Afrika

Průvodce pro Tunisko

15°C
Aktuálně
18.8°C
Průměrně

Tunisko

Hodnocení průvodce: 8

Vůně moře, nekonečné písečné pláže a neutuchající slunce. To je Tunisko ve své plné kráse nabízející mnohé z působivé historie a celkové rozmanitosti. Tato proslulá destinace s vůní jasmínu a čistým mořem není jen o středomořském pobřeží, ale také o významných kulturních památkách a přírodních úkazech. Okusit můžete saharský písek, ale i zalesněná pobřež&

Vůně moře, nekonečné písečné pláže a neutuchající slunce. To je Tunisko ve své plné kráse nabízející mnohé z působivé historie a celkové rozmanitosti. Tato proslulá destinace s vůní jasmínu a čistým mořem není jen o středomořském pobřeží, ale také o významných kulturních památkách a přírodních úkazech. Okusit můžete saharský písek, ale i zalesněná pobřeží plná nejrůznější vegetace. Tunisko je spojením dokonalé relaxace s originální gastronomií a přátelským postojem tamních lidí. Tento geografický klín v severní části Afriky si vás podmaní svou otevřeností a nabízeným komfortem.

Tunisko, to je seskupení několika významných bodů, které osloví každého náročného turistu. Země sousedící s Alžírskem je z jedné strany omílána Středozemním mořem. Vedle úchvatného pohoří Atlas si vás získá i nejzajímavější hora Džabal aš-Šánabí. Své cestování po horských masivem Dorsale pak můžete zakončit v solných jezerech nebo vyprahlé Sahaře.

 

 

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Tunis
Úřední jazyk arabština, francouzština (obchodní)
Rozloha 163 610 km²
Oficiální měna tuniský dinár (TND)
Hlavní náboženství sunnitský islám
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne (pouze charterové lety do určitých destinací)

Průvodce pro oblíbené destinace: Tunisko

Co lze dělat v Tunisku

Pokud zrovna nepatříte mezi příznivce diskoték, kasin a nočního života, vyberte si z přemíry dalších oblíbených aktivit v této destinaci. Jednou z nich je například potápění a ostatní vodní sporty, včetně plavby na lodi. Relaxovat můžete nejenom na pláži, ale i při golfu či v některém z velkých aquaparků. Velice oblíbené jsou vyjížďky na čtyřkolkách, v terénních vozech v poušti a na velbloudech.

Milovníci historie si nesmějí nechat ujít návštěvu hlavního města zvaného Tunis, kde se vyplatí projít staré město Arabů a medinu. Velkými zajímavostmi jsou Muslimská univerzita, bulvár Habiba Bourguibae, mešita Jama Ez Zitouna a katedrála Vincent de Paul. Zapomínat byste neměli ani na ruinu v Kartágu nebo osobitou atmosféru města Hammamet. Pokud vás neosloví písečné duny Sahary, pak se vydejte do národního parku Ichkeul. Ve městě El-Džem navštivte římský amfiteátr a nenechte si ujít ani Velkou Kairouanskou mešitu.

Místní kuchyně

Tuniskou kuchyni si zamilují především ti, kdo dávají přednost kořeněným a pálivějším jídlům. Ostrá pikantnost zde hraje poměrně zásadní roli. V případě ingrediencí narazíte nejčastěji na ryby, ovoce, zeleninu, ale i skopové maso. Nejpoužívanější přílohou je pravděpodobně kuskus vyráběný z tvrdé pšenice. Nechybí ani více česneku, římského kmínu, řapíkatého celeru a šafránu. Pokud zatoužíte po typickém tuniském pokrmu, pak si dejte Brik, což je mleté maso s vejcem, tuňákem a bramborovými pirohy. Pikantní párečky ze skopového masa Marguez vám jistě také zachutnají. K tomu se podává například Salade Tunisienne s jemně nasekanou zeleninou a ovocem nebo salát z rajčat, vařených vajec, tuňáka a kapari označovaný jako Mechouia.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Tunisko

 • od 13 890 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Club Magic Life Penelope Beach & Aquapark
  Tunisko - Djerba
 • od 13 490 Kč
  8,7Skvělé
  Hotel Vincci Helios Beach
  Tunisko - Djerba
 • od 13 490 Kč
  8,8Skvělé
  Concorde Green Park Palace
  Tunisko - Sousse
 • od 11 490 Kč
  8,5Skvělé
  Hotel Club Magic Life Skanes Family & Aquapark
  Tunisko - Skanes
 • od 11 290 Kč
  8,4Skvělé
  Hotel Primasol El Mehdi
  Tunisko - Mahdia
 • od 11 890 Kč
  8,5Skvělé
  Hotel Aljazira Beach & Spa
  Tunisko - Djerba
 • od 12 290 Kč
  8,3Skvělé
  Hotel Lti Mahdia Beach & Aquapark
  Tunisko - Mahdia
 • od 12 490 Kč
  8,2Skvělé
  Nour Palace
  Tunisko - Mahdia
 • od 12 990 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Fiesta Beach
  Tunisko - Djerba
 • od 10 990 Kč
  8,5Skvělé
  Royal Karthago
  Tunisko - Djerba
 • od 9 990 Kč
  8,3Skvělé
  Hotel Le Soleil Bella Vista
  Tunisko - Monastir
 • od 13 180 Kč
  9,1Výjimečné
  Hotel Iberostar Selection Royal El Mansour
  Tunisko - Mahdia

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo