Afrika

Průvodce pro Madagaskar

22°C
Aktuálně
18°C
Průměrně

Madagaskar

Hodnocení průvodce: 9.3

Samostatný kousek světa odtržený od Afriky, ostrov lemurů a dějiště legendárního animovaného filmu. Země hor a horolezců, která ale v údolích nabízí azurové moře i tropické pralesy. Místo, kde jsou chudí lidé ale bohatá příroda. Čtvrtý největší ostrov světa rozkládající své krásy v Indickém oceánu. To je Madagaskar.

Madagaskar leží na východ od Afriky a stále se jí vzdaluje. Protože je už tisíce let daleko od pevniny, dal domov mnoha živočišným druhům, které na jiném místě na světě už nenajdeme. Velká většina živočišných i rostlinných druhů na ostrově jsou tedy endemity. Prohání se tu někol...

Samostatný kousek světa odtržený od Afriky, ostrov lemurů a dějiště legendárního animovaného filmu. Země hor a horolezců, která ale v údolích nabízí azurové moře i tropické pralesy. Místo, kde jsou chudí lidé ale bohatá příroda. Čtvrtý největší ostrov světa rozkládající své krásy v Indickém oceánu. To je Madagaskar.

Madagaskar leží na východ od Afriky a stále se jí vzdaluje. Protože je už tisíce let daleko od pevniny, dal domov mnoha živočišným druhům, které na jiném místě na světě už nenajdeme. Velká většina živočišných i rostlinných druhů na ostrově jsou tedy endemity. Prohání se tu několik druhů lemurů nebo ojedinělá šelma fosa. Je zde několik velké množství parků i rezervací. Příroda je tu totiž velmi rozmanitá. Jedním zástupcem, který Madagaskar reprezentuje, je majestátný strom baobab. Místní obyvatelé Malgaši vás uvítají ve svých chatrčích, ale jsou velmi srdeční a milí.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Antananarivo
Úřední jazyk malgaština, francouzština
Rozloha 587 041 km²
Oficiální měna malgašský ariary
Hlavní náboženství domorodé náboženství, křesťanství
Časové pásmo UTC +3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Madagaskaru

Atrakce pro vás na Madagaskaru připravila hlavně příroda. Můžete se tu toulat přírodními rezervacemi a pozorovat zvířata a rostliny, které už nikde jinde neuvidíte a okusit deštný prales. Madagaskar potěší i horolezce. Najde se na něm mnoho skal a hor, které horolezce lákají. Lezl zde i světový šampion Adam Ondra a doporučuje madagaskarské výstupy spíše zkušenějším lezcům. Radovánky blíže k vodě si můžete užívat na některé z krásných pláží. Madagaskar je také ideální místo pro šnorchlováni a potápění. Milovníci adrenalinu, mohou pod vodou zahlédnout i žraloka.

Cestovatelé zde nejvíce vyhledávají například velkou alej baobabů v oblasti Morondava, nebo ojedinělé kamenné útvary Tsingy de Bemaraha Strict, které tvoří úžasné scenérie a jsou na seznamu dědictví UNESCO. Z národních parků stojí za to park Isalo s pískovcovými skálami a lemury, Andasibe-Mantadia nebo Nosy Tanikley. Parků a rezervací je tu ale přes 50 a každá bude dobrou volbou. Z pláží je doporučovanou například Lokaro beach. Pokud budete hledat cizí kulturu, můžete se vydat do místních vesniček nebo měst. Hlavní město skrývá různé památky jako je Andafiavaratra palác nebo Monument aux Morts. Lákadlem jsou zde také různé zoologické zahrady a parky s lemury.

Místní kuchyně

Na souši pěstují rýži a v moři loví ryby a mořské plody. Podle toho poté z velké části vypadá madagaskarská kuchyně. Rýže je nejčastější přílohou i hlavní složkou mnoha jídel. Také z ní připravují různé koláčky nebo kaše. Maso je na talířích převážně rybí. Můžete si pochutnat na různých darech moře od chobotnic po mušle. Další potraviny, které jsou pro madagaskarskou kuchyni typické, jsou například manioky, lilek, nebo kokosové ořechy. Jako národní jídlo můžete ochutnat například raviol, což je maniokový list s vepřovým masem v kokosovém ořechu. Svátečním jídlem je zde Voanjobory, tedy směs místních brambor s masem a rýží. Tradiční přílohou bývá kromě rýže také směs zeleniny, někdy smíchaná i s ovocem. Na ulicích ochutnejte pochoutku kaka pizon. Jde o smažené pálivé lupínky.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Madagaskar

  • Resort Princess Bora Lodge
    Madagaskar

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo