Průvodce pro Turecko - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Asie

Turecko: průvodce

21°C
Aktuálně
18°C
Průměrně

Turecko

Hodnocení průvodce: 9

Turecko je historicky velice bohatou zemí. Destinace protnutá rozmanitými přírodními skvosty, spojená s bezkonkurenční gastronomií je připravená uspokojit tužby všech cestovatelů. Hornatá krajina je upomínkou starobylých časů a stopy historie se nachází v celé zemi. Toto kulturní dědictví lze kombinovat s klidem a relaxací na středomořských plážích. Překrásné scenérie, nezaměnitelná atmosféra velkých měst a unikátnost odlehlých míst. Turecko vás vymaní z běžného stereotypu a nabídne spoustu přidružených aktivit.

Při návštěvě Turecka si můžete vybrat, zda dáte přednost Středozemnímu moři na jihu země nebo raději okusíte Egejské moře na západu. Sever Turecka vám dá okusit Černého moře. Prosluněná země se pyšní významnými přírodními skvosty, mezi které patří nejvyšší hora Ararat, řeky Eufrat, Tigris a Araks a velké Vanské jezero.

Bohužel současné vojenské konflikty na jihu Turecka se Sýrií, potažmo s kurdskými milicemi hovoří v neprospěch této malebné země a vrhají na ni punc nebezpečí a hrozby teroristického útoku.

Průvodce pro oblíbené destinace: Turecko

Co navštívit v Turecku

Turecko je zdrojem nejrůznějších aktivit, které uspokojí jakéhokoliv cestovatele. Někomu přijdou vhod turecké bazary, kde se lze oddávat nekonečnému nakupování a smlouvání. V rámci pohybových aktivit jednoznačně vedou vodní sporty a potápění. Výjimkou však není ani jachting a plachtění. Příjemné relaxace si lze dopřávat při golfu. Pokud se oprostíte od bujarého nočního života, můžete se zaměřit na to nejzajímavější z celého Turecka, a tím je cestování po vyhlášených místech.

Nadšení baťůžkáři ocení okolí města Dalyan, kde se nachází termální prameny a skalní hrobky Kaunos. V hlavním městě Istanbulu si nenechte ujít muzeum Hagia Sophia Museum včetně kostela, náboženské místo Blue Mosque nebo historickou oblast s památkou Suleymaniye Mosque. Zajímavá je i bazilika Basilica Cistern. Obdivovatelé starodávných ruin si přijdou na své v oblasti Selcuk, kde stojí Ancient City of Ephesus, jiné zase ohromí park Goreme National Park. V případě historických promenád neopomeňte na Pigeon Valley v Göreme a na Sultanahmet District v Istanbulu.

Místní kuchyně

Turecká kuchyně je obecně považována za jednu z nejvíce zdravých, a to i přesto, že v ní naleznete různorodé ingredience. Možná je to tím, že se s takovou mírou nepoužívá olej, jako je tomu jinde. Velký důraz je kladen na zeleninu, ovoce a maso. Vše je podáváno s decentním okořeněním. Jedním z nejznámějších pokrmů je bezpochyby kebab, jež lze připravit na hodně způsobů. S pomalu opékaným masem je to Döner kebab, s hovězím masem je to Iskender kebab a z mletého masa je to Adana kebab. Jako přílohu lze zvolit rýži Pilav či turecký chleba Ekmek. V podobě slabších plátků se mu říká Pita. Velice oblíbená je také obdoba pizzy nesoucí název Pide.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Turecko

 • 8,9Skvělé
  Avena Resort & Spa Hotel
  Turecko - Alanya
 • 9,1Výjimečné
  Jiva Beach
  Turecko - Fethiye
 • 8,8Skvělé
  Hotel Turunc
  Turecko - Egejská Riviéra
 • 8,5Skvělé
  Euphoria Hotel Tekirova
  Turecko - Kemer
 • 7,9Dobré
  Gungor Suite
  Turecko - Turecká Riviéra
 • 8,9Skvělé
  Sunis Kumköy Beach Resort
  Turecko - Side
 • 8Skvělé
  Maxima Bay 50+
  Turecko - Kusadasi
 • 8,6Skvělé
  Hotel Royal Garden Beach
  Turecko - Alanya
 • 9,2Výjimečné
  Kirman Leodikya Resort
  Turecko - Alanya
 • 7,9Dobré
  Katya
  Turecko - Alanya
 • 9Výjimečné
  Hotel Tui Day & Night Connected Club Hydros
  Turecko - Kemer
 • 8,4Skvělé
  Hotel Sirma
  Turecko - Side

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré