Afrika

Průvodce pro Maroko

27°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Maroko

Hodnocení průvodce: 8.7

Maroko je označováno jako pomyslná vstupní brána do Afriky. A tomu tak opravdu je. Dovolená v Maroku ve vás probudí silné pocity nadšení a okouzlení. Starobylá města jsou doplňována saharskými dunami směrujícími k vrcholkům velkých a významných hor. Mapa Maroka je doslova poseta rozmanitými stavbami a zároveň přináší tamní rozmanitost. Tradiční život místního obyvatelstva koresponduje s 

Maroko je označováno jako pomyslná vstupní brána do Afriky. A tomu tak opravdu je. Dovolená v Maroku ve vás probudí silné pocity nadšení a okouzlení. Starobylá města jsou doplňována saharskými dunami směrujícími k vrcholkům velkých a významných hor. Mapa Maroka je doslova poseta rozmanitými stavbami a zároveň přináší tamní rozmanitost. Tradiční život místního obyvatelstva koresponduje s osobitou gastronomií a poodkrývá poutavý pohled na Blízký východ. Ať už vyrazíte do saharských oáz, poznáte kočovné obchodníky nebo se vydáte za významnými pamětihodnostmi, vždy na vás bude čekat pohostinnost a úchvatné potěšení.

Z geografického hlediska je Maroko spojeno se třemi zásadními prvky. A tím je atlantické pobřeží, Sahara a významné pohoří Vysoký Atlas. I to přidává na celkové rozmanitosti této země. Nejvyšším bodem Maroka je Džabal Tubkal s výškou 4 167 metrů nad mořem. Z pohledu vodstva lze zaznamenat významné toky. Jsou to řeky Um er-Rbia, Sebú a Tensift. Na mnoha místech můžete pozorovat spojení mezi saharským pískem, zelení a zasněženými vrcholky hor.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Rabat
Úřední jazyk arabština
Rozloha 446 550 km²
Oficiální měna marocký dirham
Hlavní náboženství muslimové
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo Kontinentální ovlivněné Středozemním mořem
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Maroko

Zajímavá místa a památky destinace Maroko

Co lze dělat v Maroku

Maroko vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit a zábavy. Vyrazit si můžete například na výlet na velbloudech. Popřípadě dáte přednost tradiční turistice nebo jízdě na horských kolech. Spousta cestovatelů se v Maroku oddává také horolezectví, které zde má velice dobré podmínky. To samé by šlo říci i o přímořských oblastech, kde jednoznačně vede surfování. Ujít si nesmíte nechat nejenom hlavní město Maroka Rabat, ale také marocký Agadír nebo město Saidia.

Jestliže nemáte představu o tom, navštívit v Maroku, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Příznivci moderny určitě musí poznat město Cassablanku, milovníci tradice spíše zavítají do Marrakéše. Při poznávání přírodních krás vyjděte k hoře Tubkal, poznejte Saharu a věhlasnou osadu Merzouga nebo podlehněte překrásnému údolí Dada. Kapitolou samou o sobě může být například Labyrint dílen v městě Fes, popřípadě dáte přednost památným místům, jakými jsou Mausoleum of Mohammad V v Rabatu, Essaouira Ramparts v As-Sawíra a překrásné historické místo Ksar of Ait-Ben-Haddou.

Místní kuchyně

Marocká kuchyně je rozmanitá a ovlivněná řadou nejrůznějších směrů. Nejvíce pravděpodobně z Francie. Velice často narazíte na ingredience, jakými jsou masa, rýže, saláty z rajčat a olivy, obecně je to zelenina a typický arabský chléb. Pakliže dostanete chuť na sladkosti, nejčastěji to bude s ovocem. Mezi tradiční marocká jídla patří třeba plněné taštičky z listového těsta Briouats, masové karbanátky Kefta, menší provedení kebabu zvané Brochette a lahodná luštěninová polévka s rýží a masem nazývaná Ejben. Maroko neopomíjí ani na milovníky pořádného kusu masa. Kvalitní steak je označován jako I-habra, naopak rožněný skopec bude Mechoui.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maroko

 • od 15 737 Kč
  8,7Skvělé
  Be Live Collection Saidia
  Maroko - Saidia
 • od 16 418 Kč
  8,4Skvělé
  Iberostar Saidia
  Maroko - Saidia
 • od 21 590 Kč
  9,3Výjimečné
  Hotel Riu Tikida Dunas
  Maroko - Agadir
 • od 18 290 Kč
  8,7Skvělé
  Iberostar Founty Beach
  Maroko - Agadir
 • od 14 863 Kč
  8,6Skvělé
  Kenzi Europa
  Maroko - Agadir
 • od 14 290 Kč
  8,5Skvělé
  Hotel Lti Agadir Beach Club
  Maroko - Agadir
 • od 12 825 Kč
  8,2Skvělé
  El Pueblo Tamlelt
  Maroko - Agadir
 • od 17 306 Kč
  8,7Skvělé
  Hotel Royal Decameron Tafoukt
  Maroko - Agadir
 • od 22 744 Kč
  9,1Výjimečné
  Riu Tikida Beach
  Maroko - Agadir
 • od 25 513 Kč
  8,3Skvělé
  Royal Atlas
  Maroko - Agadir
 • od 9 790 Kč
  7,7Dobré
  Argana
  Maroko - Agadir
 • od 22 200 Kč
  8,4Skvělé
  Riu Palace Tikida
  Maroko - Agadir

Afrika - další destinace

8.9Skvělé
8Skvělé
9.6Výjimečné
9.4Výjimečné
9.2Výjimečné
9.4Výjimečné