Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Další cestovatelské filmy, se kterými lze načerpat inspiraci do budoucna

Další cestovatelské filmy, se kterými lze načerpat inspiraci do budoucna

Za hranice se sice nyní nepodíváme, avšak obdivovat krásy ciziny nám nikdo zakázat nemůže. Cestovat lze totiž mnoha způsoby, ať už prstem po mapě, na sociálních sítích nebo z pohodlí gauče u televizních obrazovek. Pojďme tak načerpat inspiraci na budoucí plány prostřednictvím těch nejlepších cestovatelských filmů. 

1. Jíst, meditovat, milovat

Film, který potěší nejen všechny romantiky, ale nakopne i každého, kdo aktuálně prochází životní krizí. Snímek Jíst, meditovat, milovat vám pomůže uspořádat si priority a poznat krásy života. Hlavní hrdince Liz Gilbert, kterou ztvárňuje Julie Roberts, bylo předurčeno, že bude mít dlouhý život, spoustu přátel a získá mnoho zkušeností. Její dosavadní způsob žití, ale k této věštbě nevede, a proto se rozhodne na rok odjet do neznáma, za výtečným jídlem do Itálie, za uklidněním a meditací do Indie a za novou láskou na Bali

2. Pláž

Jakmile se Leonardo Dicaprio v roli mladého Richarda ve filmu Pláž dozví o místě, které není poznamenáno davy turistů a které připomíná skutečný ráj na zemi, ihned se vydává na svou cestu za dobrodružstvím. Onen tajuplný ostrov Richard spolu s přáteli skutečně objeví, bez nástrah se to ale neobejde. Snímek Pláž se stal kultovní záležitostí, po odvysílání byl cíl mnohých turistů jasný, a to Thajsko a ostrov Ko Phi Leh v Andamanském moři nedaleko Phuketu, kde se filmový ráj natáčel.

3. Trosečník

Připadáte si aktuálně doma jako trosečníci? Nebojte, nejste v tom sami, inspirujte se, jak se s izolací od světa popral Tom Hanks v roli Chucka ve filmu Trosečník. I on žil v uspěchané době a v pracovním shonu, jenže jednoho dne se po letecké havárii ocitl na opuštěném ostrově, jeho denní náplní se tak stalo: „Jak ve zdraví přežít.“ A kde se snímek natáčel? Zatímco hlavní hrdina ve filmu říká, že ztroskotal asi 600 mil jižně od Cookových ostrovů, pravdou je, že se filmový štáb se usídlil na ostrově Monuriki v souostroví Fidži.

4. Vzpomínky na Afriku

Oscarem oceněný film Vzpomínky na Afriku vás zavede na farmu u pohoří Ngong v Keni, kde se usídlila Karen Blixen. Romantický příběh se z počátku nevyvíjí podle představ hlavní hrdinky, brzy totiž zjistí, že její přítel baron Brora pro ni není ten pravý. Jen láska ale Karen netrápí, na scénu přijde i řada dalších komplikací, které jí život daleko od dánského domova neulehčují. Vzestupy i pády můžete s hlavní hrdinkou prožívat v prostředí nespoutané Afriky. 

5. Trabantem ...

Pokud před filmovým zpracováním dáváte přednost tomu dokumentárnímu, pak si nenechte ujít cestu žlutých trabantů a jejich posádky. I přestože se to mnohým zdálo jako nesmysl, nejmizernější automobily východního bloku zvládly projet téměř celý svět. Žlutý cirkus se objevil například v Sydney, Singapuru, Bangkoku, Zambii, Keně, Tanzanii, Turkmenistánu nebo na Balkáně. Dan Přibáň se svou partou už tak má na kontě čtyři road movie.

  • Trabantem Hedvábnou stezkou
  • Trabantem napříč Afrikou
  • Trabantem Jižní Amerikou
  • Trabantem Napříč Tichomoří
0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.