Tunisko

Hammamet: průvodce

11°C
Aktuálně
18.8°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Hammamet

Hammamet je dalším významným městem Tuniska. Toto poměrně malé přímořské město rozkládající se na ploše kolem 36 kilometrů čtverečních má do sta tisíc obyvatel. Vyznačuje se blízkostí ke stejnojmennému zálivu, překrásnými plážemi a sáhodlouhou historií.

Ta se pojí s prvním stoletím před naším letopočtem, kdy na tomto místě začala vznikat osada s názvem Pupput. Teprve až ve třináctém století našeho letopočtu došlo k vybudování hradeb a pevnosti. Už v devatenáctém století se o Hammamet začali zajímat bohatší lidé z Evropy, což dalo vzniknout turistickému letovisku, které je oblíbené a populární dodnes.

Hammamet lze charakterizovat jako malé městečko s historií promítající se do významných a zachovalých památek. Zároveň jde o ideální místo pro nezapomenutelnou dovolenou v Tunisku u moře. Turistického a kulturního zážitku si zde užijete plnými doušky. Hammamet je situován asi šedesát kilometrů od Tunisu a města zvaného Súsa.

Jaké nabízí Hammamet památky a zajímavosti?

Co navštívit v Hammametu

Hammamet si oblíbíte především pro jeho osobitou a historickou architekturu. Když k tomu připočtete ještě zajímavý kulturní zážitek a místní tradice, vytvoříte si velice celistvý a nezapomenutelný pohled na toto místo.

Jako spousta ostatních tuniských měst, také Hammamet má svou Medinu neboli historickou část, kde se nachází staré stavby, malebné uličky a nejrůznější tržiště. Tato oblast v případě Hammametu zabírá plochu asi 200x200 metrů. Dominantou je pochopitelně pevnost a velká vstupní brána, za níž se vám ukáže zcela jiný svět.

V Hammametu se můžete těšit na již zmiňovanou pevnost Kasbah pocházející z patnáctého století. Jde o španělskou stavbu, odkud se vám dostane krásného výhledu na rybářský přístav. Vidět můžete například námořní hřbitov, ale i pomník Sidi bou Ali. Ten byl mimochodem hlavním patronem tohoto tuniského města.

K vidění vám budou ruiny starověkého římského města Pupput nebo velká mešita z patnáctého století. Právě tam si budete moci užívat divadla pod širým nebem. Za zmínku stojí náměstí Place des Martyrs s památníkem Eiffelovy věže. Ochuzovat se mimo jiné nemusíte ani o okolní historické skvosty, které nabízí nedaleké město Tunis, Sousse, Sidi Bou Said a letovisko Nabeul.

V Hammametu se určitě nemusíte věnovat pouze poznávání historických míst. Zaměřit se můžete třeba na zábavu. Tu vám zprostředkuje vodní aquapark v severní části města nebo zábavní park Aqua Land. Vedle gastronomických zážitků na turisty čekají i nekonečné nákupy. A to třeba v tradičním stylu na týdenním trhu v Cité Riadh. Zajít si můžete i do obchodního centra Hammametu, kde vás ohromí kulturní zážitek v podobě galerií. Chybět nebudou místní kavárny. Na své si pak přijdou milovníci krásných pláží a čisté mořské hladiny.

Specifika místní kuchyně

Když se v Hammametu rozhlédnete kolem sebe zjistíte, že se ve městě nachází spousta restaurací zaměřených především na rybí speciality a plody moře. Ochutnat proto můžete jak grilované ryby, tak mečouny a ostatní vodní živočichy. Z běžného masa jednoznačně vede to jehněčí. Hodně populárním pokrmem v Hammametu je Couscous. Nechybí ani restaurace soustředící se na středomořské jídlo. V některých podnicích si můžete vychutnat dobrou kávu a k tomu třeba i vodní dýmku. Většinu pokrmů spláchnete místním pivem.

Pokud si chcete v Hammametu zajít na dobrý pokrm, pak se vaším cílem musí stát některá z těchto restaurací – Au Bon Kif, Le Barberousse, Chez Achour, Café Sidi Bouhdid a Pomo D´oro. Zapomínat byste neměli ani na Le Voilier a Restaurant Spectacle Sheherazade.

Počasí v Hammametu

Hammamet se stane vaší cílovou destinací, kde si rozhodně užijete slunného a hřejivého klimatu. Dokazují to letní teploty vzduchu kolem 38 °C, se kterými se setkáte od června až do září. Ideální klima na čas strávený u moře. Jediné, s čím moc nepočítejte jsou dešťové přeháňky, jež do místa přichází spíše v zimním období. V létě se teplota moře pohybuje kolem 27 °C. Pakliže se rozhodnete strávit čas v Hammametu poznáváním historických pamětihodností, možná pro vás bude ideální jarní podnebí, kdy jsou teploty trochu snesitelnější.

Bezpečnost v Hammametu

Menší turistické letovisko Hammamet bylo vždy velice bezpečným místem pro trávení rodinné dovolené. Negativní vliv na tuto charakteristiku měl teroristický útok na plážové hosty v nedalekém Sousse. Poslední dobou se ale pláže Hammametu opět plní, a to i díky vyšším bezpečnostním opatřením ve městě.

Při návštěvě Hammametu byste se měli držet jak hotelového komplexu, tak významných turistických míst. Je lepší nevzdalovat se nikam jinam. A to platí také při plánování nejrůznějších výletů po okolí. Ty je lepší organizovat s někým zkušeným, cestovní agenturou a podobnými subjekty. Zvýšíte tím svoji bezpečnost.

Měna

Rodinná dovolená v Hammametu vás v porovnání s Evropou i samotnou Českou republikou rozhodně nebude stát mnoho. Služby a sortiment místních obchodníků je dostupný a mnohdy lze usmlouvat ceny o 50 % nižší. Zde je orientační výpis nákladů na pořízení vybraného zboží a služeb.

 • Voda 1,5 litru = 6 Kč
 • Chleba = 4 Kč
 • Balíček cigaret Marlboro = 50 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 10 Kč
 • Domácí pivo 0,5 litru = 25 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru = 20 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 35 Kč
 • Cappuccino = 15 Kč
 • Benzín cena za 1 litr = 15 Kč

Cesta do Hammametu

Cesta do Hammametu povede přes hlavní město Tunis. Právě tam přistanete na letišti Tunis Carthage. Za 2,5 hodiny se sem dopravíte z Prahy. Počítejte však s jedním přestupem. Náklady na letenku se budou pohybovat kolem 7 500 Kč. Alternativou je letiště Monastir Habib Bourguiba. Délka letu a cena za letenku bude obdobná. Rozdílné jsou pouze vzdálenosti od města Hammamet.

 • Tunis je od Hammametu vzdálen 80 kilometrů, takže připravte na dopravu v délce trvání asi 60 minut.
 • Monastir je od Hammametu vzdálen asi 115 kilometrů, tudíž se doba prodlužuje na 70 – 80 minut.
 • Využít můžete služeb místních autobusů nebo budete mít dopravu sjednanou od cestovní kanceláře.
 • Po městě jezdí pravidelně autobusové linky. Ceny za jízdné jsou od 1 dináru a jízdenky můžete zakoupit přímo u řidiče.
 • Ve městě fungují i ověřené taxi služby. Je to například Taxi Bee, Taximani a Gare Routiere Hammamet Tunis. Popřípadě dejte přednost taxíkům doporučovaným v hotelích.
 • Ceny za jeden kilometr se pohybují kolem jednoho dináru.
 • Při cestě mimo město je vhodné využívat organizovaných fakultativních výletů pro turisty.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Tunisko

 • 8,2Skvělé
  El Mouradi Beach
  Tunisko - Hammamet
 • 7,9Dobré
  Menara Hammamet
  Tunisko - Hammamet
 • od 11 768 Kč
  Le Zenith
  Tunisko - Hammamet
 • od 19 675 Kč
  Shalimar
  Tunisko - Hammamet
 • od 19 990 Kč
  Le Sultan
  Tunisko - Hammamet
 • Hotel Eden Yadis Hammamet Club
  Tunisko - Hammamet
 • od 16 190 Kč
  Delphino Beach Resort & Spa
  Tunisko - Hammamet
 • La Badira
  Tunisko - Hammamet
 • Cooee President
  Tunisko - Hammamet
 • Calimera Delfino Beach Resort & Spa
  Tunisko - Hammamet
 • Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet
  Tunisko - Hammamet
 • Le Sultan
  Tunisko - Hammamet

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce