Průvodce pro Portugalsko - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Evropa

Portugalsko: průvodce

18°C
Aktuálně
17°C
Průměrně

Portugalsko

Hodnocení průvodce: 9.3

Zlaté pláže, starověká města a idylické scenérie. Přesně těmito slovy lze charakterizovat Portugalsko neboli Portugalskou republiku. Země, na které se nesmazatelně zapsal duch minulosti. Překrásná pohoří, malebné vesnice, dlážděná náměstí, ale i hluboké lesy. Všechno tohle vám předloží Portugalsko ve své nejryzejší podobě a jednoduchosti. Připravit byste se určitě měli také na lahodné gastronomické zážitky a svěží rytmus Portugalska, jenž se nese v duchu zábavy, tanců a společenského posezení.

Portugalsko je situováno v jihozápadním cípu Pyrenejského poloostrova. Jedinými sousedy Portugalců jsou tedy Španělé. Vaše dovolená v Portugalsku může nabývat nejrůznějšího charakteru. Od poznávání hlavního města Lisabon až po přírodní skvosty, mezi které se řadí spousta horských pásem. K těm významným patří určitě Serra do Gerez, Serra se Estrela, ale i pahorkatina Alentejo. Nedílnou součástí Portugalska jsou také dvě velká souostroví Madeira a Azorské ostrovy. K nejznámějším řekám patří Douro, Tajo a Guadiana.

Průvodce pro oblíbené destinace: Portugalsko

Co navštívit v Portugalsku

Dovolená v Portugalsku vybízí k realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Oblíbené jsou například projížďky na motocyklech či vybrané outdoorové aktivity. Mezi ně rozhodně patří lezecké výlety. Výjimkou nejsou ani plážové sporty a vodní radovánky, včetně surfingu. Pokud zrovna nechcete prozkoumávat nedotčená místa Portugalska v terénním voze, vydejte se ke snadno dostupným pamětihodnostem a přírodním krásám této země.

Rozbalte mapu Portugalska a začněte navštěvovat jedno zajímavé místo za druhým. Bude to například hlavní město Portugalska Lisabon, kde je k vidění Klášter jeronymitů. Za podívanou stojí i Náměstí Praça de Comercio. Ve městě Sintra můžete zpozorovat krásné paláce Palácio Nacional da Pena a Palácio Nacional de Sintra. Město Braga je naopak takovým portugalským Římem. Ve městě Porto to bude Katedrála Sé, most Ludvíka I. a knihkupectví Livraria Lello vhodné pro milovníky Harryho Pottera. Vydat se můžete také na túru do portugalského pohoří Serra de Estrella, navštívit lze archeologické naleziště Vale do Coa nebo dáte přednost národnímu parku Ria Formosa.

Místní kuchyně

V Portugalsku se nejčastěji setkáte s přímořskou kuchyní, která je vyplněna hromadou mořských plodů. Velice oblíbenými ingrediencemi jsou brambory, rýže a středomořský olivový olej. Velice často narazíte na používání kozího a ovčího sýra, včetně různých druhů koření. Pokud si chcete pochutnat na typických portugalských specialitách, pak okuste nejznámější polévku Caldo verde, znamenitě připravovanou tresku Bacalhau nebo dejte přednost tresčím koláčům zvaným Bolinhos de bacalhau. Jestliže máte rádi španělskou paellu, zkuste její portugalskou napodobeninu Arroz de marisco. Dále je to ještě dušený pokrm z ryb Caldeirada, mořské plody Cataplana či plátek opečeného hovězího masa Bife.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Portugalsko

 • 8,9Skvělé
  Smartline Amarilis
  Portugalsko - Praia Da Rocha
 • 8,3Skvělé
  Alfamar Beach & Sport Resort
  Portugalsko - Algarve
 • 8Skvělé
  Holiday Inn Algarve Hotel
  Portugalsko
 • 8,7Skvělé
  Quinta Pedra Dos Bicos
  Portugalsko - Algarve
 • 8,6Skvělé
  Hotel Cheerfulway Acquamaris
  Portugalsko - Algarve
 • 7,8Dobré
  Lisabon - Hotel As Lisboa
  Portugalsko - Lisabon
 • Pine Cliffs Resort
  Portugalsko - Algarve
 • Epic Sana (Falésia)
  Portugalsko - Algarve
 • Oriental
  Portugalsko - Praia Da Rocha
 • Dunamar
  Portugalsko
 • Vila Petra
  Portugalsko - Algarve
 • Alfagar Village
  Portugalsko - Algarve

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé