Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Cestujte na talíři – Indie

Cestujte na talíři – Indie

Indická kuchyně je celosvětově proslulá a mnohými gurmány vyhledávaná. Kvůli vynikajícím pochutinám však nemusíte opouštět hranice České republiky, ale můžete si vybrat některou z kvalitních a prověřených indických kuchyní v Česku. Ty nejvyhledávanější vám představíme v následujících řádcích. Většina z těchto podniků mimo jiné nabízí rozvoz nebo vyzvednutí jídla sebou. A na jaké chutě se vlastně můžete těšit?

V indické kuchyni převažuje spousta pestrého koření, což dodává jídlům specifickou a jasně rozpoznatelnou chuť. Ve větší míře si lze dopřávat vegetariánských jídel jejichž hlavními ingrediencemi jsou luštěniny, obiloviny, rýže, zelenina a mléčné výrobky. V případě masa je to primárně drůbež a ryby. Indická kuchyně je o splynutí chutí, což mnohdy dokazují i nejrůznější indické omáčky. Mezi další typické přísady se řadí kari, cizrna, betelové listy, hořčičné semínko, baklažány a česnek. Podrobněji o pochoutkách indické kuchyně v našem průvodci pro Indii.

Indické restaurace v České republice

Indian Jewel

zdroj: http://www.sangam.cz

Restaurace nacházející se v samotném srdci Prahy na Starém Městě. Restaurace se špičkovou indickou kuchyní, která umožňuje návštěvníkům objevovat nové chutě. V jídelníčku najdete vegetariánské speciality, ale také delikatesy s kari, rýží a ty z Tanduru. Restaurace se zaměřuje na večeře i polední menu.

 • Rozvoz: ano
 • Možnost vyzvednutí s sebou: ano
 • Adresa: Týn 6, 110 00 Praha 1 – Staré Město
 • Web: http://www.sangam.cz
 • Cena: 170 - 550 Kč

Indian by Nature

zdroj: http://www.ibn-restaurant.cz/cs/

Indická restaurace, jejímž šéfkuchařem a zároveň majitelem je Kamalesh Sarkar. Legenda v rámci indické gastronomie v České republice. Právě jeho kulinářské umění, schopnosti a netradiční receptury jsou jedinečným zážitkem pro návštěvníky. Prezentováno je autentické indické jídlo vysoké kvality, které si můžete dopřát přímo v Praze.

Indian & Nepal restaurant Buddha

Indická restaurace v centru Brna, která se kromě jiného zaměřuje také na nepálskou kuchyni. V pracovní dny nabízí tříchodové menu s polévkou a v rámci večeří spoustu indických specialit. Kromě kulinářských pochutin s chuťovým přívlastkem Indie oceníte velice tradiční interiér, který je odrazem nabízené kuchyně.

Namaste India

zdroj: https://namasteindia.cz/

Restaurace Namaste India přináší kousek Indie do Prahy, a to hned ve třech podnicích. Restaurace si zakládají na personálu tvořeném rodilými Indy, a hlavně na špičkové indické gastronomii. O tu se stará šéfkuchař Amara Singha. Právě v Namaste India zažijete tu pravou a autentickou chuť indické kultury.

 • Rozvoz: ano
 • Možnost vyzvednutí s sebou: ano
 • Adresa: Ronkova 12, 180 00 Praha 8 - Libeň
 • Web: https://namasteindia.cz/
 • Cena: 160 - 250 Kč

Ganesh indická restaurace

Tradiční indická restaurace v samotném centru Plzně. V pravidelné nabídce si vyberou všichni gurmáni a obdivovatelé indické kuchyně. Jídla nabývají odlišných chutí tak, aby si na své přišly třeba děti nebo milovníci ostřejších pokrmů. V indické restauraci Ganesh okusíte tajemství tradičních receptur v příjemném prostředí.

 • Rozvoz: ano
 • Možnost vyzvednutí s sebou: ano
 • Adresa: Americká 18, 301 00 Plzeň
 • Web: https://www.ganeshplzen.cz/
 • Cena: 135 - 250 Kč

Gateway of India Tábor

Tuto indickou restauraci naleznete nejenom v Táboře, ale také v Teplicích, Českých Budějovicích, Děčíně nebo v Ústí nad Labem. Právě v táborské restauraci si dopřejete specialisty ověnčené aromatickým kořením, harmonické prostředí a indickou kuchyni na mnoho způsobů. Restaurace Gateway of India se pyšní velice útulnými interiéry.

 • Rozvoz: ano
 • Možnost vyzvednutí s sebou: ano
 • Adresa: 9. května 617, 390 12 Tábor
 • Web: https://indickatabor.cz/
 • Cena: 130 - 230 Kč

Salaam Namaste

zdroj: https://cs-cz.facebook.com/indickastodolni/

Menší útulná restaurace v indickém stylu. To je Salaam Namaste v Ostravě. Velký výběr indických jídel, které vám dají poznat svět této specifické kuchyně. Indická restaurace se snaží přinášet osvědčené receptury. Splynutí nejrůznějších chutí dotažených k naprosté dokonalosti. Indická kuchyně ostravské restaurace Salaam Namaste si získá vaši přízeň i velice přijatelnými cenami.

Namastaey India Restaurant

Namastaey India Restaurant je síť restaurací nacházejících se v Mělníku, Berouně a v Kladně. A právě poslední jmenovanou určitě navštivte. Čeká na vás příjemné prostředí laděné v indickém stylu, a hlavně vynikající indická gastronomie. Rozmanitá a pestrá jídla doplňuje profesionální personál dbající na úctu k hostovi. I díky tomu vyniká podávané indické jídlo a vy se tu budete cítit velice dobře. Namastaey India Restaurant sází na kreativitu a lahodnost pokrmů.

Indická restaurace Taj Mahal

zdroj: https://cs-cz.facebook.com/tajmahalteplice

Indická restaurace Taj Mahal v Teplicích má styl a sází nejenom na útulné prostředí, ale také na špičkovou gastronomii. Indickou kuchyni zde poznáte v tom nejlepším slova smyslu. Vaše chuťové pohárky budou tím, co bude nejvíce hýčkáno. Indický personál jen přispívá k tomu, že se v restauraci Taj Mahal v Teplicích budete cítit opravdu dobře. Zkrátka, luxusní jídlo ve stylovém interiéru.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.