Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Cesta autem do Francie

Cesta autem do Francie

Francie je nádhernou zemí, která toho nabízí spoustu k objevování a poznávání. Vzhledem k její relativní blízkosti od České republiky se stává cílem těch, kdo vyráží na dovolenou autem. Právě vlastní vůz vám v této destinaci bude přínosem při přejíždění mezi přírodními krásami a unikátní architekturou. Jednoduše řečeno se nebudete muset omezovat.

Aby vaše cesta autem do Francie proběhla bez jakýchkoliv komplikací, měli byste se na ni dopředu připravit. Respektive si naplánovat konkrétní trasu, s níž vám pomohou následující řádky.

Kudy vyrazit autem do Francie?

Nad nejlepší trasou není třeba zdlouhavě přemýšlet. Taková cesta povede jednoznačně přes Německo. Důležité je pouze znát hlavní záchytné body, abyste nikde zbytečně nebloudili, neztráceli drahocenný čas a jeli tím správným směrem.

Od dosažení hlavního města Paříže vás bude dělit asi 1 031 kilometrů. Cesta vede především po dálnicích a kvalitních silničních tazích, kde obvykle platí vyšší rychlostí limity. Kolem je spousta odpočívadel, benzínových stanic a podobného zázemí.

Cesta autem do Francie - poplatky

Pokud vyrážíte z Prahy, můžete využít už českých dálničních spojů, v rámci nichž je třeba počítat s odpovídajícím poplatkem. Ten v případě desetidenní dálniční známky činí 310 Kč a u měsíční dálniční známky je to 440 Kč. V Německu se s žádnými vedlejšími náklady kromě pohonných hmot nemusíte zatěžovat. Za německé dálnice se neplatí.

Další poplatky vás čekají až po přejezdu hranic do Francie, kde je účtováno mýtné, a to v závislosti na délce projetého úseku. Cestou do Paříže zaplatíte mýtné ve výši 30 EUR. Pokud byste si chtěli zajet mimo Paříž, počítejte s tím, že někde jsou náklady kolem 9 EUR za 100 kilometrů.

Kolik zaplatíte za cestu autem do Francie 

Pro komplexní představu o cenách spojených s cenou za cestu autem do Francie přinášíme podrobný rozpis této trasy s cílem v Paříži. Kalkulace vychází z týdenní dovolené v hlavním městě Francie s přihlédnutím k průměrné spotřebě vozu 7 litrů na 100 kilometrů.

Trasa do Norska

Poplatky

Náklady na benzín

Celková cena tam/zpět

Čas

Vzdálenost

Do Paříže 1 810 Kč 3 175 Kč 8 160 Kč 10 hodin 1 031 km

Alternativní cesty do Paříže

Cestou do Francie se pochopitelně nemusíte zastavovat pouze v Paříži. Hodně oblíbený je také Lyon, který je od České republiky vzdálen asi 1 081 kilometrů. V jeho případě by cesta vedla z Rozvadova kolem Heilbronnu a Freiburgu směrem k francouzskému Besancone, Dole a do Lyonu.

Ti, kdo chtějí poznat větší část Evropy dokonce mohou volit okliku při cestě do Francie. Vzít to můžete například přes Švýcarsko a Itálii. V takovém případě by cesta vedla na Mnichov, Bregenz směr Vaduz. Poté na Miláno a San Remo do Francie. K výše uvedeným výdajům byste si museli připočíst ještě dálniční známku ve Švýcarsku a mýtný poplatek v Itálii.
 

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.