Průvodce pro Černou Horu | cKlub.cz
Evropa

Černá Hora: průvodce

26°C
Aktuálně
16°C
Průměrně

Černá Hora

Hodnocení průvodce: 8.4

Černá Hora je malým státem jihovýchodní Evropy rozprostírající se u Jaderského moře. Právě u této destinace více než kde jinde platí, že to nejkrásnější může být zabaleno v miniaturním balíčku. Na relativně malé rozloze se vám totiž dostane nezapomenutelného cestovatelského zážitku. Okusíte majestátné hory s překrásnými výhledy, ale také okouzlující pláže, kde se lze oddávat nekonečné relaxaci. Černá Hora na vás dýchne pocitem upřímnosti a pohostinnosti. Tato destinace v sobě skrývá jedny z nejpozoruhodnějších scenérií světa, pyšní se významnou kulturní historií a dokáže každému cestovateli nabídnout něco. Dovolená v Černé Hoře je zkrátka výjimečná.

Vzhledem k tomu, že většina území je hornatého charakteru, rozhodně vaší pozornosti neunikne Dinárské pohoří, na kterém se tyčí několik velkých a významných vrcholků – Dobra Kolata a Zla Kolata. Ne nadarmo je Černá Hora označována, jako ekologický stát, v němž můžete nalézt pět národních parků přinášejících krásy přírody. I když je v zemi minimum velkých řek, přesto narazíte na vodní plochy v podobě řeky Morača, Cetina, Zeta nebo na Skadarské jezero.

Co navštívit v Černé Hoře

Černá Hora je zdrojem mnohých pohybových a sportovních aktivit. Cestovatelé často dávají přednost vysokohorské turistice, paraglidingu, potápění, ale také adrenalinovému raftingu v kaňonu řeky Tara. Tohle všechno můžete spojit se zábavou v přímořských letoviscích, kde na vás čekají aquaparky a bujarý noční život. V tomto ohledu si každý turista přijde na to své, natož když takovou dovolenou do Černé Hory spojíte s poznáváním jejích krás.

Kromě řeky Tary určitě nevynechte nejhezčí balkánské pohoří zvané Národní park Durmitor, vydejte se na vyhlídku Čurovac nebo prozkoumejte pohoří Prokletije. K dalším přírodním skvostům Černé Hory patří rozhodně Skadarské jezero, Národní park Biogradská Gora a Národní park Lovcén. Pokud dáváte přednost historickým pamětihodnostem a specifické architektuře, zajeďte do města Budva, popřípadě se vydejte na Budvanskou riviéru. Jedno z nejkrásnějších černohorských měst je Stari Bar a město Kotor. To je dokonce zapsáno na seznamu památek UNESCO.

Místní kuchyně

Gastronomie se v Černé Hoře liší podle toho, zda si dáte jídlo u moře či ve vnitrozemí. Přímořské oblasti preferují mořské plody a zeleninu. Ve vnitrozemí jednoznačně vedou mléčné výrobky, obilniny a jehněčí maso. K častým ingrediencím patří olivy, dřeňová kapusta nebo vepřové klobásy. Mezi zajímavé pokrmy se řadí například pečivo z tenkého filo těsta zvané Burek, typické balkánské jídlo Ćevapi a válečky z mletého masa Pljeskavica. V Černé Hoře má svou tradici také sušená šunka zvaná Pršut a Musaka – několikavrstvé masové jídlo s bešamelovou omáčkou. Vedle bohatého zastoupení sýrů si budete pochutnávat i na produktech, jakými jsou oranžová pasta Ajvar, kukuřičná kaše Kačamak a speciální nakrájené kousky chleba Popara.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Černá Hora

 • 8Skvělé
  Penzion Palma
  Černá Hora - Bečiči
 • 7,2Dobré
  Penzion Premier Club
  Černá Hora
 • 9,8Výjimečné
  Apartmány Vila More
  Černá Hora - Bečiči
 • 9,1Výjimečné
  Apartmány Perla
  Černá Hora - Bar
 • 8,1Skvělé
  Vila Babović - Ancora Lux
  Černá Hora
 • od 4 390 Kč
  Vila Anastasija
  Černá Hora - Ulcinj
 • Vily Velká Pláž Ulcinj Club
  Černá Hora - Ulcinj
 • od 3 420 Kč
  Iberostar Herceg Novi (Igalo)
  Černá Hora
 • od 6 304 Kč
  Budva
  Černá Hora - Budva
 • Palmon Bay Spa
  Černá Hora
 • od 9 137 Kč
  Splendid Conference And Spa Resort
  Černá Hora - Bečiči
 • od 9 240 Kč
  Palas
  Černá Hora - Petrovac

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé