Afrika

Průvodce pro Keňu

26°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Keňa

Hodnocení průvodce: 9.2

Savany, divoká zvířata a mnohaleté tradice. Přesně tak může vypadat dovolená v Keni, která vám na jedné straně nabídne vyprahlé lokality, a na té druhé zasněžené hory. Přímořský stát nacházející se ve východní části Afriky patří v podstatě k dominantám tohoto kontinentu. Poznání mnoha národů, palmové pobřeží Indického oceánu, ale také bohatá divoká zvě

Savany, divoká zvířata a mnohaleté tradice. Přesně tak může vypadat dovolená v Keni, která vám na jedné straně nabídne vyprahlé lokality, a na té druhé zasněžené hory. Přímořský stát nacházející se ve východní části Afriky patří v podstatě k dominantám tohoto kontinentu. Poznání mnoha národů, palmové pobřeží Indického oceánu, ale také bohatá divoká zvěř migrující touto vyprahlou krajinou. Tohle všechno je cestovatelský sen pro náročné. Možnost okusit pachuť chráněného společenství Afriky na vlastní kůži a sblížit se s tradicemi místních obyvatel. Zájezdy do Keni jsou díky těmto přednostem stále vyhledávanější.

Vyrazíte-li na východ země, počítejte spíše s nížinatou krajinou, která se rozprostírá až do vnitrozemí, dokud nedosáhnete hranice s Etiopií. Tam se naopak tyčí Etiopská vysočina, lávová pohoří, ale i Východoafrická příkopová propadlina. Významným pohořím je kupříkladu Mt. Elgon na hranicích s Ugandou. Vaše levná dovolená v Keni nebude spojena s vodními toky, jichž není v zemi mnoho a velice často bývají vyschlé. Na druhou stranu můžete okusit jedinečnost významného Viktoriina jezera nebo bezodtokového Rudolfova jezera.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Nairobi
Úřední jazyk svahilština, angličtina
Rozloha 580 367 km²
Oficiální měna keňský šilink
Hlavní náboženství protestanti, římští katolíci, muslimové
Časové pásmo UTC+3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat v Keni

Dovolená v Keni vybízí k nejrůznějším aktivitám. Vzhledem k tomu, že se nachází v destinaci plné divokých zvířat, je oblíbené safari v Keni. Možnost kochat se překrásnými zvířaty v doprovodu masajských lovců a zkušených průvodců. Poznávat samozřejmě můžete i podvodní svět východní části země, kde jednoznačně vede potápění a zkoumání korálových útesů. Vydávat se můžete na charakterově odlišné typy výletů nebo dáte přednost golfu a podobným pohybovým aktivitám. Zájezd do Keni však vybízí i k mnohem detailnějšímu prozkoumávání země.

Vaším cílem se může stát například hlavní město Keni Nairobi, kde okusíte tradiční masajský trh nebo město Mombasa. To je oblíbené hlavně kvůli Národnímu parku Marine, kde se nachází hodně ryb. Z pohledu vodních parků osloví ještě Malindi, kde nechybí krokodýlí a hadí park. Kapitolou samou o sobě jsou pak národní parky plné překrásných zvířat. Jmenovat lze Národní park Amboseli, Národní park Tsavo, Národní park Lake Nakuru a Národní rezervaci Masai Mara. Tohle všechno vám představí Keni v celé její kráse.

Místní kuchyně

Tamní gastronomie je založena na maximální jednoduchosti. Používány jsou ingredience, jako zelenina, maso, fazole, čiroku, kukuřice a mnohé další. Důraz je kladen hlavně na celkovou vyváženost a vydatnost pokrmu. Mezi populární přílohy patří například chlebové placky nebo brambory a rýže. Pokud máte zálusk na tradiční pokrmy, ochutnejte jídlo zvané Nyama choma, což je pečené kozí či ovčí maso. Vynikající je také jídlo nazývané Ugali čili kukuřičná kaše. Pokrm Kuku chomu představuje kuře se zeleninou a ti kdo patří do kategorie vegetariánů mohou vyzkoušet Irio směs složenou z kukuřice, brambor, fazolí a zeleniny. Na dovolené v Keni byste měli ochutnat i pšeničné pečivo Mkate Mayai nebo speciální smažené listové těsto Sambusas.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Keňa

 • 8,6Skvělé
  Jacaranda Beach Resort
  Keňa - Watamu
 • 8,7Skvělé
  Jumbo Club Watamu Beach
  Keňa - Watamu
 • od 40 390 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Temple Point
  Keňa - Watamu
 • od 32 525 Kč
  8,3Skvělé
  Sandies Tropical Village
  Keňa - Malindi
 • od 30 144 Kč
  8,6Skvělé
  Papillon Lagoon Reef Hotel
  Keňa - Diani Beach
 • od 34 990 Kč
  8,3Skvělé
  Baobab Sea Lodge
  Keňa
 • 8,4Skvělé
  Seven Islands Resort
  Keňa - Watamu
 • od 38 845 Kč
  9,2Výjimečné
  Diamonds Dream Of Africa
  Keňa - Malindi
 • od 32 569 Kč
  9,2Výjimečné
  Diani Sea Lodge
  Keňa - Diani Beach
 • od 35 400 Kč
  9,6Výjimečné
  Neptune Village Beach Resort & Spa
  Keňa - Mombasa
 • od 24 844 Kč
  8,6Skvělé
  Diani Reef Beach Resort & Spa
  Keňa - Diani Beach
 • od 39 890 Kč
  8,5Skvělé
  Hotel Barracuda Inn Resort
  Keňa - Watamu

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo