Průvodce pro Kapverdy - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Afrika

Kapverdy: průvodce

27°C
Aktuálně
24°C
Průměrně

Kapverdy

Hodnocení průvodce: 9.4

Kapverdy neboli Kapverdská republika, to je místo, které spojuje nádherné horské masivy, přímořské vesnice a dech beroucí pláže v jeden zajímavý celek. Dovolená na Kapverdách bude plná klidu, harmonie, odpočinku a poznávání místních kultur a tradic. Nedotčená zákoutí souostroví o deseti ostrovech ve vás vzbudí dojem exotiky. Poznávat samozřejmě můžete nejrůznější místa Kapverdských ostrovů, kde se lze oddávat pěším turistickým výletům. Ty mohou vést přes tradiční bary, lány s cukrovou třtinou, ale také přes šumivé zálivy a vulkanické krajiny.

Kapverdy, to je souostroví, ve kterém vám nesmí uniknout například známý ostrov Boa Vista nebo kapverdský ostrov Sal. Právě na nich okusíte tu pravou podobu této exotické destinace. Ostrovy leží asi 500 kilometrů od západní části Afriky a všechny jsou omílány Atlantickým oceánem. Tak neváhejte a nabývejte zkušenosti na Kapverdách, kde prožijete hromadu nezapomenutelných zážitků.

Průvodce pro oblíbené destinace: Kapverdy

Co navštívit na Kapverdách

Kapverdy vybízí k realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Mezi oblíbené činnosti patří hlavně plavání, potápění, surfování na vlnách a windsurfing. Spousta cestovatelů také okusí zábavné rybaření, pozorování ptáků nebo se vydá do vnitra ostrovů. Pak jednoznačně vede turistika všeho druhu, kterou večer můžete zakončit některým z animačních programů a poddat se nočnímu životu tamních lidí.

Každý z ostrovů Kapverd si pro vás připraví něco. Mezi zajímavá místa patří například pláž Santa Monica na ostrově Boa Vista, na nejlidnatějším ostrově Santiago to budou naopak tradiční trhy a kus pirátské historie. Pokud toužíte po tyrkysově modré vodě, vyrazte do zátoky Buracona nebo si hned poblíž zaplavejte v přírodním lávovém bazénu. Jestliže chcete spojit koupání s léčivými účinky, pak je jasnou volbou solné jezero Salinas na ostrově Sal. Ty dobrodružnější povahy mohou vyrazit na stále aktivní vulkán Pico de Fogo nacházející se na ostrově Fogo.

Místní kuchyně

Co jiného byste mohli dostat na Kapverdských ostrovech, než čerstvé mořské plody a tropické ovoce včetně zeleniny. Asi nejpoužívanější přílohou je samozřejmě rýže. Z pohledu tradičních pokrmů si však vybere naprosto každý. Ať už jde o mušle, chobotnice, percebes, sépie, krakas a ostatní mořské plody. Národním jídlem je kukuřice s vepřovým masem nebo rybami, fazolemi a sladkým bramborem. Nazývá se cachupa. Určitou odnoží je pak feijoada. Na jídelníčku naleznete i hovězí maso. Vaše chuťové pohárky může polahodit kozí sýr s nařezanou papájou zvaný Doce de Papaia nebo pudink ve tvaru menší bábovky nazývaný Pudim Flan. A třešnička nakonec, zmrzlina ze šlehačky a slazeného mléka Gelado de Bolacha.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kapverdy

 • od 19 690 Kč
  Hotel Murdeira Village Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 23 190 Kč
  Hotel Voi Vila Do Farol Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 23 290 Kč
  Hotel Halos Casa Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 24 790 Kč
  Hotel Odjo D' Agua
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 28 390 Kč
  Hotel Morabeza
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 26 290 Kč
  Hotel Hilton Cabo Verde Sal Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 28 990 Kč
  Hotel Riu Cabo Verde
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 26 690 Kč
  Hotel Riu Funana
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 32 390 Kč
  Hotel Riu Palace Santa Maria
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 20 290 Kč
  Hotel Ouril Pontao
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 18 790 Kč
  Hotel Da Luz
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 29 890 Kč
  Hotel Melia Dunas Beach Resort & Spa
  Kapverdy - Kapverdy

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce