Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Cestovat nelze, číst ano. Jaké cestovatelské knihy si v době koronaviru nenechat ujít?

Cestovat nelze, číst ano. Jaké cestovatelské knihy si v době koronaviru nenechat ujít?

Doma si ještě nějaký ten pátek pobudeme. Pokud byste se ale rádi už nyní rozlétli do světa, pak usedněte k jedné z pěti knih a nechte se unášet poutavým vyprávěním. Jaké cestovatelské knihy vás zavedou do nespoutané Afriky, divoké Ameriky nebo buddhistické Asie?

Brooklyn

Hlavní hrdinka v knize Brooklyn od irského autora Colma Toibína stojí před velkým rozhodnutím, zda zůstat ve svém rodném městě a začít pracovat jako každý jiný, nebo se vydat na zkušenou do světa. Eilis se na popud své rodiny nakonec odstěhuje z maloměsta v Irsku do velkoměsta v USA, a to rovnou do New Yorku. Začátky jsou pro ni v nové metropoli těžké, brzy však pozná muže, díky kterému její život začíná nabírat na obrátkách. Když se ale musí Eilis vrátit do rodného Irska začne znovu další rozhodování, zda zůstat s rodinou, nebo se vrátit do světa nekonečných možností.

Sedm let v Tibetu

Rádi byste se začetli do pravdivého a poutavého příběhu? Pak si nenechte ujít knihu Sedm let v Tibetu od rakouského autora Heinricha Harrera. Sám autor je hlavním hrdinou horolezecké expedice, jejímž cílem je zdolat nejvyšší vrchol Himálaje. Bohužel při jeho putování vypukne druhá světová válka a ocitne se tak v táboře ve Velké Británii. Naštěstí se mu podaří utéct do Tibetu, kde se z něj stává učitel a přítel mladého dalajlamy. Kromě toho, že vás kniha zavede z Evropy do Asie, můžete se těšit i na tibetské zvyklosti a tradice nebo nelítostnou přírodu a každodenní život obyvatel v horách.  

Stopy

Láká vás dlouhá cesta, na kterou byste se rádi vydali sami? Pak načerpejte dostatečnou motivaci v knize Stopy. Mladá cestovatelka a spisovatelka Robyn Davidson se ve svém příběhu vydává na sólo výpravu dlouhou 2 700 km, a to z Nizozemska do Austrálie. Na cestě ji společnost dělá jen její věrný pes, v průběhu svého putování si ale Robyn uvědomí jakou sílu má samota, lépe pozná sama sebe a pochopí důležitosti nynějšího světa.

Století Miroslava Zikmunda

Kdo by nechtěl poznat celý svět? Miroslavovi Zikmundovi se to podařilo a nejen o svých toulkách vypráví v knize Století Miroslava Zikmunda. Tato životopisná kniha vás zavede do nespoutané Afriky do doby, kdy zanikal koloniální systém. Příběh je psán formou rozhovorů, které mají na svědomí Petr Horský, Vladimír Kroc a Miroslav Náprava. Součástí knihy je velmi bohatá obrazová příloha.

Cestopisy Ladislava Zibury

Ladislav Zibura je mladým českým cestovatelem a spisovatelem, který se nebojí vydat do světa. Na svém kontě už má čtyři knihy, které vám dobu karanténní zpříjemní vyprávěním nejen o vzdálené Arménii, Gruzii, Jeruzalému, Nepálu a Číny. Díky vtipu a nadhledu autor zaujme i ty, kteří se neřadí mezi vášnivé čtenáře. A z jakých knih od Zibury můžete vybírat?

  • 40 dní pěšky do Jeruzaléma
  • Pěšky mezi buddhisty a komunisty
  • Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
  • Prázdniny v Evropě
0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.