Průvodce po Srí Lance - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Asie

Srí Lanka: průvodce

26°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Srí Lanka

Hodnocení průvodce: 9.1

Ostrovní stát Srí Lanka je synonymem pro dokonalý exotický ráj. Okouzlují příroda, nekonečné pláže, hned osm významných památek zapsaných do seznamu UNESCO a velice příznivé ceny pro turisty. To jsou hlavní lákadla ostrova, který se stává výzvou pro spoustu nadšených cestovatelů. Na Srí Lance je stále co objevovat. Kultura, gastronomie, příroda, každý si v tomto směru přijde na to své. Jednou můžete svůj čas trávit na proslulých plážích, jindy vyrazíte k deštným pralesům poznat vzácnou faunu a flóru tohoto překrásného místa. Jinak řečená Šrí Lanka, to je políbení tropického moře v kombinaci legendárními chrámy a tvory žijícími v národních parcích.

Ostrov Srí Lanka je specifickým klenotem svého druhu. Od pískem zaplavených pláží se můžete během krátkého okamžiku dostat do zelených nížin a k vrcholkům hor a plantáží. Ráno budete obdivovat nejstarší strom, odpoledne to budou stádo slonů a večer si užijete kouzlo hlavního města Kolombo. Velkolepost Srí Lanky je v tomto směru opravdu fascinující. Dovolená na Srí Lance je zárukou toho, že na relativně malé ploše můžete vidět bezpočet krás.

Průvodce pro oblíbené destinace: Šrí Lanka

Co navštívit na Srí Lance

Srí Lanka si vás podmaní přemírou nejrůznějších aktivit, jimž se můžete věnovat. Pokud jde o moře, jednoznačně vede surfing a potápění. Opomíjeno není ani na nezapomenutelné rybaření. V případě pohybových aktivit vede ještě kriket, cyklistika, jízda na koni či slézání skal. Nejvíce toho samozřejmě uvidíte tehdy, když vyrazíte do nitra Srí Lanky. Stačí se zahledět na mapu ostrova a hned budete vědět, že o zábavu máte postaráno.

Mezi vhodné rady na cestu při poznávání Srí Lanky patří určitě návštěva čajových plantáží a pověstné továrny na čaj Dambatenne. Vyhnout byste se neměli ani podívané na pobřeží Mirissy nebo Koggaly, kde uvidíte pověstné rybáře na kůlech. Velice oblíbené jsou také želví líhně. Při cestě na nejjižnější cíp Srí Lanky si nenechte ujít maják Dondra. Nezapomenutelným zážitkem bude nejvyšší sedící Buddha dosahující výšky padesáti metrů. Ať už se vrtnete kamkoliv, objevíte spoustu budhistických chrámů. Z přírodních úkazů jednoznačně vede skalní komín Ho-o-maniya. Pokud jde o významné památky ze seznamu UNESCO, je to například skladní chrám v Dambule, královský palác v Anuradhapuře, zlatý Chrám Buddhova zubu v Kandy a starodávná část města Galle.

Místní kuchyně

Při výběru pokrmu na Srí Lance se připravte na jediné. Základ místní gastronomie vychází z indické kuchyně, takže většina jídel je z větší míry pálivá. Tento fakt je třeba vnímat jako naprostý standard a pokud se chcete najíst bez pálení, musíte si o takové jídlo říci. Z ingrediencí nejčastěji narazíte na ryby, rýži, zeleninu, kari a další koření. Oblíbenou přísadou je například Pol Sambol, což je chili v kombinaci se strouhaným kokosem. Ochutnat byste určitě měli několik tamních pokrmů, které ke Srí Lance jednoznačně patří. Je to například hustá čočková polévka Parripa, strouhaný kokos s orestovanou zeleninou Mallung nebo placka plněná masem, vejcem, cibulí a slaninou Rotti. Milovníci masa, ryb a zeleniny nepohrnou ani kořeněnou variantou Kul. Ochutnejte i vynikající místní omeletu Hopper, jež může být nachystána v kombinaci s jogurtem a medem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Šrí Lanka

 • od 32 000 Kč
  Jetwing Blue
  Srí Lanka - Negombo
 • od 51 700 Kč
  Saman Villas
  Srí Lanka - Bentota
 • od 40 300 Kč
  Vivanta By Taj Bentota
  Srí Lanka - Bentota
 • od 33 000 Kč
  Mount Lavinia House
  Srí Lanka
 • The Habitat
  Srí Lanka - Bentota
 • od 32 700 Kč
  Shinagawa Beach (Balapitiya)
  Srí Lanka
 • od 25 500 Kč
  Avani Bentota
  Srí Lanka - Bentota
 • The Surf
  Srí Lanka - Bentota
 • Habarana Village By Cinnamon
  Srí Lanka - Colombo
 • Cinnamon Grand Colombo
  Srí Lanka - Colombo
 • Pledge 3
  Srí Lanka - Negombo
 • Sun Aqua Pasikudah
  Srí Lanka

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré