Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Cestovat se dá mnoha způsoby. Jaké filmy vás vtáhnou za hranice Česka a nepustí?

Cestovat se dá mnoha způsoby. Jaké filmy vás vtáhnou za hranice Česka a nepustí?

Zatím to vypadá, že letošní léto strávíme v České republice, naštěstí podívat se za hranice můžeme i z pohodlí našeho gauče. Jaké filmy uspokojí nejednu cestovatelskou duši a navnadí na další poznávání světa?

1. Milionář z chatrče

Snímek Milionář z chatrče se dnes už nejen díky celé řadě ocenění řadí mezi kultovní záležitosti. Chudý indický chlapec jménem Jamal se dostane v televizní soutěži k milionové výhře. Jeho znalosti mu ale policie nevěří a brutálními prostředky se z něho snaží dostat, odkud zná správné odpovědi na otázky. Jamal se tak začne ve svých vzpomínkách vracet ke svému mládí a právě  jeho životní příběh odkrývá, kde ke svým znalostem přišel. Film vás kromě televizního studia a policejní vyšetřovny zavede i do ulic pravé Indie

2. Útěk do divočiny

Není pravidlem, že po dokončení školy je nutné se zapojit do pracovního procesu. Pokud vás láká dobrodružství, inspirujte se hrdinou filmu Útěk do divočiny. Christopher nesnil o kariéře a přepychu, naopak se rozhodl ukázat mladým Američanům, že žít se dá i jinak. Z velkého shonu se vydal do klidné přírody zažít něco nového a nepoznaného. Film se natáčel po téměř celé Severní Americe, můžete se tak těšit na záběry z Mexika, Kalifornie, Las Vegas, Grand Canyonu i úchvatné Aljašky

3. Walter Mitty a jeho tajný život

Hlavním hrdinou snímku Walter Mitty a jeho tajný život je fotoeditor Walter, který se v práci i v životě nudí. Často tak utíká do svého nitra plného fantazie, kde se snaží udělat svět lepším místem. Když začne ale v reálném světě Walterovi jít o práci, udělá vše proto, aby předešel nejisté budoucnosti, a vydá se najít ztracený negativ fotografie, která má být titulní stranou časopisu, pro který pracuje. Dobrodružná komedie s prvky dramatu a fantasy vás zavede na místa kouzelného Grónska i úchvatného Islandu.

4. Divočina

Když se nedaří, je správný čas na změnu, a tak učinila i hlavní hrdinka ve filmu Divočina. Cheryl už měla všeho dost, proto za svým dosavadním životem udělala velkou tlustou čáru a vyrazila za dobrodružstvím. Bez jakýchkoliv zkušeností se rozhodla zdolat nejobtížnější a nejdelší stezku v celé Americe, a to Pacific Crest Trail - dlouhou 4 240 km, vedoucí od hranice s Mexikem, skrz 7 národních parků, až do Kanady. Cheryl na své cestě prožívá beznaděj, samotu, vyčerpání i hněv, několikrát se ocitne na pokraji svých sil, ale vždy najde odvahu pokračovat dál. Její putování vás pohltí od první chvíle, navíc je doprovázeno úžasnými scenériemi divoké přírody Ameriky.

5. Baraka - Odysea země

Pokud byste se rádi rozletěli do celého světa, pak dokument Baraka - Odysea země vám současné uzavření hranic alespoň částečně vynahradí. Spolu s kameramanem, scenáristou a režisérem Ronem Frickem se vydáte nejen k Masajům do Afriky, ke skalním útvarům v Utahu, ke starobylým chrámům v Kambodži, k egyptským pyramidám nebo do koncentračních táborů v Polsku. Procestujete celý svět z pohodlí domova, poznáte krásy Země i její odvrácenou tvář, která v tomto dokumentu patří především západní civilizaci. 

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.