Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Německo: průvodce

12°C
Aktuálně
9°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
DE flag

Německo

Hodnocení průvodce: 9.3

Německo, náš soused, leží takřka v samém srdci Evropy. Vyznačuje se především pozoruhodnou kulturní historií, která se dodnes odráží v podobě měst. Německo se rovněž může pochlubit překrásnou přírodou, která uchvátí především milovníky horských túr. Navíc je mu na rozdíl od České republiky vlastní jedno silné lákadlo: má přístup k moři, konkrétně k Severnímu a Baltskému moři.

Německá kultura je velmi bohatá a nabízí mnoho vyžití nejrůznějšího druhu. Ať už preferujete literaturu, divadlo, hudbu, muzea či architekturu, Německo vás rozhodně nezklame. Napříč celou zemí se nachází přes šest tisíc muzeí. Jedno z nejvýznamnějších je Německé muzeum v Mnichově. Milovníci filmu by si neměli nechat ujít každoroční filmový festival Berlinale, na nějž se pravidelně sjíždějí tvůrci z celého světa a tisíce fanoušků. Obzvlášť pánové pak ocení adrenalinovou zábavu v podobě řady motoristických závodů, které se v Německu konají. Nejdůležitější z nich je bezpochyby tradiční Grand Prix Německo.

Kdo zavítá do Německa, neměl by opomenout Berlín. Jakožto hlavní město se Berlín může pochlubit velkým počtem kulturních zařízení. Nachází se v něm bezpočet divadel a tři velké opery: Státní opera, Německá opera a Komická opera. V případě chuti se vzdělávat navštivte některé z místních muzeí, například Nové muzeum, v němž se můžete pokochat sbírkou egyptského umění. Pastvu pro oči nabízí místní galerie či proslulý Karneval kultur, kde se během přibližně tří dnů potká obrovské množství lidé z nejrůznějších národů a kultur. Za pozornost milovníkům hudby stojí Berlínská filharmonie a zájemci o historii si mohou připomenout staré časy návštěvou Židovského muzea či se nechat okouzlit atmosférou Nové synagogy.

Průvodce pro oblíbené destinace: Německo

Co navštívit v Německu

Německo nabízí mnoho variant vyžití. Na své si tak přijdete v jakémkoliv ročním období. Pokud holdujete městskému prostředí, vyplatí se zavítat do některého z největších německých měst. Berlín jakožto hlavní město je sázka na jistotu. Za návštěvu nicméně stojí například i Hamburk, Mnichov nebo Kolín nad Rýnem. Tato země toho nabízí více než dost.

Hlubší poznávání Německa můžete započít právě v hlavní metropoli. V Berlíně na vás čeká Braniborská brána, Židovský památník, Ostrov muzeí nebo Hackesche Höfe. Navštívit byste tu měli Unter den Linden a nevynechte ani East Side Gallery. Tohle město si zamilujete stejně, jako Mnichov. Právě v něm se totiž koná pověstný pivní festival Oktoberfest. Za zmínku stojí Královský palác a Národní divadlo. Odtud pokračujte do již zmíněného Kolína nad Rýnem. Město proslavené svou unikátní architekturou je plné kostelů, historických památek a technických staveb. Majestátní je například Kolínský dóm zanesený na seznamu UNESCO.

Podobných měst je v Německu pochopitelně více. Vaše kroky mohou směřovat například do Drážďan, které se chlubí historickou architekturou. Navštívit můžete Staré město, Nové královské město, Japonský palác, Augustův most a Zwinger. Při procházkách městem nezapomínejte na katedrálu Panny Marie a věhlasnou Semperovu operu. Kouzelné je také město Lipsko, které patří k těm větším. Metropole je primárně spojena s hudbou. Dominantní stavbou je kostel St. Thomas Bach. Odtud zamiřte k nejkrásnějšímu přístavu Německa. Je jím město Lubek s Holštýnskou branou. Obdivovat však můžete i místní radnici a katedrálu z 12. století.

V rámci návštěvy Německa si rozhodně nenechte ujít Hamburk, který je vlastně největším přístavem v zemi. Velkým lákadlem je Dom hrůzy, náměstí Beatles Platz a čtvrť St. Pauli, kde si užijete divoký a nekonečný noční život. Součástí Německa je také ostrov Rujána. Zajímavé jsou jak místní pláže, tak most Causeway a Národní park Jasmund.

V Německu můžete obdivovat přemíru krásných hradů a zámků. Tím známým je Neuschwanstein neboli pohádkový zámek. Zasazen je do bavorských Alp a stal se předlohou pro spoustu pohádek. Vyrazit můžete také do města Heidelberg, kde se nachází stejnojmenný zámek. Kromě něho tu budete obdivovat historický most a kostel sv. Ducha. Podobných zámků je v zemi více než dost. Nabízí se třeba Hohenschwangau, Linderhof a Schwerin. Mezi hrady jednoznačně vedou Eltz a Colditz.

Prahnete-li po přírodních zajímavostech, směřujte k národním parkům. V Německu se jich nachází rovnou šestnáct. Například v Hainichu si užijete prostředí pralesů, kdežto Saské Švýcarsko se pro vás stane skalním rájem. Milovníci hor by měli zavítat do lokality Berchtesgaden a skutečnou divočinu vám zprostředkuje Bavorský les. Obdivovatelé vodních ploch se zaměří na Bodamské jezero. Populárním cílem turistů jsou dva vyhlášené ostrovy Reichenau a Mainau, kde budete obdivovat spoustu přírodních krás a užijete si náležité relaxace.

Ani o zábavu nebude v Německu nouze. Dokazuje to například zábavní park Phantasialand nacházející se v Brühlu. Ještě známější je Europa Park v Rustu, který je takovým pomyslným vrcholem mezi zábavními parky v zemi. Jeho návštěvu můžete absolvovat také v zimě. Naopak milovníci zvířat by si neměli nechat ujít návštěvu zoologické zahrady Hellabrunn, kde se nachází více, jak 19 tisíc zvířat. Vzhledem k tomu, že Německo leží u moře, můžete zamířit k některým vyhlášeným plážím. Jsou to například pláže Amrum Island, Utersum, Binz, Langeoog a Lubmin. Užívat si budete také na Westerland Beach.

Místní kuchyně

Německá kuchyně je díky rozdílným spolkovým státům velmi proměnlivá s ohledem na místo, kam zavítáte. Obdobně jako Češi nicméně Němci často preferují vydatné pokrmy zahrnující maso, jako je například uzené vepřové maso s kyselým zelím. Na severu místní obyvatelé hojně připravují pokrmy z brambor, zato na jihu vede knedlík a nudle. Velmi oblíbené jsou v Německu nejrůznější zákusky, dorty a další sladké dobroty. Není proto vůbec překvapivé během dovolené v Německu zajít do útulné kavárničky a objednat si lahodný dort spolu s kávou.

Každá z oblastí Německa nabízí trochu odlišné pochutiny. V Bavorsku ochutnáte například sekanou Leberkäse, vepřové koleno Schweinshaxn a norimberský perník Nürnberger Lebkuchen. Když se budete pohybovat ve Falcku, okuste bádenské nudle Schupfnudeln a flambírovaný koláč Flammkuchen. V Porýní si zase pochutnáte na svíčkové Sauerbraten a když se budete přesouvat na severozápadě, jednoznačně zvítězí dušená listová kapusta Kohl und Pinkel. Sasku vládne vánoční štola Dresdner Stollen, knedlíky ze syrových brambor Grüne Klöse a Lany wolij. I návštěva severovýchodní části země bude gastronomickým zážitkem. Ochutnat můžete smaženého buřta s kečupem Currywurst a vařené vepřové koleno Eisbein. Pokud jde o pití, není třeba zdůrazňovat, že tu převládá pivo. Z nealkoholických nápojů je oblíbená Spezia, což je Fanta smíchaná s Coca-Colou. Popřípadě můžete ochutnat Apfel Schorle nebo jablečný džus s perlivou vodou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Německo

 • 9,5Výjimečné
  Legoland® Feriendorf Tematické Domečky
  Německo
 • 9,4Výjimečné
  Apartmány Villa Granitz
  Německo - Rujána
 • 8,8Skvělé
  Kurhotel Sassnitz
  Německo - Rujána
 • 8,6Skvělé
  Hotel Königssee
  Německo - Bavorsko
 • 8,9Skvělé
  Ifa Rügen Hotel & Ferienpark
  Německo - Rujána
 • 8,2Skvělé
  Karoli - Waldkirchen
  Německo - Bavorsko
 • Ankerlicht
  Německo - Dolní Sasko
 • Hotel Wyndham Stralsund, Hansedom
  Německo - Rujána
 • Radisson Blu Park
  Německo - Drážďany
 • Ahorn Hotel Am Fichtelberg
  Německo - Sasko
 • Hotel Keilberg
  Německo - Sasko
 • Apartmán Gebauer (Antweiler)
  Německo - Severní Porýní-Vestfálsko

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé