Evropa

Průvodce pro Slovensko

6°C
Aktuálně
10°C
Průměrně

Slovensko

Hodnocení průvodce: 8.9

Podlehněte krásám slovenského ráje a navštivte tuto zemi sousedící s Českou republikou. Slovensko je takovým pomyslným středem Evropy, který má náruživým cestovatelům mnohé co nabídnout. Na jedné straně je to hlavní město Bratislava se svými architektonickými skvosty a bujarým nočním životem. Odvrácenou tváří při dovolené na Slovensku se stanou přírodní unikáty, hory a odlehlé vesničky, je

Podlehněte krásám slovenského ráje a navštivte tuto zemi sousedící s Českou republikou. Slovensko je takovým pomyslným středem Evropy, který má náruživým cestovatelům mnohé co nabídnout. Na jedné straně je to hlavní město Bratislava se svými architektonickými skvosty a bujarým nočním životem. Odvrácenou tváří při dovolené na Slovensku se stanou přírodní unikáty, hory a odlehlé vesničky, jež vás přenesou o několik let nazpět. Mapa Slovenska skrývá nejenom moderní Slovensko, ale také to tradiční, lidové a kuriózní. A není to jenom blízkost od našich domovů, co nás vybudí ke strávení nezapomenutelné dovolené na Slovensku.

Tento vnitrozemský stát ve středu Evropy je spojen i s řadou horských masivů. Mezi ty nejznámější patří bezpochyby Vysoké Tatry, Západní Karpaty, Beskydy, Javorníky a Nízké Tatry. Oblasti plné překrásných výhledů a divoké přírody. Při poznávání Slovenska máte možnost poznat i významné vodní toky, mezi které se řadí řeka Dunaj. Dále je to řeka Hornád, Váh a Hron. Ke Slovensku samozřejmě neodmyslitelně patří i termální lázně. Tak neváhejte a spojte cestování s relaxací a vytvořte si na Slovensku nezapomenutelné zážitky.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Bratislava
Úřední jazyk slovenština
Rozloha 49 035 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římští katolíci
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat na Slovensku

Slovensko doslova vybízí k realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Mohou za to především horské masivy, které přináší bezpočet tras pro turisty, ale také vášnivé cyklisty. Kromě běhu a ostatních pohybových aktivit se můžete věnovat i zimním sportům. V případě relaxace vám poslouží termály a lázně. Vyrazit můžete za vinnou turistikou nebo dáte přednost poslechu klasické hudby a jiným kulturním akcím. Slovensko je v tomto ohledu hodně rozmanité a dokáže uspokojit potřeby všech cestovatelů.

Ostatně, poznávání je na Slovensku více než dost. Vydat se můžete například na Spišský hrad, Bojnický zámek, archeoskanzen Havránok či zavítáte na Hodinovou věž v Banské Bystřici. I při návštěvě samotného hlavního města Bratislavy bude dozajista na co koukat. Hrad Devín, Most Slovenského národního povstání a Kostel sv. Alžběty Uherské. Z přírodních krás lze jmenovat určitě Gerlachovský štít a Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách, Demänovské jeskyně, Slovenský ráj nebo celkem populární obec Liptovský Mikuláš. Tohle všechno stojí za vidění při návštěvě Slovenska.

Místní kuchyně

Slovenská kuchyně je do jisté míry ovlivněna zahraniční gastronomií. V nabízených pokrmech tak můžete spatřit kousek kuchyně maďarské, české, ale také německé. Hodně konzumovány jsou mléčné výrobky, v podobě nejrůznějších korbáčků, sýrů, parenic a podobných pokrmů. Nejznámějším slovenským jídlem budou pravděpodobně brynzové halušky. Ty jsou zhotoveny z bramborového těsta a navrchu posypané osmaženou slaninou. Velice často jsou využívány lokální potraviny, takže vepřové, drůbeží maso a zvěřina, ovoce, ale také například vepřové sádlo a kyselé zelí. S tím vším se vesměs můžete setkat na talíři. Mezi další populární jídla patří guláš, liptovské droby, pagáč, pirohy, paradajkový salát, živáňská pečeně nebo vyprážaný bravčový rezeň, což je vlastně vepřový řízek.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Slovensko

 • od 1 850 Kč
  9,2Výjimečné
  Hotel Ski & Wellness Residence Družba
  Slovensko - Nízké Tatry
 • 9Výjimečné
  Grandhotel Praha
  Slovensko - Vysoké Tatry
 • od 4 360 Kč
  9,2Výjimečné
  Rajecké Teplice - Hotel Aphrodite
  Slovensko - Rajecké Teplice
 • 8,8Skvělé
  Wellness Hotel Grand
  Slovensko - Nízké Tatry
 • od 2 625 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Fis
  Slovensko - Štrbské pleso
 • od 2 200 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Sorea Hutník I
  Slovensko - Vysoké Tatry
 • od 4 820 Kč
  9,2Výjimečné
  Rajecké Teplice - Slk Aphrodite Palace
  Slovensko
 • od 4 560 Kč
  9,2Výjimečné
  Hotel Patria
  Slovensko - Štrbské pleso
 • od 2 495 Kč
  8,7Skvělé
  Hotel Sorea Titris
  Slovensko - Vysoké Tatry
 • 8,8Skvělé
  Grandhotel Starý Smokovec
  Slovensko - Vysoké Tatry
 • 9,2Výjimečné
  Hotel Tri Studničky
  Slovensko - Nízké Tatry
 • od 1 840 Kč
  8,5Skvělé
  Hotel Sorea Hutník Ii
  Slovensko - Vysoké Tatry

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé