Německo

Hamburk: průvodce

8°C
Aktuálně
9°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Hamburk

Hamburk je přístavním městem na severu Německa a zároveň druhým největším v zemi. Je bohatý na rozmanitost gurmánských zážitků, přeprava skrze město je velice snadná a panují tu klidné poměry. Město je sympatické svým podnebím, takže se stává ideálním místem pro turistické výlety. Protéká jím řeka Labe, s čímž souvisí neobvykle vysoký počet mostů. Hamburk jich má rovných 2 428! Město je poznamenáno architekturou z dob minulých, především pestrým barokem a jednoduchým klasicismem. Město se pyšní nejen kulturním vyžitím, ale krásnými přírodními úkazy či historickými památkami. Hamburk je úzce spjat se známými osobnostmi historie, díky čemuž si nese svou vážnost a hrdost dodnes. Patří mezi ně paul Fleming či Johannes Brahms

Jaké nabízí Hamburk památky a zajímavosti?

Co navštívit v Hamburku

Hamburskou atmosféru ocení zejména milovníci umění a hudby. Mezi umělecká místa nabitá kreativitou spadá Kunsthalle a Deihtorhallen. Celý den se můžete kochat uměleckými sbírkami ve stylu moderního umění. S uměním se pojí i architektura. Proto oceníte nádhernou radnici v neorenesančním stylu. Nazývá se Rathaus. Během druhé světové války sice přišla k újmě, nicméně záhy byla obnovena do takřka původní podoby. Mezi svátky se zde konají nádherné vánoční trhy.

Pro nadšence do miniatur je tu Wunderland, který nabízí nejvýznačnější železniční stanici na světě v modelové velikosti. Najdete zde plno známých světových měst ale i letišť. Za prohlídku stojí také místní zoo, která se stará o bezmála 3 000 kusů zvířat. Chloubou zoo je přirozené prostředí, ve kterém se živočichové pohybují. Mezi přírodní krásy náleží místní jezero, které je největší ze třech místních vodních ploch. Příroda a klid panující v jeho blízkosti rozhodně má cenu zhlédnout.

Hamburk nabízí širokou škálu možností zábavy i v noci. Hamburk je plný nočních barů a se západem slunce tu život rozhodně neutichá. Ba naopak. I nocí se rozléhá šum velkoměsta. Mezi nejoblíbenější noční kluby, kde se pořádají bujaré diskotéky a zábavy, patří Molotow, Indra Musikclub či Kaiserkeller. Majoritní část klubů otevírá od osmé hodiny večerní a zavírá v časných ranních hodinách.

Specifika místní kuchyně

V Hamburku narazíte na typickou německou kuchyni. I ta se však od sebe značně liší podle toho, z kterého regionu je. Zajímavostí je až 1 500 druhů masných výrobků, které tato kuchyně nabízí! Maso a uzeniny nejsou hlavní náplní hamburského jídelníčku. Zdejší kuchyně je velice rozmanitá a bohatá na různé typy potravin. Díky zaměstnaným cizincům narazíte i na francouzskou či italskou kuchyni. Mezi tradiční jídla spadá například Eintopf, což je zahuštěná polévka. Dá se přirovnat k naší bramboračce. Základem jsou různé druhy zeleniny jako je mrkev, hrášek, brambor nebo čočka. Pro vylepšení chuti se přidává vuřt či párek. Charakteristické jsou čočkové nebo hrachové polévky na mnoho způsobů. Nesmíme zapomenout na známou hamburskou pečeni, jež se podává nejčastěji s houskovým knedlíkem. Maso všeho druhu je velmi oblíbeným jídlem. Vévodí mu drůbež, zejména kuře. Mezi populární nápoje patří pivo. Chutná jinak než to české, ale je moc dobré. Nejznámějším pivem je Pils. Specialitou bývá míchání limonády s pivem. Vzniká tak nápoj zvaný Alsterwasser. V podobně hojném počtu se konzumuje i víno. Z nealkoholických nápojů narazíte na čaj a kávu. Obyvatelé Hamburku nemají vyhraněný žádný konkrétní druh. Specifickým dezertem jsou koláčky a dorty. Především s tvarohovou nebo čokoládovou náplní.

Počasí

Počasí v Hamburku je poměrně mírné a během roku nedochází k teplotním skokům. V zimě se teploty pohybují okolo 0 °C, přes léto nepřesáhnou 23 °C. Vzduch je vlhký díky mořskému pobřeží, ale také zásluhou průměrných ročních srážek. Nejdeštivějším měsícem je listopad, kdy prší celých 12 dní. Sněhu se v Hamburku moc nedočkáte. Sněžných dní je zhruba 6 ročně.

Bezpečnost

Hamburk je na svou rozlohu a počtem obyvatel velice bezpečné místo. Nemusíte se bát chůze městem ani ve dne ani v noci. Nehrozí vám rasistický útok, přepadení, loupež, krádež věcí nebo vozu. Jako v každém jiném městě si však dávejte pozor na kapsáře. Nacházejí se zpravidla na místech přeplněných turisty.

Měna

Hamburskou měnou je euro. Ceny se zde pohybují na podobné úrovni jako v České Republice. Částky se odvíjejí především od typu služby a produktu. Například oblečení, obuv a nocleh v hotelu v Hamburku koupíte za stejné peníze jako u nás. Letní šaty z módního řetězce v přepočtu stojí cca 800 Kč a běžecké značkové boty 2 200 Kč. Za noc v hotelu pak zaplatíte v průměru 2 000 Kč. Mezi dražší položky patří oběd v restauraci střední třídy. Pro dvě osoby vyjde zhruba na 1 200 Kč. Půl litru točeného piva stojí 103 Kč. Ceny za jídlo a pití v supermarketech vycházejí podobně jako v České Republice. Typický nákup obsahující chléb, salát, kilo brambor a sýr vás vyjde asi na 110 Kč. Připlatíte si však za alkohol a cigarety. Jedna krabička značky Marlboro stojí 163 Kč a lahev vodky na 318 Kč. Za litr benzinu zaplatíte v přepočtu 37 Kč. 

Doprava

Hamburk je bohatý na počet druhů dopravních prostředků. Tato rozmanitost je velmi příjemná, neboť se turisté mohou snáze přepravovat. Vybírat můžete z autobusové a železniční dopravy, metra, taxi služeb, tramvají nebo lodní dopravy. Nejrozšířenější jsou autobusy. Jenom v Hamburku se nachází 35 dopravních společností! Mnohem zajímavější je pak počet autobusových linek ve městě, kterých je cca 111. Metro v Hamburku oplývá jistou zvláštností. Totiž, že nevede pod zemí, nýbrž nad ní. Z toho důvodu se také jmenuje Hochbahn.

 • Cena jízdného je sympatická  a podobá se cenám v České Republice. Jízda pro dospělou osobu vás vyjde na 1,5 € až 3 €. 
 • Celodenní jízdenka stojí 8,2 €. Existuje i speciální celodenní jízdenka pro jednoho dospělého a jedno až tři děti a to za cenu 18,3 €. 
 • Za měsíční lístek pak zaplatíte 199,6 €, v případě zakoupení roční jízdenky v přepočtu jeden měsíc vychází na 163,8 €.
 • Chcete-li cestovat mimo dopravní špičku, dočkáte se příjemné slevy. Měsíční jízdné vás vyjde na pouhých 95,5 €. 
 • Hamburské metro čítá 68 stanic a 6 linek. Průměrně denně přepraví 600 000 osob.
 • Taxikáři si účtují 53 Kč za kilometr, což je o něco více, než u nás.
 • Železniční doprava vás odveze mezi 4,30 a 1,00 ranní a to každý den. Intervaly mezi jednotlivými jízdami je 10 až 20 minut. Noční víkendové vlaky jezdí po 20 minutách. 
 • Zatoužíte-li po okružní plavbě lodí, zaplatíte zhruba 15 € za cestu okolo přístavu s komentářem. Okruh přívozem stojí asi 3 €.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Německo

 • City Hotel Hamburg Mitte
  Německo - Hamburk
 • Atlantic Kempinski
  Německo - Hamburk
 • Ameron Hotel
  Německo - Hamburk
 • Novum Hotel City Nord
  Německo - Hamburk
 • Plaza Inn Hamburg Moorfleet
  Německo - Hamburk
 • Junges Hotel Hamburg *** Sup.
  Německo - Hamburk
 • Amedia Hotel Hamburg Moorfleet
  Německo - Hamburk
 • Novum Hotel Hamburg Stadtzentrum
  Německo - Hamburk
 • Boutique Hotel 125
  Německo - Hamburk
 • Quality Hotel Ambassador Hamburg *** Sup.
  Německo - Hamburk
 • Hotel Europäischer Hof
  Německo - Hamburk
 • Novum Hotel Hagemann
  Německo - Hamburk

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé