Afrika

Průvodce pro Maroko

11°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Maroko

Hodnocení průvodce: 8.7

Maroko je označováno jako pomyslná vstupní brána do Afriky. A tomu tak opravdu je. Dovolená v Maroku ve vás probudí silné pocity nadšení a okouzlení. Starobylá města jsou doplňována saharskými dunami směrujícími k vrcholkům velkých a významných hor. Mapa Maroka je doslova poseta rozmanitými stavbami a zároveň přináší tamní rozmanitost. Tradiční život místního obyvatelstva koresponduje s osobitou gastronomií a poodkrývá poutavý pohled na Blízký východ. Ať už vyrazíte do saharských oáz, poznáte kočovné obchodníky nebo se vydáte za významnými pamětihodnostmi, vždy na vás bude čekat pohostinnost a...

Maroko je označováno jako pomyslná vstupní brána do Afriky. A tomu tak opravdu je. Dovolená v Maroku ve vás probudí silné pocity nadšení a okouzlení. Starobylá města jsou doplňována saharskými dunami směrujícími k vrcholkům velkých a významných hor. Mapa Maroka je doslova poseta rozmanitými stavbami a zároveň přináší tamní rozmanitost. Tradiční život místního obyvatelstva koresponduje s osobitou gastronomií a poodkrývá poutavý pohled na Blízký východ. Ať už vyrazíte do saharských oáz, poznáte kočovné obchodníky nebo se vydáte za významnými pamětihodnostmi, vždy na vás bude čekat pohostinnost a úchvatné potěšení.

Z geografického hlediska je Maroko spojeno se třemi zásadními prvky. A tím je atlantické pobřeží, Sahara a významné pohoří Vysoký Atlas. I to přidává na celkové rozmanitosti této země. Nejvyšším bodem Maroka je Džabal Tubkal s výškou 4 167 metrů nad mořem. Z pohledu vodstva lze zaznamenat významné toky. Jsou to řeky Um er-Rbia, Sebú a Tensift. Na mnoha místech můžete pozorovat spojení mezi saharským pískem, zelení a zasněženými vrcholky hor.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Rabat
Úřední jazyk arabština
Rozloha 446 550 km²
Oficiální měna marocký dirham
Hlavní náboženství muslimové
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Maroko

Zajímavá místa a památky destinace Maroko

Co lze dělat v Maroku

Maroko vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit a zábavy. Vyrazit si můžete například na výlet na velbloudech. Popřípadě dáte přednost tradiční turistice nebo jízdě na horských kolech. Spousta cestovatelů se v Maroku oddává také horolezectví, které zde má velice dobré podmínky. To samé by šlo říci i o přímořských oblastech, kde jednoznačně vede surfování. Ujít si nesmíte nechat nejenom hlavní město Maroka Rabat, ale také marocký Agadír nebo město Saidia.

Jestliže nemáte představu o tom, navštívit v Maroku, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Příznivci moderny určitě musí poznat město Cassablanku, milovníci tradice spíše zavítají do Marrakéše. Při poznávání přírodních krás vyjděte k hoře Tubkal, poznejte Saharu a věhlasnou osadu Merzouga nebo podlehněte překrásnému údolí Dada. Kapitolou samou o sobě může být například Labyrint dílen v městě Fes, popřípadě dáte přednost památným místům, jakými jsou Mausoleum of Mohammad V v Rabatu, Essaouira Ramparts v As-Sawíra a překrásné historické místo Ksar of Ait-Ben-Haddou.

Místní kuchyně

Marocká kuchyně je rozmanitá a ovlivněná řadou nejrůznějších směrů. Nejvíce pravděpodobně z Francie. Velice často narazíte na ingredience, jakými jsou masa, rýže, saláty z rajčat a olivy, obecně je to zelenina a typický arabský chléb. Pakliže dostanete chuť na sladkosti, nejčastěji to bude s ovocem. Mezi tradiční marocká jídla patří třeba plněné taštičky z listového těsta Briouats, masové karbanátky Kefta, menší provedení kebabu zvané Brochette a lahodná luštěninová polévka s rýží a masem nazývaná Ejben. Maroko neopomíjí ani na milovníky pořádného kusu masa. Kvalitní steak je označován jako I-habra, naopak rožněný skopec bude Mechoui.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maroko

 • 8,3Skvělé
  Royal Atlas
  Maroko - Agadir
 • 8,3Skvělé
  Best Western Odyssee Park
  Maroko - Agadir
 • 8,3Skvělé
  Farah Marrakech
  Maroko - Marrákeš
 • Kenzi Club Agdal Medina
  Maroko - Marrákeš
 • Oudaya Hotel
  Maroko - Marrákeš
 • Les Jardins La Medina
  Maroko - Marrákeš
 • Les Jardins De La Koutoubia
  Maroko - Marrákeš
 • Pullman Mazagan Royal Golf & Spa
  Maroko - Marrákeš
 • od 27 490 Kč
  Sofitel Essaouira Mogador Golf & Spa
  Maroko - Marrákeš
 • Labranda Aqua Fun
  Maroko - Marrákeš
 • od 35 590 Kč
  Kenzi Menara Palace - Golf
  Maroko - Marrákeš
 • Idou Anfa
  Maroko

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo