Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Uruguay

Punta del Este: průvodce

17°C
Aktuálně
16°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Punta del Este

Punta del Este je město Uruguaye, které je situováno v departmentu Maldonado na pobřeží Atlantiku. Toto pobřežní letovisko je veliké 20,35 kilometrů čtverečních a žije v něm přes 10 tisíc obyvatel. V celé oblasti to však může být až 200 tisíc a přes sezónu díky přívalu turistů až 600 tisíc lidí. Punta del Este láká spoustu cestovatelů a díky své poloze získalo i mnohá označení, jako třeba Hamptons Jižní Ameriky, Jižní Monako, Perla Atlantiku nebo St. Tropez Jižní Ameriky, což je jasně vypovídající charakteristika.

První Evropané se v této oblasti objevili kolem 16. století a rozšířenější kolonizace začala až v 18. století. Jako první se tu usadil Antonio Lussich a začal s budováním velké zahrady. Samotné město Punta del Este vzniklo v roce 1907. Tenkrát jako vesnice zvaná Pueblo. Statut města jí byl přiřknut v roce 1957.

Město Punta del Este se pyšní svou malebností. Skládá se ze dvou regionů, jakými jsou Mansa a Brava, což jsou španělské názvy. Punta del Este leží asi 140 kilometrů od dalšího významného uruguayského města zvaného Montevideo.

Co navštívit v Punta del Este

V uruguayském městě Punta del Este na vás čeká několik významných historických staveb a spousta ostatních turistických zajímavostí. Tou největší dominantou a lákadlem pro cestovatele jsou místní pláže a malebnost přímořských letovisek.

Největším skvostem Punta del Este je překrásné letovisko zvané Casapueblo tyčící se na útesu na vyhlídce zvané Punta Ballena. Jde o muzeum spojené s hotelem, odkud můžete spatřit ty nejromantičtější západy slunce široko daleko. Obdivovat budete primárně surrealistickou architekturu připomínající jedno velké a celistvé hnízdo. Z venkovních teras lze nerušeně pozorovat Atlantik. Pokud se vydáte na okraj Punta del Este, konkrétně do José Ignacio, spatříte krásný maják Faro de Punta del Este zasazený do malebného prostředí a poklidné atmosféry. Jeho stavba proběhla v roce 1860.

Z náboženských objektů lze jmenovat tři nejznámější římskokatolické budovy, jakými jsou Farní kostel Panny Marie z Candelaria, Kapli sv. Raphaela a Kapli sv. Fátima. Výjimkou nejsou ani židovské objekty typu Beit Jabad, Beit Yaacov a Chrám Rafael.

Ve městě Punta del Este vás nemine název Fundation Pablo Atchugarry, což je označení neziskové organizace založené v roce 2007, která se úspěšně stará o propagaci umění a kultury v tomto městě. Díky této organizaci můžete být součástí nejrůznějších akcí a k vidění vám budou mnohá umělecká díla v podobě soch zasazených do přírody. Nepřehlédnutelným a charakteristickým znakem Punta del Este je socha The Hand Sculpure na pláži Brava Beach. Jde o sochu pěti prstů vycházejících z písku, jenž by na vaší rodinné fotografii rozhodně neměla chybět.

Velkým lákadlem z pohledu poznávání je Muzeum Ralli, v němž je umístěna sbírka současného latinskoamerického umění. Součástí muzea je velká sochařská zahrada. Umístěno je vedle pověstné oblasti zvané Beverly Hills. Tím dalším je Oceánské muzeum. V něm jsou vystaveny kosti mořských živočichů, ale i spousta starožitných předmětů spjatých s mořem a plachtěním. Vedle námořního muzea Museo del Mar je to muzeum Maam, které je tvořeno soukromou sbírkou uruguayského umělce Vilara. Obdivovat můžete uměleckou a architektonickou sbírku. Nezapomínejte ani na Museo del Indio y Megafauna.

Co patří k neodmyslitelným lákadlům Punta del Este, je místní přístav zvaný Port Punta del Este, kde se budete procházet po dřevěné promenádě a pozorovat plachetnice či práci rybářů. V této oblasti to jednoduše žije a nechybí ani bohatý kulturní program, včetně rybářského trhu. Mezi ostatní zajímavosti Punta del Este lze zařadit největší kolonii tuleňů na jižní polokouli, jíž se říká Isla de los Lobos.

Za zvířaty se vydejte také do zoologické zahrady, která je situována na nejvyšším kopci v okolí. Její název je Reserve de Fauna Autoctona – Pan de Azucar. Kromě toho vás čeká i prohlídka botanické zahrady s přemírou exotických druhů rostlin. Arboretum Lussich je jednou z nejdůležitějších botanických zahrad světa. Velkým lákadlem je pochopitelně historické místo Cuartel de Dragones nebo další architektonická památka v podobě oblíbeného hotelu Conrad Resort & Casino.

Čas v uruguayském městě Punta del Este budete trávit i na místních vyhlášených plážích. Mezi ně patří pláž La Barra, k níž se dostanete po přejetí stejnojmenného originálního mostu. Jestliže patříte k milovníkům surfování, směřujte na pláže Montoya a La Posta del Cangrejo. Zmínka by měla padnout také o menší pláži Playa El Emir nebo o nejjižnější pláží Playa de los Ingless. Na západní straně je to říční pláž Playa Mansa. Přímořských oblastí s řadou obchůdků, restaurací a živou hudbou je tu více než dost, což dokazují lokality jako Manantiales a Bikini Beach.

Pokud dostanete chuť na nakupování, směřujte do nákupní oblasti El Remanso. Vyhledávané je například obchodní centrum Punta Shopping. Výzvou jsou hudební a filmové festivaly nebo sportovní zážitek v podání ragbyové soutěže konané v lednu. A pokud by vám bylo prostředí městečka Punta del Este malé, naplánujte si plavbu po okolí, například na ostrůvek Isla Gorriti.

Specifika kuchyně v Punta del Este

V přímořském letovisku Punta del Este se setkáte s typickou uruguayskou kuchyní, která bude z větší části tvořena masem. Místní si s chutí pochutnávají na hovězím mase, žebírkách a jiných laskominách. Častým způsobem přípravy je grilování, ať už masa či zeleniny. Ze známých jídel máte možnost okusit například Churros, což jsou smažené tyčky z koblihového těsta nebo si dáte obalovaný řízek Milanesa. Ten je připravován jak z hovězího, tak vepřového masa. Hodně populární jsou sýry jako Parmezano, Gouda a Mozarella, včetně vajec. Ty jsou častou ingrediencí při vaření. Pokud jde o alkoholické nápoje, můžete okusit některé z uruguayských vín nebo dáte přednost něčemu ostřejšímu. Obvykle jsou to pálenky a likéry zhotovené ze sezónního ovoce.

Hodně populárním druhem občerstvení je Chivito, což je rychlý způsob občerstvení. Na grilu vám budou připraveny libovolné speciality, včetně hamburgeru. V opačném případě dáte přednost klasickým restauracím. Z těch tradičních lze jmenovat například Leonardo Etxea, 481 Gourmet, Rustic Resto-Bar a Virazon. Mezi luxusnější podniky se řadí La Bougogne, Vina Eden – Restaurant, Lo de Tere a Life Bistro.

Počasí v Punta del Este

Uruguayské přímořské městečko Punta del Este se vyznačuje oceánským klimatem. To znamená, že si tu budete užívat hřejivých letních časů a chladnějších zim. Roční období je tu oproti České republice otočené. Od prosince do března počítejte s průměrnými denními teplotami mezi 20 °C až 25 °C, přičemž maxima se mohou vyšplhat až k 30 °C. Za nejchladnější měsíce v roce jsou považovány červen až srpen, kdy teploty kolísají mezi 11 °C až 15 °C. Pokud jde o dešťové srážky, jsou víceméně konstantní v průběhu celého roku. Jejich celoroční úhrn je asi 1 000 milimetrů.

Bezpečnost v Punta del Este

Při návštěvě uruguayského města Punta del Este se budete cítit bezpečně. Tento přímořský dovolenkový ráj patří k těm bezpečnějším v Uruguay. I přes tato tvrzení však nesmíte zapomínat na některá základní cestovatelská pravidla. Je to například trochu vyšší obezřetnost v případě krádeží. Vliv na to může mít i velký příliv turistů každý rok. Nenechávejte své cennosti bez dozoru na pláži a na osobní věci si dávejte pozor na frekventovanějších místech. Přes den se tu můžete pohybovat v podstatě kdekoliv. Omezováni nebudete ani v noci. Jen v některých odlehlejších oblastech se vyplatí chodit ve více lidech nebo se jim jednoduše vyhýbat.

Měna

Dovolenkový ráj zvaný Punta del Este je spojen s průměrnými cenami, a to jak z pohledu Uruguaye, tak v porovnání s Českou republikou. Některé ceny za zboží a služby jsou vyšší, jiné zase nižší. Zde je několik příkladů pro lepší představu.

 • Voda 1,5 litru = 25 Kč
 • Chleba = 35 Kč
 • Láhev vína 0,75 litru stření kvality = od 125 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 50 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 60 Kč
 • Cappuccino = 60 Kč
 • Espresso = 40 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 30 Kč
 • Voda 0,33 litru v restauraci = 20 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 200 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 1 500 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 33 Kč

Doprava v Punta del Este

Do uruguayského města Punta del Este se dopravíte letecky. Z pražského letiště Václava Havla budete směřovat na letiště Punta del Este International Airport. Vzhledem k tomu, že vás čekají dvě mezipřistání, doba letu se bude pohybovat mezi 21 až 25 hodinami. Pokud si letenku nezarezervujete s dostatečným předstihem, čekají vás standardní náklady ve výši 50 000 Kč.

 • Značnou část města Punta del Este si díky jeho menší velikosti projdete pěšky.
 • Autobusy v podobě veřejné dopravy zde nejsou tak časté.
 • Mnohem více jsou využívány taxíky. Orientační cena je 1,1 USD v podobě nástupní taxi a 0,6 USD za kilometr.
 • Využít lze i pronájmu mopedu, s nímž si zkrátíte cestu na pláž. Cena je kolem 45 USD za den. Popřípadě si pronajmete vozidlo.
 • Na pobřeží se můžete spolehnout i na lodní dopravu.

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné