populární je také canoning. Nakonec se můžete věnovat i tradičním nákupům a specifickému nočnímu životu. Nezapomenutelným zážitkem se může stát noc strávená v poušti Wadi Rum.

Právě tato poušť je doslova impozantním úkazem této země. Romantika pojící se s dech beroucími výhledy je toho jasným důkazem. Z pouště se pak přesunete například do hlavního města Ammán, jemuž dominuje velký amfiteátr, ale také známá pamětihodnost nazývaná Odeon. Navštívit můžete palác Basman, mešitu krále Husajna i pozůstatky paláce El Quasr. Velkou podívanou je Skalní město Petra, v jehož okolí se nachází tři údolí Vadí al-Araba. Z přírodních úkazů jednoznačně vede Přírodní rezervace Dana, ale také možnost koupání v Mrtvém moři. Nakonec si nechte ještě křižácký hrad Krak des Moabites ve městě Kerak a křižácký hrad Shobak.

Místní kuchyně

Jordánskou kuchyni si oblíbíte pro její jednoduchost. Hodně ingrediencí je ovlivněno právě východem. Typickými příklady jsou chlebové placky, kebab, luštěniny a rýže. Z masa narazíte hlavně na kuřecí a jehněčí. V rámci místních specialit si vybere opravdu každý. Jsou to křupavé kořeněné kuličky z cizrny Falafel, rýžová mísa s kuřecím masem a zeleninou Maqluba a tradiční jídlo z jehněčího označované jako Mansaf. Jeho nedílnou součástí bývá bulgur nebo rýže. V Jordánsku se samozřejmě nemusíte omezovat ani v případě, že rádi mlsáte. Oblíbené jsou pečené ořechy a speciální Fattet Hummus, což je pyré z cizrny. Okusit můžete tradiční beduínský pokrm Zaarb a grilované kousky několika druhů masa Šavarma. Věřte, že v Jordánsku si jistě pochutnáte.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Jordánsko

 • 9,6Výjimečné
  Jordan Valley Marriott Resort & Spa
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • Captain´s Hotel
  Jordánsko - Akaba
 • od 27 718 Kč
  Crowne Plaza Jordan Dead Sea Resort & Spa
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • Aqaba / Rudé Moře: Days Inn Hotel
  Jordánsko - Akaba
 • od 40 730 Kč
  Kempinski Aqaba
  Jordánsko - Akaba
 • od 36 000 Kč
  Mövenpick Tala Bay
  Jordánsko - Akaba
 • od 26 417 Kč
  Mövenpick Resort & Residence Aqaba
  Jordánsko - Akaba
 • Ramada Resort Dead Sea
  Jordánsko - Mrtvé moře
 • Doubletree By Hilton Hotel Aqaba
  Jordánsko - Akaba
 • od 42 868 Kč
  Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort (Ayla)
  Jordánsko - Akaba
 • Mövenpick Nabatean Castle Petra
  Jordánsko
 • Landmark Hotel Amman
  Jordánsko - Ammán

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré