Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

10 nejkrásnějších pláží Evropy. Na jakou pláž vyrazit nejen v Polsku, v Albánii a ve Francii?

10 nejkrásnějších pláží Evropy. Na jakou pláž vyrazit nejen v Polsku, v Albánii a ve Francii?

Za nejkrásnějšími plážemi nemusíte cestovat přes půl světa na jiný kontinent, úchvatná místa k odpočinku, ke koupání a k romantickým procházkám najdete i v Evropě. Některé jsou dokonce blíž, než si myslíte. 

1. Chorvatsko: Zlatni rat na ostrově Brač

Chorvatsko je Čechy stále milované, není divu, že ani našinci si nenechají ujít nejkrásnější pláž Chorvatska, a to Zlatni rat neboli česky Zlatý roh. Pláž se nachází na ostrově Brač, je dlouhá více jak 630 metrů a turisty láká především díky svému netradičnímu tvaru v podobě trojúhelníkového rohu, je tvořena malými oblázky a omývána průzračně čistým mořem. Zlatni rat se tak právem řadí k tomu nejlepšímu, co Chorvatsko nabízí.

2. Řecko: Shipwreck Beach na ostrově Zakynthos

U populárních míst ještě zůstaneme. Když se řekne nejkrásnější pláž Řecka, každého jistě napadne Shipwreck Beach na ostrově Zakynthos, a je tomu skutečně tak. Tento malebný záliv láká turisty z celého světa, a to hned z několika důvodů. Pláž obepínají vápencové útesy vysoké až 300 metrů, omývána je azurovým mořem a najdete na ni vrak údajné pašerácké lodi. Navíc je po souši pláž nedostupná, a tak se za krásou Řecka budete muset vydat na lodi.

3. Španělsko: Playa de las Catedrales u Ribadeo

Masivní skalní oblouky jsou dominantou španělské pláže Playa de las Catedrales, česky známá jako Pláž Katedrál, která se nachází nedaleko městečka Ribadeo. Skalní oblouky rozdělují pláž na malé zátoky, které nabízí dostatek soukromí. Písečná pláž s dechberoucí scenérií a pozvolným vstupem do moře láká nejen k romantickým procházkám, ale i ke koupání.

4. Itálie: Cala Luna na Sardinii

Chcete-li se dostat na nejkrásnější pláž Itálie, musíte zavítat na ostrov Sardinie, kde najdete doslova ráj na zemi, a to pláž Cala Luna, která leží v zálivu Orosei v provincii Nuoro. Na pláž se sice po souši nedostanete, avšak vypravit se za její krásou lodí se určitě vyplatí. Krásné moře, písčitá pláž, tajemné jeskyně, romantická zátoka a ústí řeky, to vše je na pláži Cala Luna k vidění.

5. Bulharsko: Zlaté Písky u města Varna

Rádi byste našli poklad? Pak vyrazte do Bulharska na Zlaté Písky. Ty jsou sice mnohým dobře známé, právem ale patří mezi nejkrásnější pláže Bulharska, navíc v jejich oblasti piráti ukryli poklad, který ještě dodnes nikdo nenašel. Zlaté Písky jsou často označovány také jako perla Černého moře, obklopeny jsou jehličnatými stromy, které vám zaručí příjemný odpočinek v chládku.

6. Francie: Plage de Palombaggia na Korsice

I Francie se pyšní krásnými plážemi, za tou nejkrásnější pak musíte na ostrov Korsika. Jedná se o pláž Palomabaggia, která je považována za největší klenot ostrova. Je dlouhá dva kilometry, pyšní se běloskvoucím pískem, průzračně čistým mořem, pozvolným vstupem do moře a zeleným piniovým lesíkem. 

7. Polsko: Pláž Miejska Świnoujscie u Svinoústí

Vyrazit na dovolenou do Polska k moři nenapadne mnoho Čechů, což je velká škoda. Naši severovýchodní sousedi nabízí možnost koupání a krásné pláže, tou nejkrásnější je pak pláž Miejska Świnoujscie. Pláž je pokryta jemným pískem a omývána Baltským mořem, její největší dominantou je starobylý větrný mlýn, který aktuálně slouží jako maják.

8. Slovinsko: Měsíční záliv u Strujanu

Nejhezčí slovinskou pláží je jednoznačně Měsíční záliv u Strujanu. Pláž je sice ukryta pod nejvyšším skalním útesem na Jadranu, avšak cestu k ní zná mnoho turistů, proto je často přelidněna. Vyplatí se tak pláž navštívit mimo letní sezonu a užít si v soukromí romantické koupání v Měsíčním zálivu.

9. Německo: Pláž Binz na ostrově Rügen

Největším německým ostrovem v Baltském moři je Rügen, a právě tady najdete i nejkrásnější asi pět kilometrů dlouhou pláž Binz. Kamenné útesy křídově bílé barvy z národního parku Jasmund se vypínají nad Baltským mořem a nabízí skvostný pohled, který musíte vidět. Velkou dominantou je pak místní molo dlouhé 370 metrů. 

10. Albánie: Pláž Gjipe u Dhermi

V Albánii je za tu nejhezčí pláž považována Gjipe Beach, která se před zraky turistů schovává mezi městy Dhermi a Vuno. O pláži se říká, že je zahradou bohů, dostat se na ní ale není žádná sranda. Vyrazit musíte buď po svých, nebo lodí. Její návštěvu si v Albánii rozhodně nenechte ujít, je skutečným rájem na zemi, nad kterým se tyčí majestátní panoramata hor.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.