Evropa

Průvodce pro Portugalsko

23°C
Aktuálně
17°C
Průměrně

Portugalsko

Hodnocení průvodce: 9.3

Zlaté pláže, starověká města a idylické scenérie. Přesně těmito slovy lze charakterizovat Portugalsko neboli Portugalskou republiku. Země, na které se nesmazatelně zapsal duch minulosti. Překrásná pohoří, malebné vesnice, dlážděná náměstí, ale i hluboké lesy. Všechno tohle vám předloží Portugalsko ve své nejryzejší podobě a jednoduchosti. Připravit byste se určitě měli také na lahodné gastronomické zážitky a svěží

Zlaté pláže, starověká města a idylické scenérie. Přesně těmito slovy lze charakterizovat Portugalsko neboli Portugalskou republiku. Země, na které se nesmazatelně zapsal duch minulosti. Překrásná pohoří, malebné vesnice, dlážděná náměstí, ale i hluboké lesy. Všechno tohle vám předloží Portugalsko ve své nejryzejší podobě a jednoduchosti. Připravit byste se určitě měli také na lahodné gastronomické zážitky a svěží rytmus Portugalska, jenž se nese v duchu zábavy, tanců a společenského posezení.

Portugalsko je situováno v jihozápadním cípu Pyrenejského poloostrova. Jedinými sousedy Portugalců jsou tedy Španělé. Vaše dovolená v Portugalsku může nabývat nejrůznějšího charakteru. Od poznávání hlavního města Lisabon až po přírodní skvosty, mezi které se řadí spousta horských pásem. K těm významným patří určitě Serra do Gerez, Serra se Estrela, ale i pahorkatina Alentejo. Nedílnou součástí Portugalska jsou také dvě velká souostroví Madeira a Azorské ostrovy. K nejznámějším řekám patří Douro, Tajo a Guadiana.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Lisabon
Úřední jazyk portugalština
Rozloha 92 212 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství katolické
Časové pásmo UTC+0 a UTC-1
Podnebné pásmo středozemní a středomořské tropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Portugalsko

Co lze dělat v Portugalsku

Dovolená v Portugalsku vybízí k realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Oblíbené jsou například projížďky na motocyklech či vybrané outdoorové aktivity. Mezi ně rozhodně patří lezecké výlety. Výjimkou nejsou ani plážové sporty a vodní radovánky, včetně surfingu. Pokud zrovna nechcete prozkoumávat nedotčená místa Portugalska v terénním voze, vydejte se ke snadno dostupným pamětihodnostem a přírodním krásám této země.

Rozbalte mapu Portugalska a začněte navštěvovat jedno zajímavé místo za druhým. Bude to například hlavní město Portugalska Lisabon, kde je k vidění Klášter jeronymitů. Za podívanou stojí i Náměstí Praça de Comercio. Ve městě Sintra můžete zpozorovat krásné paláce Palácio Nacional da Pena a Palácio Nacional de Sintra. Město Braga je naopak takovým portugalským Římem. Ve městě Porto to bude Katedrála Sé, most Ludvíka I. a knihkupectví Livraria Lello vhodné pro milovníky Harryho Pottera. Vydat se můžete také na túru do portugalského pohoří Serra de Estrella, navštívit lze archeologické naleziště Vale do Coa nebo dáte přednost národnímu parku Ria Formosa.

Místní kuchyně

V Portugalsku se nejčastěji setkáte s přímořskou kuchyní, která je vyplněna hromadou mořských plodů. Velice oblíbenými ingrediencemi jsou brambory, rýže a středomořský olivový olej. Velice často narazíte na používání kozího a ovčího sýra, včetně různých druhů koření. Pokud si chcete pochutnat na typických portugalských specialitách, pak okuste nejznámější polévku Caldo verde, znamenitě připravovanou tresku Bacalhau nebo dejte přednost tresčím koláčům zvaným Bolinhos de bacalhau. Jestliže máte rádi španělskou paellu, zkuste její portugalskou napodobeninu Arroz de marisco. Dále je to ještě dušený pokrm z ryb Caldeirada, mořské plody Cataplana či plátek opečeného hovězího masa Bife.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Portugalsko

 • od 19 432 Kč
  8,4Skvělé
  Auramar Beach Resort
  Portugalsko - Algarve
 • od 23 595 Kč
  8,9Skvělé
  Adriana Beach Club
  Portugalsko - Algarve
 • od 20 490 Kč
  8Skvělé
  Atismar
  Portugalsko - Algarve
 • od 8 890 Kč
  8,9Skvělé
  Smartline Amarilis
  Portugalsko - Praia Da Rocha
 • od 15 800 Kč
  8,3Skvělé
  Alfamar Beach & Sport Resort
  Portugalsko - Algarve
 • od 11 070 Kč
  8,8Skvělé
  Miraparque
  Portugalsko - Lisabon
 • od 14 090 Kč
  9,2Výjimečné
  Mundial Lisboa
  Portugalsko - Lisabon
 • od 19 781 Kč
  8,3Skvělé
  Baía Cristal Beach & Spa Resort
  Portugalsko - Algarve
 • 9,2Výjimečné
  Turim Europa
  Portugalsko - Lisabon
 • od 12 190 Kč
  9,8Výjimečné
  Fenix Lisboa
  Portugalsko - Lisabon
 • od 26 490 Kč
  9,1Výjimečné
  Talisman
  Portugalsko - Azorské ostrovy
 • 7,6Dobré
  Monica Isabel
  Portugalsko - Algarve

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé