Kapverdy - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Kapverdy: průvodce

25°C
Aktuálně
24°C
Průměrně

Kapverdy

Hodnocení průvodce: 9.4

Kapverdy neboli Kapverdská republika, to je místo, které spojuje nádherné horské masivy, přímořské vesnice a dech beroucí pláže v jeden zajímavý celek. Dovolená na Kapverdách bude plná klidu, harmonie, odpočinku a poznávání místních kultur a tradic. Nedotčená zákoutí souostroví o deseti ostrovech ve vás vzbudí dojem exotiky. Poznávat samozřejmě můžete nejrůznější místa Kapverdských ostrovů, kde se lze oddávat pěším turistickým výletům. Ty mohou vést přes tradiční bary, lány s cukrovou třtinou, ale také přes šumivé zálivy a vulkanické krajiny.

Kapverdy, to je souostroví, ve kterém vám nesmí uniknout například známý ostrov Boa Vista nebo kapverdský ostrov Sal. Právě na nich okusíte tu pravou podobu této exotické destinace. Ostrovy leží asi 500 kilometrů od západní části Afriky a všechny jsou omílány Atlantickým oceánem. Tak neváhejte a nabývejte zkušenosti na Kapverdách, kde prožijete hromadu nezapomenutelných zážitků.

Průvodce pro oblíbené destinace: Kapverdy

Co navštívit na Kapverdách

Kapverdy vybízí k realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Mezi oblíbené činnosti patří hlavně plavání, potápění, surfování na vlnách a windsurfing. Spousta cestovatelů také okusí zábavné rybaření, pozorování ptáků nebo se vydá do vnitra ostrovů. Pak jednoznačně vede turistika všeho druhu, kterou večer můžete zakončit některým z animačních programů a poddat se nočnímu životu tamních lidí.

Pokud chcete poznat Kapverdy do nejmenšího detailu, máme tu pro vás několik zajímavých tipů. Začít můžete třeba v hlavní metropoli Praia. Město leží na ostrově Santiago a nabízí pohled na poměrně rušný život. Mezi dominanty města se řadí maják Farol de Dona Maria Pia z roku 1881. Zastavit byste se měli také u prezidentského paláce nebo dejte přednost některé z krásných pláží. Jestliže tíhněte spíše k historii, potom si dejte za cíl městečko Cidade Velha. Jeho historické centrum si vás doslova podmaní. Staré náměstí, spousta objektů a kostelů. Jeho vznik roku 1462 a zápis na seznamu UNESCO jsou příslibem zajímavostí.

Tamní kulturu a přirozené prostředí můžete poznávat také ve městě Sal Rei na ostrově Boa Vista. Zde stojí za zmínku třeba náměstí Praça de Santa Isabel. Určitě se nevyhýbejte ani ostrůvku Ilhéu de Sal Rei, který je jako stvořený pro milovníky rybaření. Poměrně velkým lákadlem na Kapverdách je vrak španělské obchodní lodi Cabo Santa Maria. Ta zde ztroskotala v roce 1968. Tohle místo si zamilují především nadšení fotografové. Za přemírou různých druhů zvířat se vydejte do zoologické zahrady ZOO Viveiro Botanical Garden, kde na vás čeká i spousta zeleně.

A jaké ryzí přírodní dominanty ukrývají Kapverdy? Je to třeba solný důl Salinas de Pedra de Lume na ostrově Sal. Právě zde se nachází stejnojmenné solné jezero, jehož voda je slanější nežli v Mrtvém moři. Jezero v sopečném kráteru je vyhlášené i pro své léčebné účinky. Nepřehlédnutelnou pýchou ostrova Fogo je stratovulkán Pico de Fogo. Ten představuje nejvyšší vrchol Kapverdských ostrovů, protože se tyčí do výšky 2 829 metrů nad mořem. Pokud se rozhodnete zdolat tuto sopku, vyhraďte si na tento výlet alespoň pět hodin času.

S Kapverdy se neodmyslitelně pojí také zátoka Buracona, v níž se nachází dech beroucí přírodní jev v podání Blue Eye. Unikátní vulkanická jezírka jsou nedílnou součástí chráněné krajinné oblasti Buracona-Ragona. Kromě koupání si zároveň můžete naplánovat výlet k hoře Monte Grande. Opakem vodních ploch jsou ty pouštní. I na taková místa lze v Kapverdách narazit. Na ostrově Boa Vista je to třeba poušť Viana, jejíž celková plocha má šedesát kilometrů čtverečních. Užívat si zde budete na čtyřkolkách nebo na sandboardu.

Kapverdy si vás pochopitelně získají i svými jedinečnými plážemi. Jednou z nejkrásnějších pláží světa je Santa Monica na ostrově Boa Vista, kde si užijete nejenom průzračné vody a zlatavého písku. Nachází se tu také hnízdiště želv. Když už budete na tomto ostrově, neopomínejte ani na pláž Praia de Chaves dosahující délky pěti kilometrů. Poblíž se nachází stará cihelna, ale také luxusní hotely typu Royal Horizons. Pokud by vám tohle všechno bylo málo, zamiřte za vodními hrátkami i na další ostrovy.

Na ostrově Sal je to pláž Ponta Preta považovaná za jednu z nejkrásnějších. Pokud se chcete navíc těšit pohledu na barevné rybářské loďky, směřujte na pláž Santa Maria. Na ostrově São Vicente jednoznačně vedou pláže São Pedro a Laginha. Druhá jmenovaná se nachází u přístavního městečka Mindelo. A ostrov Santiago? V jeho případě to bude palmový ráj s pláží zvaný Tarrafal.

Místní kuchyně

Co jiného byste mohli dostat na Kapverdských ostrovech, než čerstvé mořské plody a tropické ovoce včetně zeleniny. Asi nejpoužívanější přílohou je samozřejmě rýže. Z pohledu tradičních pokrmů si však vybere naprosto každý. Ať už jde o mušle, chobotnice, percebes, sépie, krakas a ostatní mořské plody. Národním jídlem je kukuřice s vepřovým masem nebo rybami, fazolemi a sladkým bramborem. Nazývá se Cachupa. Určitou odnoží je pak Feijoada. Na jídelníčku naleznete i hovězí maso. Vaše chuťové pohárky může polahodit kozí sýr s nařezanou papájou zvaný Doce de Papaia nebo pudink ve tvaru menší bábovky nazývaný Pudim Flan. A třešnička nakonec, zmrzlina ze šlehačky a slazeného mléka Gelado de Bolacha.

V okamžiku, kdy propadnete líbezným chutím tamní kuchyně, hodí se vám i několik dalších tipů na skvělá jídla. Typickým příkladem je polévka z kuřecího masa a rýže Canja nebo dušené mořské plody Bafa. Vyhledávaná je také fritovaná plněná taštička Pastel a jídlo tvořené z kukuřičné mouky Xerém. Kapitolou samou o sobě je pak kozí sýr s papájovým džemem Queijo de cabra com doce de papaia. Z nápojů vítězí místní pivo Strela nebo nápoj z cukrové třtiny zvaný Grogue. Na ostrově Fogo jsou navíc drobná vinařství, takže ani o víno nebude nouze.
 


 

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kapverdy

 • od 18 990 Kč
  Hotel Murdeira Village Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 25 790 Kč
  Hotel Voi Vila Do Farol Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 23 890 Kč
  Hotel Halos Casa Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 28 990 Kč
  Hotel Odjo D' Agua
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 32 590 Kč
  Hotel Morabeza
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 40 990 Kč
  Hotel Hilton Cabo Verde Sal Resort
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 34 390 Kč
  Hotel Riu Cabo Verde
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 33 390 Kč
  Hotel Riu Funana
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 37 490 Kč
  Hotel Riu Palace Santa Maria
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 23 090 Kč
  Hotel Ouril Pontao
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 23 390 Kč
  Hotel Da Luz
  Kapverdy - Kapverdy
 • od 30 290 Kč
  Hotel Melia Dunas Beach Resort & Spa
  Kapverdy - Kapverdy

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce