Afrika

Průvodce pro Réunion

8°C
Aktuálně
25°C
Průměrně

Réunion

Hodnocení průvodce: 9.6

Ostrov Réunion je francouzský zámořský department ležící v Indickém oceánu. Spolu s ostrovy Mauricius a Rodrigues tvoří tzv. souostroví Maskarény. Ostrov je zcela pod vlivem Francie, v jejím čele také stojí francouzský prezident. Díky tomu je ostrov velmi dobře turisticky vybaven a poskytuje vysokou kvalitu ubytování, dopravy i zdravotní péče. Ačkoliv na Réunionu najdete i krásné pláže, hlavním turistickým cí

Ostrov Réunion je francouzský zámořský department ležící v Indickém oceánu. Spolu s ostrovy Mauricius a Rodrigues tvoří tzv. souostroví Maskarény. Ostrov je zcela pod vlivem Francie, v jejím čele také stojí francouzský prezident. Díky tomu je ostrov velmi dobře turisticky vybaven a poskytuje vysokou kvalitu ubytování, dopravy i zdravotní péče. Ačkoliv na Réunionu najdete i krásné pláže, hlavním turistickým cílem je vysokohorská turistika. Úchvatné horské scenérie vytvořené vulkanickým původem jsou jedním z mnoha důvodů pro návštěvu tohoto rozmanitého ostrova.

Dvě třetiny západní části ostrova zabírá horský masiv s nejvyšším vrcholem Piton des Neiges (3 069 m). Druhý horský masiv nabízí návštěvu jedné z nejaktivnějších, a přitom nejdostupnějších, sopek Piton de la Fournaise. Oblaka páry a působivé erupce lávy nabízí nezapomenutelnou podívanou. Kromě hor nabízí ostrov také čiré modré laguny, kde si mimo koupání můžete vybrat i z bohaté nabídky vodních sportů. Pozoruhodné zážitky doplňuje nádherná čistá příroda v podobě horských tamaryšků, divokých orchidejí, exotického ovoce i kokosových palem. Ostrov byl kolonizován Francouzi, kteří na něj přivedli také africké, indické a čínské obyvatelstvo. Národnostní a kulturní rozmanitost je jedním z dominantních prvků tohoto ostrova. Jeho obyvatelé jsou milí a přátelští, a pokud projevíte snahu o porozumění jejich řeči, budou vám příjemnými společníky.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Saint-Denis
Úřední jazyk francouzština
Rozloha 2 512 km²
Oficiální měna euro (EUR)
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC +3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na ostrově Réunion

Ostrov Réunion nabízí dovolenou spíše pro aktivní jedince. Na své si přijdou především milovníci horské turistiky. Většina ostrova je pokryta horskými masivy, které nabízí až 900 km značených turistických tras od těch jednodušších až po ty náročné. Tři hlavní oblíbené horské okruhy jsou Cirque de Cilaos, Cirque de Mafate a Cirque de Salazie, přičemž každý z nich nabízí až desítky různých cestiček. Za shlédnutí stojí samozřejmě všechny tři, každý z nich nabízí něco specifického. Tak jako se říká, že kdo neviděl Eiffelovu věž, jako by v Paříži nebyl, v Réunionu platí to samé pro návštěvu sopky Piton de la Fournaise, řečené Vulkán. Náročnější turisty uspokojí výšlap na nejvyšší horu Réunionu Piton des Neiges (3 071 m). Ve východní části ostrova se nalézá oblast Foret Bebour – Bélouve s unikátním lesem porostlým nádhernými tamaryšky a obrovskými mechy a kapradinami. Pokud plánujete spíše rodinné procházky, neměli byste si nechat ujít Le Piton Maïdo, odkud jsou krásné vyhlídky na Cirque de Mafate nebo Piton des Neiges a který je zároveň jednou ze vstupních bran do autem nepřístupné oblasti Cirque de Mafate.

Znavené tělo uvítá odpočinek v průzračných tyrkysových lagunách obklopujících nádherné pláže s pískem všech barev od bílé po černou. Ty nejhezčí pláže naleznete v severozápadní části ostrova např. St-Gilles les Bains nebo L´Hermitage les Baines. Pokud se rádi věnujete potápění, navštivte západní pobřeží mezi Boucan Canot a Grand Bois, případně i oblast St Léu, kde naleznete množství korálů. Tyto lokality jsou výborné i pro paragliding, windsurfing nebo kitesurfing.

Místní kuchyně

Kuchyně na Réunionu je stejně pestrá jako složení obyvatelstva. Vychází především z francouzské kuchyně, ale její chutě ovlivňuje i kuchyň indická, čínská a kuchyň z Madagaskaru. Nejtypičtějším jídlem je curry na tisíc způsobů, ať už s kuřecím, vepřovým nebo kachním masem, či rybou. Typickým jídlem vycházejícím z kreolské kuchyně je rougail saucisse, chutné klobásy uvařené v rajčatové omáčce a podávané s rýží. Oblíbené jsou také mořské plody a zvěřina. Z koření se používá hlavně zázvor, paprika, kurkuma a šafrán. Ostrov nabízí také mnoho čerstvého a chutného exotického ovoce jako je mango, ananas, papája a liči. Stejně jako Mauricius i Réunion je známý svým vynikajícím rumem, který se zde vyrábí z cukrové třtiny. Do rumu potom obyvatelé nakládají různé ovoce, vanilku či bylinky a vyrábí tak chutný punč přezdívaný rhum arrange.  

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Réunion

 • 8,7Skvělé
  Lux Ile De La Réunion
  Réunion - La Saline les Bains
 • od 45 950 Kč
  Boucan Canot Hotel
  Réunion - La Saline les Bains
 • od 46 680 Kč
  Le Récif
  Réunion
 • od 49 470 Kč
  Palm Hotel And Spa
  Réunion
 • od 48 010 Kč
  Lux* Saint Gilles
  Réunion
 • od 37 850 Kč
  Alamanda Hotel
  Réunion - La Saline les Bains
 • od 38 040 Kč
  Ermitage Boutik Hotel
  Réunion
 • Hotel Alamanda
  Réunion
 • Swalibo
  Réunion - La Saline les Bains
 • Boucan Canot
  Réunion - La Saline les Bains
 • Saint Alexis
  Réunion
 • Iloha Seaview Hotel
  Réunion

Afrika - další destinace

8.9Skvělé
8Skvělé
8.7Skvělé
9.6Výjimečné
9.4Výjimečné
9.2Výjimečné