Afrika

Průvodce pro Maroko

20°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Maroko

Hodnocení průvodce: 8.7

Maroko je označováno jako pomyslná vstupní brána do Afriky. A tomu tak opravdu je. Dovolená v Maroku ve vás probudí silné pocity nadšení a okouzlení. Starobylá města jsou doplňována saharskými dunami směrujícími k vrcholkům velkých a významných hor. Mapa Maroka je doslova poseta rozmanitými stavbami a zároveň přináší tamní rozmanitost. Tradiční život místního obyvatelstva koresponduje s 

Maroko je označováno jako pomyslná vstupní brána do Afriky. A tomu tak opravdu je. Dovolená v Maroku ve vás probudí silné pocity nadšení a okouzlení. Starobylá města jsou doplňována saharskými dunami směrujícími k vrcholkům velkých a významných hor. Mapa Maroka je doslova poseta rozmanitými stavbami a zároveň přináší tamní rozmanitost. Tradiční život místního obyvatelstva koresponduje s osobitou gastronomií a poodkrývá poutavý pohled na Blízký východ. Ať už vyrazíte do saharských oáz, poznáte kočovné obchodníky nebo se vydáte za významnými pamětihodnostmi, vždy na vás bude čekat pohostinnost a úchvatné potěšení.

Z geografického hlediska je Maroko spojeno se třemi zásadními prvky. A tím je atlantické pobřeží, Sahara a významné pohoří Vysoký Atlas. I to přidává na celkové rozmanitosti této země. Nejvyšším bodem Maroka je Džabal Tubkal s výškou 4 167 metrů nad mořem. Z pohledu vodstva lze zaznamenat významné toky. Jsou to řeky Um er-Rbia, Sebú a Tensift. Na mnoha místech můžete pozorovat spojení mezi saharským pískem, zelení a zasněženými vrcholky hor.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Rabat
Úřední jazyk arabština
Rozloha 446 550 km²
Oficiální měna marocký dirham
Hlavní náboženství muslimové
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Maroko

Zajímavá místa a památky destinace Maroko

Co lze dělat v Maroku

Maroko vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit a zábavy. Vyrazit si můžete například na výlet na velbloudech. Popřípadě dáte přednost tradiční turistice nebo jízdě na horských kolech. Spousta cestovatelů se v Maroku oddává také horolezectví, které zde má velice dobré podmínky. To samé by šlo říci i o přímořských oblastech, kde jednoznačně vede surfování. Ujít si nesmíte nechat nejenom hlavní město Maroka Rabat, ale také marocký Agadír nebo město Saidia.

Jestliže nemáte představu o tom, navštívit v Maroku, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Příznivci moderny určitě musí poznat město Cassablanku, milovníci tradice spíše zavítají do Marrakéše. Při poznávání přírodních krás vyjděte k hoře Tubkal, poznejte Saharu a věhlasnou osadu Merzouga nebo podlehněte překrásnému údolí Dada. Kapitolou samou o sobě může být například Labyrint dílen v městě Fes, popřípadě dáte přednost památným místům, jakými jsou Mausoleum of Mohammad V v Rabatu, Essaouira Ramparts v As-Sawíra a překrásné historické místo Ksar of Ait-Ben-Haddou.

Místní kuchyně

Marocká kuchyně je rozmanitá a ovlivněná řadou nejrůznějších směrů. Nejvíce pravděpodobně z Francie. Velice často narazíte na ingredience, jakými jsou masa, rýže, saláty z rajčat a olivy, obecně je to zelenina a typický arabský chléb. Pakliže dostanete chuť na sladkosti, nejčastěji to bude s ovocem. Mezi tradiční marocká jídla patří třeba plněné taštičky z listového těsta Briouats, masové karbanátky Kefta, menší provedení kebabu zvané Brochette a lahodná luštěninová polévka s rýží a masem nazývaná Ejben. Maroko neopomíjí ani na milovníky pořádného kusu masa. Kvalitní steak je označován jako I-habra, naopak rožněný skopec bude Mechoui.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maroko

 • od 15 862 Kč
  8,6Skvělé
  Be Live Collection Saidia
  Maroko - Saidia
 • od 15 112 Kč
  8,4Skvělé
  Iberostar Saidia
  Maroko - Saidia
 • od 17 313 Kč
  9,1Výjimečné
  Clubhotel Riu Tikida Dunas
  Maroko - Agadir
 • od 17 590 Kč
  8,7Skvělé
  Iberostar Founty Beach
  Maroko - Agadir
 • od 13 906 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Kenzi Europa
  Maroko - Agadir
 • od 13 275 Kč
  8,4Skvělé
  Lti Agadir Beach Club
  Maroko - Agadir
 • od 15 300 Kč
  8,8Skvělé
  Hotel Royal Decameron Tafoukt
  Maroko - Agadir
 • od 21 494 Kč
  9,2Výjimečné
  Hotel Riu Tikida Beach
  Maroko - Agadir
 • od 11 856 Kč
  8,2Skvělé
  Hotel Caribbean Village El Pueblo Tamlelt
  Maroko - Agadir
 • od 9 131 Kč
  7,7Dobré
  Argana
  Maroko - Agadir
 • 8,3Skvělé
  Royal Atlas
  Maroko - Agadir
 • od 22 188 Kč
  9,2Výjimečné
  Hotel Riu Palace Tikida Agadir
  Maroko - Agadir

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo