Evropa

Průvodce pro Chorvatsko

21°C
Aktuálně
15°C
Průměrně

Chorvatsko

Hodnocení průvodce: 8.6

Chorvatsko budí v cestovatelích nejrůznější pocity. Známo je ostatně pod označením středomořská fantazie. Toto oslovení vzniklo především díky překrásnému a dokonale čistému moři, jež se rozpíná podél oblázkových pobřeží. Největší lákadlo Chorvatska, které je příslibem relaxace a odpočinku. To vše doplněno krásami vnitrozemí, originální tamní gastronomií a velký

Chorvatsko budí v cestovatelích nejrůznější pocity. Známo je ostatně pod označením středomořská fantazie. Toto oslovení vzniklo především díky překrásnému a dokonale čistému moři, jež se rozpíná podél oblázkových pobřeží. Největší lákadlo Chorvatska, které je příslibem relaxace a odpočinku. To vše doplněno krásami vnitrozemí, originální tamní gastronomií a velkým kulturním dědictvím. Téměř na každém kroku máte možnost odhalit významnou památku nebo se vydat do vyprahlého pohoří s dokonalým výhledem po okolí. Chorvatsko, to je také seskupení stovek menších ostrovů a překrásných útesů.

Chorvatsko leží na břehu Jaderského moře na Balkánském poloostrově. Nejvíce láká pravděpodobně svými přímořskými destinacemi a plážemi. Cílem vaší plánované cesty se mohou stát i dominantní města, jakými jsou Rijeka, Záhřeb, Šibenik, Split, Dubrovník nebo Zadar. Objevování Chorvatska však nemusí skončit pouze na pevnině, jsou tu ještě ostrovy Krk, Cres, Brač, Hvar a Pag, jež svou rozlohou uzavírají tu největší ostrovní pětku této destinace. Dokonalá místa pro nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Záhřeb
Úřední jazyk chorvatština
Rozloha 56 594 km²
Oficiální měna chorvatská kuna
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Chorvatsko

Zajímavá místa a památky destinace Chorvatsko

Co lze dělat v Chorvatsku

Mapa Chorvatska hovoří celkem jednoznačně. Většina turistů se přesouvá hlavně do přímořských letovisek, kde se lze oddávat bezpočtu libovolných vodních aktivit. Patří mezi ně potápění, šnorchlování, výlety na lodích, jízda na vodním skútru a mnohé další. Často navštěvované jsou také nejrůznější aquaparky a animační programy. Pakliže však nebudete chtít setrvat na jednom místě, vyplatí se vyrazit za poznáním krás Chorvatska. Těch je totiž v této zemi více než dost.

Jedním z nejznámějších národních parků jsou bezpochyby Plitvická jezera, kde se vám před očima rozprostřou opravdové přírodní krásy, vodopády a zátoky. Populární je i národní park Krka. Příznivci romantiky vyrazí na vínko do mariny na ostrově Korčula, milovníci pláží si zase nenechají ujít ostrov Brač. Pokud vyjedete do Splitu, určitě navštivte Diokleciánův palác. Na chorvatském ostrově Vis na vás budou čekat překrásné jeskyně. V Dubrovníku jednoznačně vedou Walls of Dubrovnik a v Poreči je to Bazilika svatého Eurasie. Velice originální památkou je také hrad Lovrijenac. Chorvatsko můžete důkladně prozkoumávat od severu až k jihu.

Místní kuchyně

Chorvatská kuchyně se svým charakterem a obsahem do jisté míry přibližuje kuchyni slovanské. Vzhledem k tomu, že tato destinace leží u moře, je pochopitelné, že součástí jídelníčku jsou často ryby a mořské plody. Narazit můžete také na sušenou šunku, ovčí sýry, jehněčí maso a spoustu regionálních specialit. Jestliže máte zálusk na chorvatské speciality, pak okuste například černé rizoto, pečené jehněčí, chobotnice připravované s bramborem a zeleninou, krevety na buzaru, plnění kalamáři nebo úhoř a žáby v brudetu. To jsou pokrmy, které ve vás vyvolají dokonalou směsici chutí.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Chorvatsko

 • od 2 610 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Pinija
  Chorvatsko - Petrčane
 • od 3 331 Kč
  8,6Skvělé
  Corinthia Baška Sunny Hotel By Valamar
  Chorvatsko - Krk
 • od 3 576 Kč
  8,5Skvělé
  Biokovka - Makarska
  Chorvatsko - Makarská riviéra
 • od 1 315 Kč
  8,6Skvělé
  Zaton Holiday Resort - Glamping
  Chorvatsko - Zaton
 • 8,3Skvělé
  Hotel Rivijera
  Chorvatsko - Makarská riviéra
 • od 8 442 Kč
  8,7Skvělé
  Adriatic
  Chorvatsko - Biograd Na Moru
 • od 1 647 Kč
  8,4Skvělé
  Pokoje Villas Rubin
  Chorvatsko - Rovinj
 • od 3 512 Kč
  8,5Skvělé
  Hotel Faraon
  Chorvatsko - Pelješac
 • od 3 356 Kč
  8,4Skvělé
  Maslinica Hotels & Resorts – Narcis
  Chorvatsko - Rabac
 • od 9 768 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Bluesun Neptun
  Chorvatsko - Tučepi
 • od 5 647 Kč
  8Skvělé
  Hotel Delfin Plava Laguna
  Chorvatsko - Poreč
 • od 3 315 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Bluesun Alga
  Chorvatsko - Tučepi

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
9Výjimečné
8.6Skvělé
9.3Výjimečné