Asie

Průvodce pro Turecko

28°C
Aktuálně
18°C
Průměrně

Turecko

Hodnocení průvodce: 9.1

Turecko je historicky velice bohatou zemí. Destinace protnutá rozmanitými přírodními skvosty, spojená s bezkonkurenční gastronomií je připravená uspokojit tužby všech cestovatelů. Hornatá krajina je upomínkou starobylých časů a stopy historie se nachází v celé zemi. Toto kulturní dědictví lze kombinovat s klidem a relaxací na středomořských plážích. Překrásné scenérie, nezaměnitelná atmosf&

Turecko je historicky velice bohatou zemí. Destinace protnutá rozmanitými přírodními skvosty, spojená s bezkonkurenční gastronomií je připravená uspokojit tužby všech cestovatelů. Hornatá krajina je upomínkou starobylých časů a stopy historie se nachází v celé zemi. Toto kulturní dědictví lze kombinovat s klidem a relaxací na středomořských plážích. Překrásné scenérie, nezaměnitelná atmosféra velkých měst a unikátnost odlehlých míst. Turecko vás vymaní z běžného stereotypu a nabídne spoustu přidružených aktivit.

Při návštěvě Turecka si můžete vybrat, zda dáte přednost Středozemnímu moři na jihu země nebo raději okusíte Egejské moře na západu. Sever Turecka vám dá okusit Černého moře. Prosluněná země se pyšní významnými přírodními skvosty, mezi které patří nejvyšší hora Ararat, řeky Eufrat, Tigris a Araks a velké Vanské jezero.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Ankara
Úřední jazyk turečtina
Oficiální měna turecká lira (TRY)
Hlavní náboženství sunnitský islám
Časové pásmo UTC+3
Podnebné pásmo převážně subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Turecko

Co lze dělat v Turecku

Turecko je zdrojem nejrůznějších aktivit, které uspokojí jakéhokoliv cestovatele. Někomu přijdou vhod turecké bazary, kde se lze oddávat nekonečnému nakupování a smlouvání. V rámci pohybových aktivit jednoznačně vedou vodní sporty a potápění. Výjimkou však není ani jachting a plachtění. Příjemné relaxace si lze dopřávat při golfu. Pokud se oprostíte od bujarého nočního života, můžete se zaměřit na to nejzajímavější z celého Turecka, a tím je cestování po vyhlášených místech.

Nadšení baťůžkáři ocení okolí města Dalyan, kde se nachází termální prameny a skalní hrobky Kaunos. V hlavním městě Istanbulu si nenechte ujít muzeum Hagia Sophia Museum včetně kostela, náboženské místo Blue Mosque nebo historickou oblast s památkou Suleymaniye Mosque. Zajímavá je i bazilika Basilica Cistern. Obdivovatelé starodávných ruin si přijdou na své v oblasti Selcuk, kde stojí Ancient City of Ephesus, jiné zase ohromí park Goreme National Park. V případě historických promenád neopomeňte na Pigeon Valley v Göreme a na Sultanahmet District v Istanbulu.

Místní kuchyně

Turecká kuchyně je obecně považována za jednu z nejvíce zdravých, a to i přesto, že v ní naleznete různorodé ingredience. Možná je to tím, že se s takovou mírou nepoužívá olej, jako je tomu jinde. Velký důraz je kladen na zeleninu, ovoce a maso. Vše je podáváno s decentním okořeněním. Jedním z nejznámějších pokrmů je bezpochyby kebab, jež lze připravit na hodně způsobů. S pomalu opékaným masem je to Döner kebab, s hovězím masem je to Iskender kebab a z mletého masa je to Adana kebab. Jako přílohu lze zvolit rýži Pilav či turecký chleba Ekmek. V podobě slabších plátků se mu říká Pita. Velice oblíbená je také obdoba pizzy nesoucí název Pide.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Turecko

 • od 15 990 Kč
  9,2Výjimečné
  Hotel Arcanus Side Resort
  Turecko - Side
 • od 18 290 Kč
  9,1Výjimečné
  Hotel Club Asteria Belek
  Turecko - Belek
 • 9,2Výjimečné
  Papillon Zeugma
  Turecko - Belek
 • 8,8Skvělé
  Tac Premier Hotel & Spa - Rodinný Pokoj
  Turecko - Alanya
 • od 12 090 Kč
  9Výjimečné
  Fame Residence Göynük
  Turecko - Kemer
 • od 15 290 Kč
  8,9Skvělé
  Saphir Hotel & Villas
  Turecko - Alanya
 • od 14 167 Kč
  8,9Skvělé
  Kleopatra Dreams Beach
  Turecko - Alanya
 • od 16 690 Kč
  9,2Výjimečné
  Royal Alhambra Palace
  Turecko - Side
 • od 12 490 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Sandy Beach
  Turecko - Side
 • 8,7Skvělé
  Sea Planet Resort
  Turecko - Side
 • 9,1Výjimečné
  Sueno Hotels Beach Side
  Turecko - Side
 • od 15 742 Kč
  9,2Výjimečné
  Club Sidelya Hotel
  Turecko - Side

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
9.7Výjimečné
8.9Skvělé
9.5Výjimečné
9.1Výjimečné
9.2Výjimečné