Velká Británie - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Evropa

Velká Británie: průvodce

8°C
Aktuálně
10.3°C
Průměrně

Velká Británie

Hodnocení průvodce: 9.5

Spojené království Velké Británie a Severního Irska neboli Velkou Británii tvoří Anglie, Skotsko, Wales a Severní IrskoJde o velkolepý ostrovní stát, ke kterému se váže především hodně dlouhá historie. Jsou to tisíce let vyvíjejících se tradic. Minulost promítající se do spousty staveb, ale také přírodních úkazů. Dech beroucí krajiny, staré hrady, malebné vesnice a nejrůznější katedrály. To je Spojené království v celé svojí kráse, jež si vás podmaní svou výstředností, architekturou, ale i uměním. To neodmyslitelně patří k Velké Británii a nabývá hodně podob, od muzeí až po galerie. Velká města se střídají s ohromující přírodou, mezi jejíž neodmyslitelné přednosti patří hlavně rozmanitost. Dovolenou v této zemi si vychutnáte plnými doušky.

Ke Spojenému království, respektive hlavnímu ostrovu patří ještě několik drobnějších. Projíždět můžete zcela odlišnými krajinnými rázy, mezi které patří Středoskotská nížina, Vnitřní a Vnější Herbidy, hluboké zátoky, ale i spousta řek. Je to například Clyde a Lough Neagh. V rámci Velké Británie okusíte vše od rovin a zelených údolí, až po typická vřesoviště a hornaté krajiny. Zkrátka cestovatelský klenot, jež máte téměř na dosah ruky.

Průvodce pro oblíbené destinace: Velká Británie

Co navštívit ve Velké Británii

Pokud vyrážíte na dovolenou do Anglie, vaše cesta může mít hned několik cílů. Tím primárním bude osobitá kultura země, jíž se můžete oddávat díky expozicím, operám, galeriím a koncertům. Zajímat se můžete o historii v podobě nejrůznějších pamětihodností. Své vám nabídnou také pláže Velké Británie. Milovníci treků dají naopak přednost horám a vrchovinám, odkud lze pozorovat bezkonkurenční a nádherná panoramata.

Pokud se zahledíte na mapu Spojeného Království, vaším odrazovým bodem se stane hlavní město země Londýn. Vynechat byste rozhodně neměli Westminsterské opatství a stejnojmenný palác, včetně královské botanické zahrady. Dalším oblíbeným městem je Oxford, kde je Blenheimský palác, v Edinburghu zase Hradní skály a Edinburský palác. Z historických památek jednoznačně vede hrad Windsor a historické budovy nacházející se v Liverpoolu. Při výletech mimo města navštivte jezero Loch Ness pověstné lochneskou příšerou a cestu obrů Giant´s Causeway. V největším národním parku Anglie Lake District pak můžete nalézt více jak šedesát jezer.

Místní kuchyně

Když se řekne anglická gastronomie, každému se okamžitě vybaví „čaj o páté“. Dále jsou to oblíbené anglické snídaně a řada pestrých pokrmů spjatých právě s touto zemí. Možná to někoho překvapí, ale Spojené království je mimo jiné protnuto rychlým občerstvením, kde jednoznačně vede pokrm Fish and Chips. Mezi oblíbené pokrmy patří také uzenáče, masové koláče s hovězím masem a cibulí, taštičky a třeba Black a white pudding, což jsou speciální klobásy připomínající naše česká jelita. Ve Velké Británii můžete narazit také na jídla indického původu, kde je populární pokrm zvaný Piccalilli. Zapomínat byste neměli ani na dezerty. Chutný je například Vánoční pudink se sušeným ovocem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Velká Británie

 • 9,5Výjimečné
  London Bridge
  Velká Británie - Londýn
 • 8,9Skvělé
  St Giles Classic Hotel
  Velká Británie - Londýn
 • 7,6Dobré
  King Solomon Hotel
  Velká Británie - Londýn
 • 7,1Dobré
  Hotel Holland Court
  Velká Británie - Londýn
 • 7,2Dobré
  Alexandra
  Velká Británie - Londýn
 • Bayfield
  Velká Británie - Skotsko
 • The Trafalgar Hotel
  Velká Británie - Londýn
 • Doubletree By Hilton Edinburgh City Centre
  Velká Británie - Skotsko
 • The Scotsman
  Velká Británie - Skotsko
 • London House Hotel
  Velká Británie - Londýn
 • Queens Park
  Velká Británie - Londýn
 • 27 Paddington Hotel
  Velká Británie - Londýn

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé