Negril - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Jamajka

Negril: průvodce

26°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Negril

Negril je nejzápadnějším městečkem Jamajky. Jde o poměrně rozlehlé plážové letovisko, které svou plochou zasahuje do dvou oblastí. Jsou jimi Hanover a Westmoreland. Nejbližším městem u Negrilu je Savanna-la-Mar. Celková populace se pohybuje kolem sedmi tisíc obyvatel.

Pojmenování města Negril neboli Negrillo vzniklo už v roce 1494. Španělé v tehdejších dobách tuto lokalitu nazývali jako Anguila Negra, a to kvůli větší populaci černých úhořů. Po vybudování silnice mezi Montego Bay a Negril v sedmdesátých letech minulého století došlo k rozvoji oblasti a obecně turistického ruchu.

Pro město Negril jsou typické písečné pláže, ale také jiné geografické skvosty blízkého okolí. Jmenovat lze místní bažiny, stejnojmennou řeku Negril, ale také mokřady. Už v roce 1990 zde vznikla organizace zabývající se ochranou korálových útesů a tamního ekosystému.

Co navštívit v Negrilu

Toto ospalé tropické městečko toho má turistům mnohé co nabídnout. Vedle několika zajímavých staveb je to především spousta přírodních míst, zábavy a kultury. Do jamajského městečka Negril si jedete především užívat.

Jestliže chcete začít poznáváním výjimečností v samotném městě, pak si udělejte procházku k nepřehlédnutelnému majáku Negril Lighthouse. Ten byl postaven v roce 1894 a nachází se zhruba 2,4 kilometru jihovýchodním směrem, konkrétně na nejzápadnějším cípu Jamajky. Tato železobetonová stavba v noci vysílá blikající světlo ve výšce zhruba 30 metrů nad mořem. Jde o velice známou a oblíbenou atrakci Negrilu. Druhou významnou stavbou ve městě je kostel Mary Gate of Heaven Catholic Church. Jde o římskokatolickou stavbu, kde pravidelně probíhají bohoslužby a svatby.

Přírodní podívanou vám v Negrilu nabídne široké okolí. Jedním z takových působišť je Mayfield Falls. Vodopády vzdálené asi hodinu jízdy od městečka. Lokalita situovaná v džungli, kde je k vidění asi dvacet menších vodních bazénů, v nichž se můžete osvěžit. Kromě jiného zde budete pozorovat i bohatou faunu a flóru. Jejím příslibem je mimochodem další významné místo. A tím je Barney´s Flower & Hummingbird Garden Jamaica, což je oblast vzdálená asi 5 minut od Rick´s Cafe. K vidění je přemíra druhů zvířat, včetně národního ptáka, jímž je kolibřík. Pořídit zde můžete spoustu rozkošných fotografií.

Když se vypravíte jihovýchodním směrem od města Negril, dorazíte za 25 minut k minerálnímu prameni Blue Hole situovanému ve vápencových jeskyních. Zde si můžete skočit z útesu do vody nebo slézt prostřednictvím žebříku. Užívat si budete čisté a zároveň chladné vody. Pozoruhodná je palmová rezervace Royal Palm Reserve, která je bohužel pro veřejnost uzavřena. Místo toho však můžete vyrazit do nízko položených kopců označovaných jako Negril Hills. Ty směřují do vnitrozemí a vedle vápencové pahorkatiny lze obdivovat i divokou přírodu.

Město Negril myslí opravdu na každého, proto nezapomeňte na rodinný výlet do Kool Runnings Adventure Parku. Jde o zábavní působiště rozprostírající se na ploše dvou hektarů. Užívat si budete tobogány, jízdu na řece a ty nejmenší ratolesti si dozajista zamilují Coconut Island. Z hlediska adrenalinových zážitků nevynechávejte ani Zipline Canopy Tours, kde se budete moci spustit z vysoké plošiny na stromech.

Negril, to je určitě přemíra krásných pláží vybízejících k nekonečné relaxaci a odpočinku. Výjimkou nebudou ani pohybové aktivity. V tomto směru se vydejte na pláž Bloody Bay, Negril Cliffs a Long Bay. Negril Beach, známá jako Seven Mile Beach, vám nabídne několikakilometrový pás písečných pláží, tyrkysové moře a patřičného zázemí přímo na pláži. S mořem se pojí také potápění, jenž zde získává na popularitě. S profesionály můžete prozkoumávat svět pod hladinou kolem vápencových útesů Negril. A když už toho budete mít opravdu dost, zajděte si do Rick´s Cafe a oddávejte se pohledu na zapadající slunce.

Specifika místní kuchyně

Ve městě Negril se nachází řada restaurací, které polahodí vaše chuťové pohárky kvalitní jamajskou gastronomií, která je vlastní nejenom pro celý ostrov, ale také pro toto místo. Dopřávat si budete pestrého výběru tropického ovoce, kořeněných omáček, sladkých brambor a specifické přípravy kuřecího a vepřového masa. Mezi hodně používanými ingrediencemi se objevuje kokosový olej, pórek, cibule, rajčata a mrkev. Na talíři můžete okusit kozí maso, rýži a zeleninu, ale i mořské plody a ryby. Hodně oblíbený je humr. Ochuzeni nebudou ani milovníci polévek. Chybět vám nebudou ovocné nápoje a džusy, jamajský rum nebo vynikající káva.

Mezi cenově výhodnými podniky ve městě Negril vede Wine with Me, Murphy´s West End Restaurant, Office of Nature a Presley´s Seafood Bar & Grill. Na tradiční pochutiny související s tímto místem můžete vyrazit do restaurací jakými jsou Ivan´s Bar & Restaurant, Zimbali´s Mountain Cooking Studio, Sips & Bites a Fireman´s Lobster Pit.

Počasí

Počasí v jamajském městě Negril bude jistě tropického charakteru. Užívat si budete spoustu slunečního svitu v průběhu celého roku. Denní teploty se pohybují mezi 26 °C až 32 °C, přičemž nejtepleji je během července až října. Na druhou stranu, v tomto ročním období přichází asi nejvíce dešťových srážek. Ty začínají už v průběhu května a končí na začátku listopadu. Nejméně prší od prosince do března, takže i tomu byste měli přihlížet při výběru vhodného termínu dovolené v Negrilu.

Bezpečnost

Jamajské městečko Negril je spjato s vyšší bezpečností nežli ostatní velká jamajská města. Vliv na to má fakt, že jde víceméně o pobřežní letovisko plné hotelů a resortů. Pohyb v nich samotných a v jejich blízkosti je naprosto bezpečný. Na takových místech se nemusíte obávat ani v noci. Jen do okolí nebo vybraných oblastí po setmění sami nevyjíždějte. Kromě kapesních krádeží se tu s žádným větším nešvarem pravděpodobně nesetkáte. Drobní zloději se týkají míst s větší koncentrací lidí nebo pláží, kde byste si neměli nechávat věci bez dozoru. Cennosti a větší množství peněz raději nechávejte v hotelovém trezoru. Pokud se vydáte na výlet do okolí, dbejte na bezpečnostní rady místních.

Měna

Ceny za zboží a služby v Negrilu víceméně odpovídají průměrným cenám na Jamajce, které jsou v některých oblastech vyšší nežli v České republice. Alespoň základní představu o nákladech si můžete udělat prostřednictvím několika níže uvedených průměrných cen.

 • Voda 1,5 litru = 25 Kč
 • Chleba = 45 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 20 Kč
 • Voda 0,33 litru v restauraci = 18 Kč
 • Espresso = 35 Kč
 • Cappuccino = 45 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 100 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 40 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 60 Kč
 • Láhev vína 0,75 litru střední kvality = od 275 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 2 000 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 25 Kč

Doprava

Když budete plánovat cestu do jamajského městečka Negril, nabízí se vám dvě základní varianty. Letecká doprava je v tomto směru naprostou samozřejmostí. Z České republiky poletíte na Montego Bay na letiště Sangster International Airport. Odtud pak můžete využít vnitrostátní lety na letiště Negril v Bloody Bay vzdáleném asi 11 kilometrů od Negrilu. Druhou možností je přeprava autobusem z Montego Bay do města Negril.

 • Z Negrilu jezdí autobusy do větších okolních měst. Třeba do Montego Bay, Savanna-la-Mar, Kingston a ostatních.
 • K dispozici jsou turistům místní taxi služby. Například na místní letiště Negril jezdí taxíky TimAir.
 • S pomocí kyvadlové dopravy lze vyrážet na organizované výlety.
 • V Negrilu fungují také půjčovny jízdních kol a automobilů.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Jamajka

 • od 134 257 Kč
  Sandals South Coast
  Jamajka - Negril
 • Rondel Village Negril
  Jamajka - Negril
 • od 70 305 Kč
  Sandals Negril Beach Resort & Spa
  Jamajka - Negril
 • Melia Braco Village
  Jamajka - Negril
 • od 51 299 Kč
  Grand Palladium Jamaica Resort & Spa
  Jamajka - Negril
 • od 60 090 Kč
  Merrils Beach Resort Ii
  Jamajka - Negril
 • od 61 399 Kč
  Couples Negril
  Jamajka - Negril
 • od 64 469 Kč
  Couples Swept Away
  Jamajka - Negril
 • od 42 209 Kč
  Coco La Palm Seaside Resort
  Jamajka - Negril
 • od 41 019 Kč
  Traveller's Beach Resort
  Jamajka - Negril
 • od 91 822 Kč
  Beaches Negril Resort & Spa
  Jamajka - Negril
 • Grand Pineapple Negril
  Jamajka - Negril

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné