Průvodce pro Mauricius - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Afrika

Mauricius: průvodce

20°C
Aktuálně
23°C
Průměrně

Mauricius

Hodnocení průvodce: 9.7

Mauricius je takový malý ráj na zemi. Ostrovní stát ukrytý uprostřed Indického oceánu asi 900 km od Madagaskaru nabízí kouzlo exotiky s evropským nádechem. Mauricius tvořil vždy strategický prvek při obchodování Evropy s Asií, při obchodních plavbách se na něj dostalo mnoho námořníků, z nichž někteří tento úchvatný ostrov pojali za svůj domov. Míchání národů pak vytvořilo jednu úžasnou rozmanitou Mauricijskou kulturu. Kromě stejnojmenného ostrova vulkanického původu tvoří stát Mauricius také ostrov Rodrigues vzdálený asi 560 km severovýchodně od hlavního ostrova a několik menších ostrovů.

Tyto malé zelené klenoty jsou turisty teprve postupně objevovány, proto zde narazíte na nádhernou a dosud stále neporušenou přírodu. Za návštěvu stojí například vodopád Chamarel nebo tzv. Země sedmi barev, oblíbené fotografické místo. Na kouzelném korálovém ostrově Île aux Aigrettes můžete pozorovat želvy obrovské, růžové holuby a další faunu a flóru prozatím nedotčenou člověkem. Průzračný tyrkysový Indický oceán omývá nádherné pláže s jemným zlatavým pískem a kokosovými palmami. Hotelové resorty a ochotní obyvatele Mauricia splní vaše sny o dokonalé luxusní dovolené, ať už chcete odpočívat na pláži se skleničkou výborného rumu, nebo hrát golf.

Jaké nabízí Mauricius památky a zajímavosti?

Co navštívit na Mauriciu

Průzračná teplá voda, úžasné koupání a skvělé příležitosti ke sportování. To je Mauricius. Ideální větrné podmínky na ostrově přispěli k oblibě kitesurfingu, jízdě po vodě na speciálním prkně za pomoci tažného draka, či windsurfingu. Korálové útesy táhnoucí se téměř po celém pobřeží a bohatý podmořský život zase lákají turisty k potápění/šnorchlování. Oblíbeným způsobem trávení dovolené na Mauriciu je také golf. Nachází se zde desítka kvalitních golfových hřišť. Komu by se nelíbilo odpalovat míček zároveň s výhledem na modrou lagunu a kokosové palmy?

Pokud se rozhodnete poznat ostrov Mauricius do nejmenšího detailu, měli byste začít v Národním historickém muzeu. To se nachází ve městě Mahébourg a najdete v něm vše týkající se dávné minulosti. Nechybí spousta starých fotografií pestré fauny a dalších zajímavých míst. Právě na tomto ostrově budete obdivovat ryzí koloniální architekturu. Důkazem toho je třeba Château Labourdonnais ve městě Pamplemousses. Objekt, který byl postaven už v roce 1859. Ještě starší je plantážní dům St. Aubin. Svým architektonickým provedením vás zaujme i dům označovaný jako Eureka, jenž se díky použité technologii výstavby pyšní zajištěním chladu v interiéru.

Nutno podotknout, že Mauricius je primárně o poznávání přírodních zajímavostí. A začít můžete třeba přírodní rezervací Île aux Aigrettes, kde žije spousta ohrožených druhů zvířat. Tato rezervace se nachází na malém ostrůvku od Mauricia. Za zmínku stojí například želva obrovská. Dalším národním parkem je Black River, kde jsou k vidění především pláže, vodopády a deštné pralesy. Na území o ploše až 6,5 tisíce hektarů je více jak tři stovky druhů rostlin.  U flóry mimochodem můžete ještě zůstat, pokud navštívíte nejstarší botanickou zahradu na Mauriciu. Její název je Pamplemousses a míjet můžete stovky exotických exponátů.

Na své si přijdou i milovníci vody a podmořského života. Začít můžete u vodopádů Tamarin Falls. Kaskádovité vodopády jsou z části přístupné, vyžadují však trochu zkušeností v rámci náročnějšího treku. Vydat se můžete také k jezeru Grand Bassin. Přírodní jezero má posvátné kořeny a pojí se s hinduismem. Kapitolou samou o sobě je pak podmořský vodopád. Ten je zpozorovatelný z ptačí perspektivy a jde v podstatě o optický klam. Při návštěvě Mauricia byste neměli opomíjet ani na krokodýlí park La Vanille. Pozorovat můžete spoustu druhů zvířat, od chameleonů, přes netopýry, až po leguány. Ochutnat dokonce můžete i krokodýlí maso.

Oblíbenou turistickou atrakcí je oblast Chamarel poblíž zmiňovaného parku Black River. Právě zde se nachází zvlněný terén nabývající sedmi barev. Roztavená hornina mění barvu vlivem okolní teploty. Ne nadarmo je místo označováno jako země sedmi barev. Pokud si rádi pochutnáváte na exotických čajích nezapomeňte na návštěvu Bois Chéri Tea Plantations, kde kromě ochutnávky čaje a pohledu na plantáže můžete navštívit i muzeum s touto tematikou.

Mauricius, to jsou také nekonečné pláže, bílý písek a dokonale průzračné moře. Pokud z tohoto pohledu hledáte to nejhezčí místo na ostrově, zamiřte do zátoky Blue Bay spojené s přírodní rezervací Blue Bay Nature Reserve. Právě zde na vás dýchne opravdový duch tropické vegetace. Za zmínku stojí ještě nedaleký ostrov Ilot des Deux Cocos. Popřípadě vzdálenější ostrov Rodrigues, kde se nachází přemíra lagun a korálových útesů. Mauricius, to je zkrátka poznávání bez konce.

Místní kuchyně

Vzhledem k multikulturnímu složení obyvatel je i místní kuchyně rozmanitá. Mísí se v ní nepřeberné množství rozličných chutí ze všech koutů světa. Ochutnat můžete pochutiny z kreolské, indické, africké, thajské nebo čínské kuchyně zároveň s kuchyní středomořskou. Oblíbené jsou zde ryby, plody moře (chobotnice, langusta, …), drůbež, rýže, kari koření, chilli, šafrán, kardamon, hřebíček, skořice, pochutiny z cukrové třtiny, kokos a jakékoliv ovoce. Oblíbený alkohol je místní pivo Phoenix nebo třtinový rum, který je na Mauriciu základem většiny oblíbených koktejlů. Z vybraných specialit můžeme zmínit nápoj alouda z mléka, agaru (sušených řas) a ledové tříště, s příchutí vanilky nebo mandlí, rougaille – oblíbené hlavní masové nebo rybí jídlo z rajčat, cibule a česneku, dále různé variace curry např. kokosové s kuřecím masem, s chobotnicí či krevetami či smažené kuličky obalované v sezamu gateaux gingli rier.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Mauricius

 • 8,4Skvělé
  Merville Beach By Lux*
  Mauricius - Grand Baie
 • od 95 370 Kč
  One & Only Le Saint Géran
  Mauricius
 • od 61 570 Kč
  Beachcomber Paradise Golf Resort
  Mauricius - Le Morne
 • od 49 690 Kč
  Victoria Beachcomber Resort & Spa
  Mauricius
 • od 51 978 Kč
  Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa
  Mauricius
 • Outrigger Mauritius Beach Resort
  Mauricius
 • od 74 024 Kč
  Shangri-La's Le Touessrok Resort & Spa
  Mauricius
 • od 48 804 Kč
  Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa
  Mauricius - Le Morne
 • od 56 100 Kč
  Shanti Maurice A Nira Resort
  Mauricius
 • Heritage Le Telfair
  Mauricius
 • od 78 526 Kč
  The Oberoi Mauritius
  Mauricius
 • od 79 950 Kč
  Maradiva Villas Resort & Spa
  Mauricius - Flic en Flac

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce