Evropa

Průvodce pro Německo

10°C
Aktuálně
9°C
Průměrně

Německo

Hodnocení průvodce: 9.3

Německo, náš soused, leží takřka v samém srdci Evropy. Vyznačuje se především pozoruhodnou kulturní historií, která se dodnes odráží v podobě měst. Německo se rovněž může pochlubit překrásnou přírodou, která uchvátí především milovníky horských túr. Navíc je mu na rozdíl od České republiky vlastní jedno silné lákadlo: má přístup k moři, konkrétně k Severnímu a Baltskému moři.

Německá kultura je velmi bohatá a nabízí mnoho vyžití nejrůznějšího druhu. Ať už preferujete literaturu, divadlo, hudbu, muzea či architekturu, Německo vás rozhodně nezklame. Napříč celou zemí se nachází přes šest tisí...

Německo, náš soused, leží takřka v samém srdci Evropy. Vyznačuje se především pozoruhodnou kulturní historií, která se dodnes odráží v podobě měst. Německo se rovněž může pochlubit překrásnou přírodou, která uchvátí především milovníky horských túr. Navíc je mu na rozdíl od České republiky vlastní jedno silné lákadlo: má přístup k moři, konkrétně k Severnímu a Baltskému moři.

Německá kultura je velmi bohatá a nabízí mnoho vyžití nejrůznějšího druhu. Ať už preferujete literaturu, divadlo, hudbu, muzea či architekturu, Německo vás rozhodně nezklame. Napříč celou zemí se nachází přes šest tisíc muzeí. Jedno z nejvýznamnějších je Německé muzeum v Mnichově. Milovníci filmu by si neměli nechat ujít každoroční filmový festival Berlinale, na nějž se pravidelně sjíždějí tvůrci z celého světa a tisíce fanoušků. Obzvlášť pánové pak ocení adrenalinovou zábavu v podobě řady motoristických závodů, které se v Německu konají. Nejdůležitější z nich je bezpochyby tradiční Grand Prix Německo.

Kdo zavítá do Německa, neměl by opomenout Berlín. Jakožto hlavní město se Berlín může pochlubit velkým počtem kulturních zařízení. Nachází se v něm bezpočet divadel a tři velké opery: Státní opera, Německá opera a Komická opera. V případě chuti se vzdělávat navštivte některé z místních muzeí, například Nové muzeum, v němž se můžete pokochat sbírkou egyptského umění. Pastvu pro oči nabízí místní galerie či proslulý Karneval kultur, kde se během přibližně tří dnů potká obrovské množství lidé z nejrůznějších národů a kultur. Za pozornost milovníkům hudby stojí Berlínská filharmonie a zájemci o historii si mohou připomenout staré časy návštěvou Židovského muzea či se nechat okouzlit atmosférou Nové synagogy.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Berlín
Úřední jazyk němčina
Rozloha 357 386 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Německo

Co lze dělat v Německu

Německo nabízí mnoho variant vyžití. Na své si tak přijdete v jakémkoliv ročním období. Pokud holdujete městskému prostředí, vyplatí se zavítat do některého z největších německých měst. Berlín jakožto hlavní město je sázka na jistotu. Za návštěvu nicméně stojí například i Hamburk, Mnichov nebo Kolín nad Rýnem.

Milovníci hor si v Německu přijdou na své především díky Alpám. Mohutné Alpy jsou oprávněnou přírodní dominantou této země. Obzvlášť jsou vyhledávané v zimním období, kdy slouží jako vděčné turistické místo vhodné pro zimní sporty. Neméně lákavě nicméně působí v létě, kdy se člověk může vypravit na dlouhé výlety a kochat se krásou a nespoutaností okolní přírody.

Většina lidí by si pravděpodobně pomyslela, že pro spatření ostrovů musí cestovat do dalekých krajin. Není tomu tak – existují i německé ostrovy! V Severním moři najdete souostroví Severofríské ostrovy a Východofríské ostrovy, zato největším poloostrovem Baltského moře je Fischland-Darß-Zingst. Ani ti, kteří preferují suchou zem, se nemusí bát. Značnou část Německa tvoří národní parky, které nabízejí vítaný oddech od ruchu větších měst.

Místní kuchyně

Německá kuchyně je díky rozdílným spolkovým státům velmi proměnlivá s ohledem na místo, kam zavítáte. Obdobně jako Češi nicméně Němci často preferují vydatné pokrmy zahrnující maso, jako je například uzené vepřové maso s kyselým zelím. Na severu místní obyvatelé hojně připravují pokrmy z brambor, zato na jihu vede knedlík a nudle. Velmi oblíbené jsou v Německu nejrůznější zákusky, dorty a další sladké dobroty. Není proto vůbec překvapivé během dovolené v Německu zajít do útulné kavárničky a objednat si lahodný dort spolu s kávou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Německo

 • 9,5Výjimečné
  Legoland® Feriendorf Tematické Domečky
  Německo
 • 9,4Výjimečné
  Apartmány Villa Granitz
  Německo - Rujána
 • 8,8Skvělé
  Kurhotel Sassnitz
  Německo - Rujána
 • 8,6Skvělé
  Hotel Königssee
  Německo - Bavorsko
 • 8,9Skvělé
  Ifa Rügen Hotel & Ferienpark
  Německo - Rujána
 • 8,2Skvělé
  Karoli - Waldkirchen
  Německo - Bavorsko
 • od 2 732 Kč
  Ankerlicht
  Německo - Dolní Sasko
 • Hotel Wyndham Stralsund, Hansedom
  Německo - Rujána
 • od 3 180 Kč
  Radisson Blu Park
  Německo - Drážďany
 • Ahorn Hotel Am Fichtelberg
  Německo - Sasko
 • Hotel Keilberg
  Německo - Sasko
 • od 3 326 Kč
  Apartmán Gebauer (Antweiler)
  Německo - Severní Porýní-Vestfálsko

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Průvodce pro Bosnu a Hercegovinu
9.7Výjimečné
8.5Skvělé